מה באמת גוגל חושב עליך?

בעלי אתרים רבים מכירים את התופעה. בודקים את הסטטיסטיקות של האתר, ומגלים אנשים שמוצאים אותו תוך שימוש במילים שאינן קשורות כלל למהות האתר. לעיתים מנועי החיפוש מדביקים לאתר תוצאות משעשעות, ולעיתים תוצאות מטרידות במיוחד, אבל הבעיה היא שכדי לדעת מאיזה חיפושים מגיעים אלינו לאתר צריך לחכות עד שמישהו יכניס אותם במנוע החיפוש ויכנס דרכם אלינו לאתר.

ובכן, דווקא יש דרך לדעת כיצד גוגל מתייג אותנו. אחד מהכלים הבולטים של גוגל לבעלי אתרים הוא כלי ה־sitemaps, שמאפשר לבעלי האתרים להודיע למנועי החיפוש איזה דפים חדשים נוצרו וליידע אותם לגבי דפים הדורשים עידכון. לאחר הוספת האתר לגוגל, והכנסת קוד האימות הנדרש לאתר, נוכל לגשת לסטטיסטיקות שגוגל אסף לגבי האתר שלנו.

googlesitemapsearchqueries.png

להבדיל ממונה מבקרים, כאן אנחנו רואים את האתר כפי שגוגל רואה אותו. מאחר וגוגל סורק את כל האתר, הוא ישמח לתת לנו רשימה לגבי איזה דפים באתר לא היו נגישים לאחרונה, רשימה מלאה של כל האתרים שמקשרים אלינו, ומילות מפתח שמובילות לתוצאות באתר שלנו.

פוסט זה מוקדש לכל חובבי סטטיסטיקת המבקרים, ולכל אנשי ה־SEO באשר הם.

9 תגובות בנושא “מה באמת גוגל חושב עליך?”

 1. כל עוד אתה משתמש בבלוגלי, אתה תתקשה לאמת את האתר שלך בשביל לנצל את אפשרויות השירות. כדי לאמת את החשבון, תצטרך לעשות אחת מהאפשרויות הבאות, כאשר שתיהן דורשות התערבות של שלישיית צוות בלוגלי.

  א. העלאת קובץ עם שם נתון לספריית השורש של האתר.
  ב. הכנסת מחרוזת מיוחדת לתבנית של הדף הראשי באתר.

 2. כן שמתי לב לזה..
  אתה חושב שהם יסכימו לעזור?
  חבל שהם לא עושים איזה אפשרות מיוחדת שמאפשרת היתערבות מוגבלת בצד השרת..

  איך אתה למשל עשית את זה?
  אם עשית…

 3. מה צריך לעשות כדי לאמת את הבלוג שלי בבלוגלי?
  מה אני יכול לעשות כדי שמישהו שמחפש את השם שלי בגוגל יקבל את הבלוג שלי בתוצאות די עליונות?

  תודה.

 4. יש התפתחויות בנושא?
  אני מנסה לעשות וריפיקציה על הבלוג שלי, ולא נראה לי שיש דרך לעשות slugs עם נקודות…

השאר תגובה