איך להשתמש בסלולר ולהשאר בחיים, או איך חברות הסלולר בוזזות אתכם

מזה תקופה מחלקות החברות הסלולריות הטבות למנויים שלהן. חברת פרטנר-אורנג' מחלקת מידי שבוע הטבות למנוייה בדמות כמות דקות וכמות הודעות מוגבלת ליום אחד בלבד.

באותיות הקטנות של פרסומי המבצעים של המתפרסמים קבוע באמצעי התקשורת כתוב איזה משפט מגומגם, ובתקנון כתוב במפורש כי הטבות אשר ניתנות במסגרת חבילה או תוכנית תעריפים קודמות להטבות "orangeday קיץ". .

חשבתם פעם מה זה אומר? בדקתי בשבילכם. אורנג' ישתדלו לגנוב אתכם אם הם יוכלו. רכשתם במיטב כספכם חבילת דקות לשיחה בתוך הרשת? קודם כל אורנג' ירוקנו לכם את חבילת הדקות, ורק אז יתנו לכם שיחות חינם במשך אותו היום. מה יקרה לדעתכם ביום המחרת? אורנג' כבר תיקח מכם תעריף מלא על השיחות, שכן בזבזתם את כל ההנחה על יום המבצע בתמימותכם.

קיבלתם הטבת SMS? יש לכם אפשרות לנצל את ההטבה לשליחת הודעות חינם ברשת במשך אותו היום, רק שאני מקווה שלא רכשתם חבילת SMS מראש, כי גם במקרה הזה אורנג' לא יהססו לגזול מכם את ההטבה.

מוסר השכל: נותנים לך תיקח, מרביצים לוקחים לך תברח. תבדקו טוב-טוב לפני שאתם מנצלים הטבות, כי חברות הסלולר לא נותנות מתנות חינם. נקווה שתוכנית הניוד תחזיר את החברות למצב נורמלי, שבו הן משרתות את לקוחותיהם ולא מחפשות דרכים חדשות לקבלת רווח מהיר על גב הלקוח התמים.

תגיות: הטבה

7 תגובות בנושא “איך להשתמש בסלולר ולהשאר בחיים, או איך חברות הסלולר בוזזות אתכם”

  1. יצא לי לא פעם לשמוע את נציגי השימור של אורנג' מציעים לי חבילת דקות בגלל שהם ניתחו את אופי השימוש שלי וזה מה שהכי מתאים לי. בדר"כ האוויר שלהם מתרוקן כולו לאחר חישוב מתמטי פשוט, ועוד יותר מתרוקן כאשר אני מעלה את הסוגיה שהתייחסת אליה בפוסט שלך.

    ואתה כמובן מוזמן לעיין בפרוייקט שפתחתי בו – "חודש ללא סלולרי".

  2. היה לפני תקופה כלשהי סדרה בערוץ 10 שעקבה אחרי קבוצה של ישראלים שהתנזרו למשך שבוע ממכשיר הסלולר. התוצאות היו מדהימות – אנחנו הרבה יותר קשורים למכשיר שלנו ממה שאנחנו חושבים, וזה קשור גם למנטליות שלנו כישראלים.

    אני לא רואה שצריך להתנזר לחלוטין מסלולר, אבל אם אתה מנהל שיחות של יותר מכמה דקות ביום, יכול להיות שכדאי להקטין את המינון.

  3. תומר, אני מסכים – עם השנים האותיות הקטנות תוספות יותר מקום ממה שנראה (כל המבצעים של "החזר בעלות תתקשר לX זמן" וההתחייבויות של כבילה ל3 שנים בגלל ניידת המספרים.

    כדאי לקרוא את האותיות הקטנות, האמת היא אולי אפילו לפני שקוראים את התכנית/ מבצע – ככה אפשר לשלב את מה שכתוב עם מה שקראנו למטה.

  4. בדרך־כלל האותיות הקטנות מאד קטנות ולא מפרטות את כל התנאים של המבצע. אם אתה באמת מתכנן לנצל את המבצעים, כדאי לברר לפני זה מהן נקודות הקיצון וכיצד אפשר לנצל את המבצע מבלי לשלם על כך בהמשך.

השאר תגובה