ישראלוונטי – עד כמה אתה רלוונטי?

FiLi, מנהל אתר ישראלוונטי, הודיע כי בקרוב אתר ישראלוונטי יהפוך להיות פתוח לבלוגים עצמאיים בלבד. דבר זה מוביל לשאלה הפשוטה – בשביל מה צריך בכלל את ישראלוונטי?

כאשר חנן כהן הודיע על סגירת וובסטר, צצו כפטריות לא מעט אתרים המרכזים פוסטים מבלוגים רבים.אתרי הריכוז מתחלקים למספר סוגים:

אתרים המגדירים את עצמם כייחודיים, אבל לא מגדירים באופן מפורט את המדד להכללת כל בלוג ברשימת המקורות:

רכזי בלוגים בעלי הצהרה מוגדרת של נושא:

 • כוורת, הבלוגיה הישראלית ציונית.
 • פוליטינט, פוליטיקה ברשת – קולות הגולשים.

רכזי בלוגים המפרסמים פוסטים לאחר עריכה ואישור אנושי:

בכל אלה, ישראלוונטי היה שונה, והיה האתר היחידי שעם קצת מאמץ יכל להגיע למשהו גדול באמת – פילוח אמיתי של פוסטים לנושאים, כך שהגולש יוכל להכיר בלוגים דומים באותו נושא, מעין גוגל ניוז לבלוגים.

ברגע שישראלוונטי מגבילים את עצמם לבלוגים עצמאיים, כאלה שיש להם דומיין משלהם ומשלמים כסף על האיחסון, מידת הרלוונטיות של ישראלוונטי תרד פלאים, ותוגבל לבעלי ידע טכנולוגי נרחב מספיק שמאפשר התקנת וורדפרס על דומיין משלנו, ועל איחסון פרטי. באנלוגית המכונית והכביש, ישראלוונטי מגביל את עצמו לסוג מסויים של מכוניות, שרק האלפיון העליון מוכן להרשות לעצמו.

4 תגובות בנושא “ישראלוונטי – עד כמה אתה רלוונטי?”

 1. לדעתי הוא עושה שגיאה די רצינית.
  ישראל היא מקום קטן מאוד, קשה לי להבין למה צריך אתר שמרכז פוסטים רק מבלוגים עצמאיים כשמספרם לא כל כך גבוה.

 2. תיקון – ישראלוונטי תמיד היה רק עבור בלוגים עצמאיים. זה הופיע בדף הראשי ובכל דף הסבר על ישראלוונטי מאז יום הקמתו.

  הבעיה היתה עם בלוגים שנמצאו על התפר, כמו אלו בבלוגלי שעושים קולות של וורדפרס אבל הם בעצם רצים על פלטפורמה ודומיין אחד ויש להם קהילה משלהם. מאחר ומספר הבלוגים שעל התפר גדל ואלו האפילו על הבלוגים שעבורם נוסדה הקהילה אז נתקבלה החלטה.

  לרשימות, תפוז, ישראבלוג ובלוגלי יש קהיליות משלהם עם גורם מרכזי שאחראי ומקדם אותם בעוד לבלוגים העצמאיים אין במה אחת מרכזית וקהילה שמיועדת עבורם. זה הייעוד של ישראלוונטי.

  מסתבר שיש מספר לא קטן של בלוגים עצמאיים, אבל בהעדר קהילה היה קצת קשה למצוא אותם. מספר הבלוגים העצמאים הרשומים בישראלוונטי מתקרב ל100 וגדל כל שבוע.

  בנוגע לשאר ההערות, לא ניתן תמיד לעמוד בקריטריונים של כולם אבל אנחנו תמיד מוכנים לשמוע הצעות לשיפור וייעול.

השאר תגובה