ישראלוונטי – *רק* בלוגים עצמאיים?

בפוסט הקודם שלי על ישראלוונטי טענתי שזה מהלך לא חכם במיוחד לסנן בלוגים מישראלוונטי לפי קריטריון הסביבה בה הוא מתארח. אם יש לך דומיין משלך – סבבה, אבל אם אתה נמצא בישראבלוג/תפוז/רשימות/בלוגלי/קפה/מייקרוסופט/בלוגו/בלוגים/קורקי.נט – אתה מתבקש לפנות את מקומך ולהיעלם מהאתר.

FiLi, מפעיל האתר, הגיב

הבעיה היתה עם בלוגים שנמצאו על התפר, כמו אלו בבלוגלי שעושים קולות של וורדפרס אבל הם בעצם רצים על פלטפורמה ודומיין אחד ויש להם קהילה משלהם. מאחר ומספר הבלוגים שעל התפר גדל ואלו האפילו על הבלוגים שעבורם נוסדה הקהילה אז נתקבלה החלטה.

המקום היחידי שיש קהילה גדולה ותוססת הוא ישראבלוג. אי־אפשר להשוות את זה לרשימת העדכונים האחרונים של בלוגלי, ואפשר לראות את זה גם בכמות הכניסות לבלוגים.

מעבר לזה, לסנן בלוגים לפי הידע הטכני של בעלי האתר זה קריטריון מוטעה לשיקלול. אם חבר כנסת וראש מפלגה מסויים ירצה להיכנס לרשימת ישראלוונטי הוא יוכל להיכנס, בעוד חבר כנסת אחר, שמפרסם את הגגיו על רשת ציבורית כלשהי (הקפיטריה של הטוש, נניח) – לא יזכה להיכנס לאתר.

בדיקה מדגמית שעשיתי לגבי הפוסטים האחרונים שהתפרסמו באתר הראתה שרשומים באתר לפחות שלושה בלוגים שמאוחסנים ב־blogspot.com (פלטפורמת הבלוגים של גוגל), אחד שמתאחסן ב־wordpress.com, ואחד אחר שממוקם בכלל בקהילת הבלוגרים של מייקרוסופט ישראל. האם העברת בלוג מבלוגלי ל־wordpress.com תהפוך אותו לעצמאי?

ישראלוונטי עזר רבות להביא תעבורה לבלוג הזה בימיו הראשונים, ולדעתי יש לו יתרונות על אגרטורים אחרים עם היכולות שלו. חבל שמנהל האתר מעוניין לכלול בו רק בלוגים שנכתבים על־ידי מספר כה מצומצם של כותבים…

3 תגובות בנושא “ישראלוונטי – *רק* בלוגים עצמאיים?”

 1. הבעיה שלו נכון עכשיו היא שהבלוגים שהוא מפרסם הם מאוד קיצוניים. מצד אחד בלוגים כמו וובסטר 3 (?), מאבד תמלילים וכו' אשר יש להם קהל קוראים רחב ומצד שני כל מני בלוגים איזוטרים דוגמת הידען והכל על איפוד. חסר שם מאוד הזרם המרכזי של הבלוגים אשר כנראה נמצא בקהילות כמו בלוגלי ותפוז.
  לדעתי המהלך בסופו של דבר יפגע דווקא במי שרוצים לקדם, מכיוון שרוב הבלוגים לא שם אזי ישרארלוונטי כבר לא רלבנטי ולכן אין סיבה להכנס אליו ולכן לא תהיה תעבורה לבלוגים העצמאים באמת שצריכים קידום.

 2. תומר
  אני חושב שטוב שיש רק בלוגים עצמאיים בישראלוונטי מכיוון שבלוגים עצמאיים סובלים מבעיה של חוסר קהילה
  אלה אתרים שקשה להגיע אליהם וגם אתה בתור בלוגר קשה לך לפרסם אותם מכיוון שאלה אתרים שלא שייכים לכלום , בדרך כלל הם בעלי דומיין פרטי ושרת פרטי
  הכל פרטי ואין דבר אחד שיתופי או ששיך לקהילה כל שהיא

  בעניי גם בלוגלי זה בלוג עצמאי

 3. 🙂

  נו, טוף. הציטוט כמובן אינו שלם וכמו הרבה סוגיות בתחום הבלוגוספירה זו שאלה של פרספקטיבה. מה זה בלוג עצמאי, האם "נכון" להתמקד בבלוג עצמאי, האם יש צורך באגרגטורים וכו' וכו'. שים לב, שחלק מהאמירות שאתה חוזר ומייחס אלי בנוגע ל"צורך בדומיין" ו"אירוח" מעולם לא נאמרו.

  רק רציתי להעיר שעם הקמתו של בלוגלי ורישום מסיבי של בלוגליסטים בישראלוונטי, שאלתי את מפעילי האתר בנוגע לתוכניות שלהם והצעתי גירסת ישראלוונטי עבור בלוגי בלוגלי שהרי את הפלטפורמה ניתן לשכפל בקלות. אני באמת חושב שזה אחת מהמשימות החשובות ביותר שבלוגלי עוד לא ביצע. מבחינתי, עדיין אפשר לעשות את זה …

  בכל מקרה, אני מצטער על אובדן התעבורה.

השאר תגובה