2007 – שנת האינטרלויזיה

שנת 2007 התחילה לפני שלושה חודשים בלבד ונראה כי היא תסמן את המהפכה באיחוד של המחשב, האינטרנט ומכשיר הטלוויזיה.

בימים האחרונים העלו Yes אתר וידיאו המאפשר גם לאלו שאינם מנויי הטלויזיה בלווין לצפות בתוכניות המקור שלהם. האתר איננו ידידותי לחלוטין לפיירפוקס (אם כי באמצעות ההרחבה MediaPlayerConnectivity אפשר לצפות בתכנים), ונסיונות שלי לגשת לאותם תכנים הוציאו תמיד הודעות כי הסרטון אינו זמין לצפייה.

חברת מיקרוסופט שיחררו את גירסת המדיה סנטר של ויסטה, שלמיטב הבנתי הינה הגירסה הראשונה של Windows Media Center שכוללת ממשק עברי. בין היתר, לראשונה בארץ , שולב בתוכנה מדריך תוכניות אישי (EPG) באדיבות חברת יס. בכתבה בנושא באתר נענע נרמז כי צריך שמישהו ימצא איך לשלב את התכונה במרכזי מדיה אחרים.

תוסיפו לכל זה את אתרי הוידיאו הרגילים, שפוזלים לעבר תכנים איכותיים יותר מאשר קטעים שמעלים החבר'ה (גוגל וידיאו, יוטוב, מטה קפה, פליקס וכו'), ואת ערוצי התוכן העברי שמנסים לפזול לעבר הוידיאו (כולם במשחק הזה, החל מוואלה!VOD ו־נענע TV ועד Ynet וידיאו ו־nrgtv, וגם לערוצי התוכן העיקריים בטלויזיה יש מקום) ותקבלו את חווית הצפייה האולטימטיבית שתאפשר לנו לצפות בתכנים שאנו רוצים בכל עת, בלי הממירים האיטיים והמסורבלים של הכבלים והלוויין.

האם העתיד טמון במוצרים אלו? לא בטוח. חברות כגון VOFree מתכננות לכבוש את השוק באמצעות שילוב פרסומות בתכני טלויזיה וקולנוע איכותיים, ותוכנות כגון Joost עתידות לספק לנו חוויית צפייה זולה יותר מהאלטרנטיבות המוצעות כיום.

השאר תגובה