תאבטחו את הדואר שלכם

אנשי ישראבלוג מפרסמים באתר התראה בדבר נסיונות פריצה לבלוגים שמאוחסנים אצלם. הם מפילים את האשמה על ספקי הדואר האלקטרוני שלא מטפלים כראוי בפריצות לחשבונות, ועל עצמם שהם מאפשרים "איזכור סיסמה" באמצעות שאלות אימות פשוטות או דרישת פרטים מזהים נוספים שניתן להשיג ממקורות אחרים.

מי שמשתמש בדואר אלקטרוני חייב להבין כי הוא חייב להיות יותר מאובטח מאתר אחר ברשת. מאחר ובאמצעות הדואר האלקטרוני שלנו ניתן להשיג סיסמאות למרבית שרותי הרשת בהם אנו משתמשים, חייבים לזכור תמיד לאבטח את התיבה בצורה טובה יותר מאשר סתם אתרים ברשת שפרופיל המשתמש שלנו מופיע בהם. למעשה, מרבית מקרי הפריצה לדוא"ל מתבססים על תמימותו של הלקוח שמשתמש בסיסמאות נפוצות או קלות לניחוש.

  • לא לשים סיסמאות קלות לניחוש על חשבון הדואר. להכניס את שם המשתמש או את הטלפון שלנו בבית בתור סיסמה אלו הן דוגמאות מצויינות לפרטים שאסור שיופיעו בסיסמה.
  • להשתדל לא לתת סיסמאות זהות או דומות לאתרים שונים. ברגע שיתרחש (לא עלינו) כשל באחד מהאתרים, הפורץ יוכל לנסות להיכנס לחשבונות באתרים אחרים עם אותה הסיסמה.
  • שאלת האיזכור צריכה להזכיר לנו מה הסיסמה, לא לאפשר לנו לגשת לחשבון ללא הקלדת הסיסמה. כמובן, אסור לשים בשאלת האיזכור שום פרט שיכול לרמז על התשובה לשאלה או הסיסמה בה השתמשנו. אותו הדבר לגבי שאלות איזכור פשוטות מידי – לשאלה "מה שם הכלב שלי" יש תשובה שלפחות כמה אנשים נוספים מכירים את התשובה עליה, ייתכן וניתן למצוא איזכור ישן בו כתבנו על הכלב שלנו ברשת, ולמעשה אנחנו אומרים את הסיסמה שלנו כל פעם שאנחנו יוצאים לעשות סיבוב בשכונה עם הכלב.

עד כאן.

3 תגובות בנושא “תאבטחו את הדואר שלכם”

השאר תגובה