חוקיות נסיעה ברכבת

 1. רכבות אף־פעם לא מאחרות, הן רק מתעכבות ב"מפגש רכבות".
 2. כשיש עיכובים בלוח הזמנים, תמיד הרכבת שלך תאחר, אבל זו שלפניה לא תתעכב מספיק בשביל שתצליח לתפוס אותה.
 3. רכבות תמיד מאחרות, אבל לעולם לא יגיעו לאיחור של 30 דקות, כדי שלא תקבל את הכסף שלך בחזרה.
 4. במפגשי רכבת-כביש תמיד יש זכות קדימה לרכבת, לא בגלל שהיא מהירה יותר, פשוט כי הנהג בדיוק קפץ לשירותים ולא יכול לעצור.
 5. לא משנה באיזו שעה אתה נוסע, תמיד תמצא את עצמך בסוף יושב במעבר בין שני קרונות, ומשלם מחיר מלא (פלוס תוספת ישירה).
 6. אגב תוספת ישירה, נניח ואתה לא ממש ממהר, עדיין תצטרך לשלם את התוספת, פשוט כי המכונה תתן לך לקנות רק כרטיסים כאלה כאשר זו צריכה להגיע.
 7. אם התמזל מזלך ומצאת מקום ישיבה פנוי (על מושב, לא על המדרגות), תמיד יהיה זה בקרון בו המזגן לא פועל, מקרר ומקפיא, או כזה עם ריחות מגוונים.
 8. הרכבת שלך ממתינה לך ברציף, וכשתגיע לרציף – היא כבר לא תהיה שם.
 9. אם יש לך שאלה, עדיף שתשאל את הנוסעים. הסיכוי שתקבל תשובה מועילה מעובד הרכבת אפסית.
 10. בתחנות רכבת עמוסות תמיד יהיה אדם שיחסום את ירידת הנוסעים מהרכבת, ותמיד יהיו x אנשים שיפספסו את תחנת הירידה בזכותו.
 11. לא משנה מה גודל חניון הרכבת, לעולם לא תמצא מקום להחנות את הרכב במרחק סביר מהתחנה. כדאי להכין מראש תרמיל וציוד להליכה ממושכת.
 12. אם תבחר להמשיך מתחנת הרכבת בתחבורה ציבורית, קווי האוטובוס יהיו מתואמים לזמני הרכבת – תמיד ידרשו ממך לרוץ מרציף הרכבת לרציף האוטובוס, כי בכל צורה אחרת אתה תפספס אותו.
 13. צ'אק נוריס לא נוסע ברכבת ישראל.

11 תגובות בנושא “חוקיות נסיעה ברכבת”

 1. אוי אוי אוי…נגעת בנושא כאוב…
  1)תמיד, אבל תמיד אני ברכבת שצריכה לעצור כדי שהשנייה תעבור בשלום. לא משנה באיזה כיוון אני נוסעת.
  2)יש אוטובוס מהרכבת, שעובר פעם בשעה. הוא כביכול "מתואם" לזמני הרכבות. נגיד הוא מגיע לרכבת דקה אחרי שהיא יצאה, ובחזור הוא יוצא דקה לפני שהיא מגיעה. סחטיין על התיאום!
  3)מאז שהוסיפו רכבות, יש פחות מקום לשבת. עוד מישהו רואה פה יחס הפוך מוזר?
  4)התורים ל2 מכונות כרטיסים תמיד ענקיים. אפשר להפסיד 2 רכבות רק מלחכות בתור. אגב, בדר"כ אחת מהמכונות לא עובדת, או שבדיוק מחליפים מה כרטיסים או וואטאבר…כ"כ קשה לשים עוד 2 מכונות???

 2. מיטל: תמיד, אבל תמיד, מחליפים את הסרטים במכונות בדיוק בזמני שיא, או שיש BSOD (המכונות מריצות חלונות 98). השערים האלקטרונים תמיד יוציאו הודעות שגיאה מגוחכות ("לא מאותחל" – מה, לא עשו לך ריסטרט בשעה האחרונה אז אתה שובת?).

  נראה לי שמפגש רכבות זה כששני נהגי הקטרים צריכים להיפגש בין המסילות בשביל להחליף חוויות. גם נהגי אוטובוסים אוהבים לעשות את זה ברמזורים, לקול תרועת המכוניות שתקועות אחריהם ברמזור. חוצמזה, "מפגש הרכבת" צריך להיות בכלל שם של פיצוציה, לא תירוץ לאיחורי רכבות.

 3. הפתרון לצפיפות ברכבת הוא הנהגת מקומות ישיבה בלבד. וכאשר נגמרו הכרטיסים, תוכל לקבל כרטיס רק לרכבת הבאה. על מנת שלא ליצור עומס על הרציף, יש להגדיל את הלובי ולא לאפשר לבעלי כרטיס לרכבת הבאה להכנס לרציף יותר מ-5 דקות לפני שהרכבת צריכה להכנס לתחנה.

 4. gnudles- אתה צוחק נכון…?

  כמה שאנחנו יורדים פה על הרכבות, זאת אחלה דרך להגיע ממקום למקום כשיש פקקים או כשאין אוטו…

 5. הכי אהבתי את הגזלנים ברכבת. הם תמיד הגיעו בעיתוי הכי גרוע: כשהרכבת מפוצצת ואי אפשר לזוז כדי לתת לו לעבור. וכשהם סוף סוף מגיעים כשאין אנשים במעברים, הם יצעקו "בוקר טוב, שתיה קרה, שתיה חמה, סנדויצ'ים…" כדי להעיר את מי שהצליח להירדם, או סתם להיתקע בו עם העגלה.

  אגב, קרה לי לא פעם ולא פעמיים שהרכבת שלי איחרה וקיבלתי החזר. הרבה נוסעים לא יודעים את זה, אבל גם בעלי כרטיס חופשי חודשי זכאיים לזיכוי אם הרכבת מאחרת ביותר מחצי שעה.

  חוץ מזה, זכור לי שהועלתה הצעת חוק לפני מספר חודשים, שאומרת שמי שלא יושב בנסיעה שלו בתחבורה ציבורית יקבל החזר של חצי ממחיר הנסיעה.
  מאז, לא שמעתי שום התקדמות בנושא.

 6. אם הנהג יקבל שלילה לשנה אז לא ישארו נהגים.
  אני אציע למנהל הרכבת שיביא לכל האלה שעומדים משקאות חינם וכך לכל הישראלים יהיה מקום לשבת. 🙂

 7. אני נוסע כל יום הלוך וחזור ברכבת, ואם אתם עושים דבר כזה, רצוי שיהיה לכם כרטיס חופשי חודשי… או כרטיסיה של 12 נסיעות. זה פשוט יותר שווה אם עושים חישוב קל.

  דבר שני, אם הרכבת לא הגיע בזמן אחרי 30 דקות (השאלה היא דקות שלנו או שלהם, כי כבר התווכחו איתי על זה ברכבת), אז אפשר למלא את הטופס הבא:http://ik.homelinux.org/img/train_late.jpg

  ואז אם מוכנים לקבל את זה, מקבלים כרטיס נסיעה אחד. הבעיה היא שאנשים כמוני אין להם כל כך מה לעשות עם כרטיס זיכוי, כי כמו שאמרתי, אני עם כרטיס חופשי-חודשי, אבל הם לא מוכנים לתת פיצוי אחר.

השאר תגובה