ישראבלוג 2.0

ישראבלוג הוא אתר הבלוגים הגדול ביותר בישראל, על זה אין כל עוררין, אלא שמידי פעם הוא משיק כל מיני שיפורים חדשים ותמוהים. ברור שהחבר'ה של נטויז'ן ונענע מנסים במרץ לשמור עליו בתור מספר אחד בתחום, אלא שהתחרות קשה עליהם מצד אתרים ישראלים אחרים.

השבוע הם שיחררו את אחד הפיצ'רים היותר מיותרים ששמעתי עליהם – אפשרות להעביר את הבלוג למקום אחר באותו האתר. לכאורה רעיון נחמד ופשוט – לברוח למחבוא חדש אחרי שמישהו "עולה" על הבלוג הפרטי שלך, אלא שלעולם זה לא יעבוד כמו שצריך, בזכות אתרים כגון גוגל ששומרים במטמון את האתר.

כדי לעלות על מישהו שהחליף מספר בלוג (בישראבלוג כל בלוג מיוצג בידי מספר בלבד) כל מה שצריך הוא להכניס את מספר הבלוג הישן לגוגל, לדלות מילות מפתח מסויימות מהאתר, ולחזור ולהריץ חיפוש במנוע החיפוש כדי למצוא את זיהוי הבלוג החדש. כל זה בהנחה והבלוג הספיק להתאנדקס בשרתים של גוגל.

בישראבלוג לחוצים להוציא כמה שיותר פיצ'רים בשביל שהמשתמשים לא יברחו למתחרים, אבל במקום להשקיע במקומות הנכונים משקיעים בתכונות שישאירו משתמשים אצלם. שימור לקוחות במיטבו.

9 תגובות בנושא “ישראבלוג 2.0”

 1. תקן אותי אם אני טועה, אבל ישראבלוג הם החלוצים בארץ, נכון? אם כך, ברור שיש להם ייתרון מסויים.
  בסופו של דבר המשתמשים יהיו במקום היותר איכותי, ואם הם לא יעשו סדר בעדיפויות שלהם, הם ירגישו את זה.

  אגב, לדעתי – אין כמו בלוג על שרת נפרד עם דומיין נפרד, ואם אפשר – מערכת אישית (למרות שוורדפרס וחבריה עושות את העבודה נהדר).

  אגב – התגיות בצד ימין ממש קטנות, מאוד יכול להיות שגוגל לא יאהב את זה.

 2. הצעה תמוהה: להשקיע בפיתוח פיצ'רים, ברור, אבל להשקיע טיפה יותר גם בעיצוב… כי מה שיש כרגע זו לא בדיוק מציאה גדולה. אני מניח שיש כבר תכנון קיים כזה בנענע וזו רק שאלה של זמן עד שעיצוב חדש וטוב יותר יעלה (אני בטוח שזה יקרה באיזה יום בהיר אחד).

 3. ישראבלוג אכן היו הראשונים, כאשר האתר פתח את שעריו ב־2001. כאתר הוא מספק מענה סביר למשתמשים שדרישותיהם נמוכות יותר מאשר משתמשי אתרים אחרים (בלוגלי למשל) וזו הסיבה היחידה שפיצ'רים כאלה זוכים להיכנס על חשבון דברים הרבה יותר נחוצים.

  אני לא חושב שמישהו צריך מערכת עצמאית. וורדפרס וחברותיה נותנות מענה טוב מאד למשתמשים, ועם קצת התאמה אישית (ערכות נושא והרחבות) כל אחד יכול להתאים אותה לצרכיו.

 4. הפיצ'ר הגיע בעקבות בקשה של בלוגרים רבים שהרגישו שככה הם יכולים להעלם. אשר למנועי חיפוש, יש בישרא-בלוג אפשרות לחסום אינדוקס של הבלוג על ידי מנועי חיפוש חיצונים כמו גוגל ועל ידי מנוע החיפוש הפנימי, ככה שזה לא בהכרח פשוט כמו שאתה מתאר.

  אשר לעיצוב ולפיצ'רים נוספים – כמובן שאנחנו עובדים על זה 😀

 5. אגב – התגיות בצד ימין ממש קטנות, מאוד יכול להיות שגוגל לא יאהב את זה.

  מילא גוגל, אבל לפחות כאן רוב התגיות פשוט לא קריאות. מה הטעם לשים תגיות אם אי אפשר לקרוא אותן?

 6. לדעתי כמעט בלתי אפשרי להעלם היום בשום מערכת בלוגים (ישרא או אחרת).

  אם לא חוסמים את הבלוג למנועי חיפוש יהיה קל ביותר למצוא את הבלוג החדש. במידה וחוסמים גם ניתן יהיה למצוא כי תמיד יש עקבות. מספיק שאתה מגיב בבלוג אחר ומשאיר קישור או שמישהו עושה טראקבק לבלוג שלך. מי שרוצה לכתוב בלוג ושלא ימצאו אותו, שיתקין בלוג על המחשב המקומי שלו 🙂

 7. אלעד: אילנה מציינת שבישרא יש אפשרות לבקש ממנועי חיפוש שלא לסרוק את הדפים (אין כזו אפשרות בבלוגלי, אגב, וזה מתקשר לשיחה האחרונה שלנו במייל). לדעתי אפשרות כזו לא מספיק יעילה, כי אני בספק אם קוראי RSS רשתיים יודעים לכבד את הכללים הללו, ומספיק שמישהו משתף את ההזנות שלו ב־Google Reader וכבר אנחנו חשופים.

  אם כבר מתקינים בלוג מקומי על המחשב, כדאי לוודא כי לאף־אחד אין אפשרות לגשת לדפים, גם לא דרך תוכנות שיתוף קבצים לצורך העניין.

  ובעניין הענן – לקחתי לתשומת ליבי ואני אטפל בנושא.

 8. דווקא את העיצוב של ישרא אהבתי יותר מאת של בלוגלי…בישרא אפשר לעשות את העיצוב בערך כמו שהיית רוצה שזה יראה(כמו צבעים שאתה רוצה ותמונות שאתה רוצה) בעוד שבבלוגלי אם אתה לא יודע CSS אז אתה צריך לבחור מתבניות שמישהו אחר עשה ולהתפשר על משהו באמצע בין מה שאתה באמת רוצה לבין מה שיש.

 9. לצערנו בבלוגלי יש עיצובים טובים יותר, אבל אי־אפשר לשנות אותם גם אם יודעים CSS. לשנות את הצבעים של העיצוב (וגם את זה לא ניתן לעשות ברוב העיצובים בבלוגלי) זה כלום ואפס לעומת הדברים שאפשר לעשות עם CSS, ומאחר ולא ניתן לייצר תסריטים בקובץ CSS, אין שום סכנה אבטחתית עם צוות בלוגלי יתנו לנו את האפשרות הזו.

השאר תגובה