תצוגה מקדימה של ערכות נושא בוורדפרס

משתמשי וורדפרס רבים מכירים את התופעה – מצאנו ערכת נושא מעניינת, אך כדי לצפות בה אנחנו צריכים להפעיל אותה, ובכך לגרום לכל גולשי האתר לצפות בערכת הנושא שבדקנו. הפתרונות לכך רבים ומגוונים, כאשר הפתרון הפשוט ביותר הוא להריץ עותק נפרד של וורדפרס בשרת ולבצע את כל העבודות עליו, אלא שלעתים פתרון זה לא בא בחשבון מאחר והוא נותן יכולות צפייה בעיצוב בלבד בלי שהמאמרים עצמם יופיעו בו, דורש התקנה נפרדת (פעולה שאיננה טריויאלית עבור כלל המשתמשים וכו'), כמו גם משאבי שרת נוספים.לפני כשבוע שאלתי בקבוצת הדיון העברית של וורדפרס על הפעלת תכונה כזו ב־Wordpress, ולפי התגובות הרבות שקיבלתי (אפס במספר), כנראה אף־אחד לא משתמש בפתרון כזה או מודע לו, והחלטתי לנסות את מזלי בחיפוש אחר תוסף מתאים לוורדפרס.

מעבר לתוספי החלפת ערכת הנושא ברמת כלל המשתמשים, פתרון שאינני מעוניין בו מאחר ואני מעוניין בפתרון שיאפשר הפעלת ערכות נושא אלו למשתמשים מורשים בלבד, מצאתי תוסף בשם Admin Theme Preview, שמאפשר בדיוק את מה שחיפשתי.

התוסף Admin Theme Preview מוסיפה למנהל האתר יכולת צפיה בכל ערכת נושא שהוא יבחר, ללא צורך בהפעלתה עבור כלל המשתמשים. בצורה כזו מנהל האתר יכול לבחון את ערכת הנושא על־פני מבחר של מספר דפדפנים ורזולוציות, כאשר גולשי האתר הרגילים כלל אינם חשים בזאת. דבר זה פותר את הבעיות של "הבזקי ערכות נושא" למספר שניות, שקיימים בבלוגים מסוימים בארץ.

החסרון היחידי שמצאתי בתוסף הוא חוסר היכולת לשנות את מאפייני ערכת הנושא דרך פאנל הניהול כאשר זאת איננה הערכה הפעילה. כלומר, בערכות נושא שתומכות במאפיינים נוספים, לא תוכלו לשנות את הפריטים שניתנים לשינוי בערכה, ובמקרים הללו אני מניח שיהיה צורך להפעילה בדרך הרגילה.

פאנל ניהול התצוגה המקדימה של ערכות הנושא
פאנל ניהול התצוגה המקדימה של ערכות הנושא

סרגל החלפת ערכות הנושא, כפי שהוא מופיע בתצוגת הבלוג לאדמין (אופציונלי)

סרגל החלפת ערכות הנושא, כפי שהוא מופיע בתצוגת הבלוג לאדמין (אופציונלי)

תצוגת ערכת נושא חלופית באתר, כאשר רק משתמשים מורשים יכולים לצפות בה.

תצוגת ערכת נושא חלופית באתר, כאשר רק משתמשים מורשים יכולים לצפות בה.

פוסט זה מוקדש לכל אלו מאיתנו שבודקים ערכות נושא על בסיס יומיומי באתר חי. 🙂

9 תגובות בנושא “תצוגה מקדימה של ערכות נושא בוורדפרס”

  1. באיזשהו מקום זה פשוט ענין של גודל השינוי וכמות המבקרים. כאשר יש 50 מבקרים ביום, מה הסיכוי שתפריע למישהו לקרוא כאשר תשנה את הערכה (בהנחה שכל נזק מתוקן מידית).

    ערכות חדשות, או שינויים ממש משמעותיים, כמובן שצריך לבדוק על התקנה אחרת.

  2. liorry: בבלוגלי? אתה לא. במקומות אחרים אתה פשוט מעתיק את קבצי התוסף לתוך wp-content/plugins או לתת תיקייה כלשהי שם.

  3. זהו.. הנחתי ככה… טוב, עדיין תוסף מגניב, אותי אישית זה מטריף שזה משנה את התצוגה של הבלוג און ליין ולא נותן לי אפשרות צפייה מקדימה.

  4. liorry: הוא קצת בעייתי להטמעה על בלוגלי כי הוא לא נותן גישה לפאנל העיצוב של התבנית, אבל אפשר לבקש שיוסיפו אותו, אם זה יעזור לך במשהו.

  5. liorry, אם אתה רוצה לשחק עם וורדפרס אתה יכול לעשות את זה על המחשב שלך די בקלות. במקום להסתבך עם ההתקנה וההגדרה של כל מה שצריך (Apache, PHP, MySQL) אפשר להתקין בעזרת XAMPP. זה באמת לא קשה במיוחד, רק צריך לזכור שזה מתאים לשימוש מקומי בלבד.

  6. התכוונתי שהגדרות בררת המחדל של התקנת XAMPP אינן בטיחותיות (למשל אין סיסמאות). אם זה לשימוש מקומי בלבד אז קל להתקין, אבל אם אתה רוצה לפתוח את זה לכולם אתה כבר צריך לדעת מה אתה עושה (אני למשל לא יודע…)

  7. חזי: אני מניח שאתה מתכוון לסיסמאות של mysql. אפילו בהתקנה רגילה של mysql על לינוקס ברירת המחדל היא לסיסמאות ריקות, כאשר מאופשרת התחברות מקומית בלבד ( root@127.0.0.1). בכל מקרה, אני לא חושב שאתה רוצה לאפשר גישה מבחוץ לשרת גם כאשר מוגדרות בו סיסמאות מתאימות, אלא לאפשר גישה לשרת האפאצ'י (פורט 80, HTTP) בלבד.

השאר תגובה