החלקת גופנים בחלונות XP

תכונת החלקת הגופנים קיימת מזה זמן רב בחלונות XP, למרות שמרבית המשתמשים מעולם לא נחשפו אליה. חברת מיקרוסופט שיחררה לאחרונה את אינטרנט אקספלורר 7, בו הטקסט באתרים נראה חלק יותר מאשר בגירסאות קודמות (או בדפדפנים אחרים), ומשתמשים רבים התחילו לתהות כיצד ניתן להפעיל תכונה גם בתוכנות ודפדפנים אחרים.

טכנולוגית החלקת הגופנים הינה טכנולוגיה שמשתמשת בצבעי ביניים באמצעותם גורמת לטקסט להיראות כאילו איננו מורכב מנקודות (פיקסלים). במקור היא קיימת משנות השבעים במכשירי הטלויזיה, ובשנים האחרונות הגיעה גם אל מסכי המחשב. ClearType היא שיטה של חברת מיקרוסופט שמיישמת את הטכנולוגיה, ומיועדת בעיקר למסכי LCD, אלא שתתן שיפור משמעותי גם על־גבי מסכים רגילים.

להפעלת התכונה ניכנס למאפייני התצוגה באמצעות כפתור ימני על שולחן העבודה ובחירה במאפיינים, נעבור ללשונית "מראה", "אפקטים" ונבחר באפשרות "ClearType" להחלקת הגופנים. לחזרה למצב הרגיל ניתן לשנות את אפשרות החלקת הגופנים או לבטל את האפשרות לחלוטין.

החלקת גופנים בחלונות XP

3 תגובות בנושא “החלקת גופנים בחלונות XP”

  1. תכונה זו קיימת כבר שנים בלינוקס.
    מפליא שרק בחלונות XP מיקרוסופט מיישמים את זה אבל לא שמים את זה בברירת מחדל.

    טוב זו שוב הוכחה למה שידוע מזמן שלינוקס כבר מזמן השאירה את חלונות מאחור בהכל כולל ממשק משתמש.

  2. אורי: ממתי הפכת להיות טרול לינוקס? 😉

    האפשרות הזו קיימת כבר כמה שנים גם בלינוקס וגם בווינדוס, אלא שכאשר אפשרות כלשהי איננה מופעלת כברירת מחדל לא כל המשתמשים מודעים לקיומה. באינטרנט אקספלורר 7 מיקרוסופט ניצלו את המומנטום, והפעילו את התכונה על הדפדפן שלהם, ובכך יצרו למשתמשים רבים את הרושם כי מדובר בתכונה חדשה וייחודית לדפדפן שלהם.

השאר תגובה