הפקס האישי שלך

Zull כותב על התלאות שעבר בנסיונותיו לקבל שירות תא קולי ופקס לדוא"ל מחברת בזק. התענוג שלו הסתכם בכמה טלפונים לבזק ו־9 שקל לחודש (כולל שירות התא קולי ושירות העברת פקס לדואר אלקטרוני).

אנשים שפחות תלויים בקבלת פקסים לדואר אלקטרוני, ומוכנים להסתפק בקבלת פקסים למשיבון הסולולרי שלהם ולהדפיסם כאשר הם נמצאים בסמוך למכונת פקס כלשהי כדאי מאד להכיר את יכולות הפקס הסטנדרטיות של מפעילי הסלולר בישראל.

מספר הטלפון שלכם שיאפשר הגעה ישירות למשיבון בלי הטרדת המנוי עצמו הוא כדלקמן:
‎151[קידומת ללא אפס מוביל][מספר הטלפון של המנוי]
פקסים מתקבלים במשיבון הסלולרי שלכם בדיוק כמו הודעות קוליות רגילות, ותקבלו חיווי שממתינות לכם הודעות פקס במערכת. ניתן להעביר את ההודעות לכל מכשיר פקס נייח או להדפיסן ישירות במידה ואתם מתקשרים מטלפקס. משתמשים מתקדמים יכולים להתקשר לתיבת הפקס ישירות באמצעות חיוג ל־*152 מהסלולר.

מחיר השירות הוא אפס שקלים לבעלי משיבון סלולרי רגיל, והעברת שיחות לטלפונים אחרים תחוייב בעלות שיחה לאותו המנוי. יותר זול מכל מכשיר פקס שתיקנו בדיוטיפרי בחג או מתשלום קבוע לחברת הטלפונים.
כמו־כן, ניתן להשיג שירות העברת פקס לדוא"ל מחברת הסלולר במחיר נמוך יותר מבזק, מאחר וכאן כבר יש ברשותנו משיבון פעיל, ופשוט צריך לקשר את התיבה הקולית למערכת הדואר האלקטרוני.

בעלי קו טלפון נייח ישמחו לדעת כי באמצעות כרטיס מודם פקס למחשב (בסביבות החמישים שקל, כל איש מחשבים שהיה מחובר לאינטרנט לפני תקופת הפס הרחב מחזיק לפחות אחד כזה בבויידם) ניתן לקבל ולשלוח פקסים בחינם (שיחות יוצאות יחויבו בהתאם), בלי להיות חייבים טובות לאף־אחד. ניתן לעבוד באותו הקו גם לשיחות רגילות, פשוט צריך לוודא כי המחשב יוגדר לענות לשיחות פקס שמתקבלות.

6 תגובות בנושא “הפקס האישי שלך”

 1. לגבי משיבון סלולרי של פקס – אני יודע שיש בעיה איתו בהתחברות לכרטיס פקס/מודם שבתוך המחשב. משום מה כרטיסי פקס -מודם לא מדברים באותה "שפה" עם הפקסים של המשיבון הסלולרי – זו בעיה שאני יודע שקיימת גם בסלקום וגם באורנג' –
  מישהו יודע פתרון?
  (צריך לכוונן את המודם באיזו צורה…)

 2. אני לא יודע למה להסתבך, יש את השירות של בזק שנקרא פקס2מייל שזה משלוח פקס למחשב, שזה אחלה שירות ועולה רק 4 ש"ח לחודש לכל כמות פקסים (בניגוד למשיבון הסלולרח שאתה משלם על זמן אויר כניסה וזמן אויר של משלוח הפקס שזה בערך 2-3 דקות לפחות לשני עמודי פקס, מה שאומר שכל פקס עולה לך מעל שקל אם לא שקל וחצי ויותר….. אין מה להשוות
  ואם יש לך מודם תקנה כבר פקס ב-100 שקל ואל תסתבך על הגדרות של comים למיניהם כמו שהיינו עושים בתחילת שנות ה-90

 3. השירות של בזק מגביל אותך לשימוש בתא קולי, שעולה עוד כמה שקלים בחודש. הפתרון של בזק מגביל אותך לקבלת הפקס לפי המספר שלך בבית, ובמקרים רבים אתה לא מעוניין שהלקוח או החברה ידעו את המספר הנ"ל, או שישלחו דברי פרסום לכתובת זו.

  שימוש בפקס סלולרי (יש גם אפשרות לדוא"ל אם תשלם כמה שקלים) מאפשר לך להיות מזוהה רק לפי המספר הסלולרי שלך, ומאפשר לך לקבל חיווי מיידי על קבלת הפקס והעברתו לכל מכונה שבנמצא. מאחר והשירות לא כרוך בדמי מנוי קבועים הוא נוח במיוחד לקבלת פקסים מזדמנים, ואכן עלול לצאת יקר במקרים של שימוש תכוף.

  בקשר למודמים – כבר הרבה שנים שלא צריך לג'אמפר את המודם ליציאה פנוייה. הבעיות הללו נפתרו לחלוטין עם יציאת ה־winmodem־ים, שלא דרשו שום התקנה (חוץ מדרייבר במקרים מסויימים) אבל לא נתמכים בצורה מלאה בלינוקס. יש לי בבית מכונת פקס, כך שגם אני אינני משתמש במודם או בפתרונות סלולר כלשהם.

השאר תגובה