גוגל לוחשנה

לאחרונה העברתי את ניהול הזמנים שלי לסביבה מקוונת. במקום להשתמש ביומן פגישות פיזי, או בתוכנות מוגבלות דוגמת Microsoft Outlook, בחרתי בסביבה של Google Calendar, שמאפשרת ניהול לוחות אירועים בסביבת האינטרנט, וכוללת את כל התכונות שרציתי (זמינות בכל עת, יכולת עדכון וצפייה מכל מחשב ללא התקנת תוכנה, ותזכורות). מבחינת תזכורות, גוגל התעלו על עצמם ומציעים שליחת תזכורות לטלפון הנייד באמצעות SMS, והשירות אפילו פועל בארץ.

עבור משתמשי Microsoft Outlook, מדובר בשירות שיכול בהחלט לספק תחליף הולם. הוא מציע את כל הדברים שהיו זמינים עד כה בצורה מוגבלת למדי מחוץ לרשתות Exchange – אפשר לזמן אנשים לאירועים גם כאשר הם לא משתמשים בשירותי Exchange Server/Microsoft Outlook, אפשר לצפות באירועים בנתוני הזמינות (Free/Busy) של אחרים, אפשר לשתף את לוח השנה עם אחרים, אפשר ליצור מספר שכבות של אירועים ולהציג רק שכבות מסויימות בכל עת. באגים רבים שקיימים במוצר הפופולרי של מיקרוסופט לא קיימים פה, וגם אם כן הסיכוי שהם ישארו ללא טיפול נמוך יותר (אין את באג שינוי אזורי הזמן. אמן!).

גוגל לוחשנה מספק יכולות אינטגרציה מול תוכנות שולחניות ושירותים אחרים, ולמעשה מתבסס על סטנדרטים מוכרים שמאפשרים לכל אדם המעוניין בכך להתממשק מול לוח השנה. הבנתי שגם Windows Mail ו־Outlook 2007 תומכים בסטנדרטים, אבל מיקרוסופט לא שלחו לי ערכת התנסות.

13 תגובות בנושא “גוגל לוחשנה”

 1. לצערי, עוד לא הבנתי איך זה מתמשק עם OL ארגוני. נמאס לי ליצא וליבא קבצי PST מה-OL רק כדי להיות מאופס על עצמי גם בבית.

 2. הומר: לדעתי יהיה לך קל יותר להשתמש ב־Outlook Web Access, שמספק ממשק בין שרת Exchange וממשק web־י. הצרה הכי גדולה איתו שכדי להנות ממנו במלואו צריך להשתמש באינטרנט אקספלורר. בנוסף על כך, במידה ומנהל הרשת שלך אפשר זאת, תוכל להתחבר לשרת הארגוני שלך גם מהבית, בחיבור מאובטח/מוגן, ובכך לעבוד גם מהמחשב הביתי מחוץ לשעות העבודה.

 3. לא רוצה ממשק עברי.
  אותו דבר בג'ימייל וכו'…
  אני רוצה את הממשק האנגלי עם RTL, כמה זה מסובך לגוגל?

  איך מגיעים לגוגל ישראל? שידאגו לזה.

 4. "הומר: לדעתי יהיה לך קל יותר להשתמש ב־Outlook Web Access, שמספק ממשק בין שרת Exchange וממשק web־י. הצרה הכי גדולה איתו שכדי להנות ממנו במלואו צריך להשתמש באינטרנט אקספלורר. בנוסף על כך, במידה ומנהל הרשת שלך אפשר זאת, תוכל להתחבר לשרת הארגוני שלך גם מהבית, בחיבור מאובטח/מוגן, ובכך לעבוד גם מהמחשב הביתי מחוץ לשעות העבודה."

  פיירפוקס בלינוקס תומך מצוין בממשק הזה, לא נתקלתי בבעיות איתי.

  מלבד פיירפוקס בוינדוס שם יש בעית קידוד מוזרה.

השאר תגובה