אין חדש בהארץ

(פוסטתגובה ל־FOSS-fuzz משהו מוזר קרה לקפטן אינטרנט)

אחד מהנושאים שיותר מפריעים למשתמשים בדפדפנים שאינם אינטרנט אקספלורר הוא האתר המכובד של עיתון הארץ, שכולל אמנם תוכן איכותי אך מתקשה להתאים את עצמו לרשת בצורה נאותה. עזרו נא למתחזקי האתר הארץ להבין שזה לא מאד מסובך לפתור בעיות קונפיגורציה בשרתים שלהם.

קפטן הצילו! האתר מופיע לי הפוך בפיירפוקס! מה לעשות?

דותן נפל למלכודת שרבים נפלו אליה לפניו – אתר הארץ מעולם לא תוקן, פשוט הבעיה לא מופיעה בכל הדפים. האנשים המוכשרים של הארץ יודעים איך הדפים צריכים להיראות, פשוט הם לא טורחים לתקן את כל הדפים.

רוצה לגלוש באתר הארץ עם פיירפוקס? תתקין מעקפים!היום, כדי לבדוק את הטענה שלו, נכנסתי לאתר הארץ ובלבי תקווה שהאתר שודרג, אבל שמתי לב לבאנר חדש שמופיע באתר.

חצופים. במקום לתת בראש לאנשים שאחראים לחוסר התיקון הזה, הם מעדיפים להיעזר במעקפים ובפתרונות צד שלישי, ואפילו טורחים לשים באנר בולט באתר כדי שיפסיקו לבקש מהם לתקן את האתר.

אתר וואלה! שואב תכנים מאתר הארץ. אם שם לא היו בעיות תצוגה [קלות] הייתי ממליץ לכם ללכת ולקרוא את הכתבות משם.

8 תגובות בנושא “אין חדש בהארץ”

 1. צודק לחלוטין.
  המחמאות והקרדיט לאתר לא היו במקומן והפוסט נערך.
  מה שצד את עיני היה ההצגה התקינה של מספרים (דבר שלאחרונה שובר את כותרות המשנה במאמרים ב-Ynet) אבל נראה שאנגלית היא מעבר ליכולות הטכניות של מפעילי האתר.

 2. אצלי גם המספרים הפוכים.

  אני לא מבין את ההגיון המסחרי בקידום מעקף לבעיות באתר במקום לפתור אותן. זה כמו שחברות הסלולר ימליצו על שימוש בקיסם לשליחת SMS במקום לשווק מכשירים עם מקשים נוחים יותר (וישנם לא מעט מכשירים שמבחינת המבנה מתאימים לידיים של ילדים בגיל 4 ומטה).

 3. אולי כדאי לכתוב על כך בדף המקושר מהבאנר באתר "הארץ", ולהפנות את תשומת לב הגולשים שמדובר בתלאי צד שלישי, ש"הארץ" מתחמקים מפתרון התקלה, ובעצם כל מה שכתבת כאן, ולנסות לארגן מחאה כלשהי (שליחת מיילים אוטומטית, לדוגמה).
  זה יכול לעזור בהעלאת המודעות, ואולי יגרום ל"הארץ" להפסיק לקשר לשם ולארגן פתרון אמיתי.

 4. בעיות בפיירפוקס? עם כל הכבוד, למה בדיוק הם מאשימים את השועל הפעם? אני חושב שמהבאנר הזה אפשר ללמוד שאותם "מתחזקי אתרים" של קפטן אינטרנט, קצת לא הבינו את הפואנטה. 😕

 5. מצטרפת ל-sijp.

  ובכל מקרה, כמי שביום-יום משתמשת בדפדפנים אחרים (ספארי, קמינו, אפיפני), המעקף שהם מציעים לא זמין (אבל תיקון הקונפיגורציה יתקן עבור כולם).

  👿

 6. קחו את ההצעה של תומר.
  תקראו ב"וואלה" את הכתבות
  [כול זאת בהנחה שתומר צודק והם שואבים את הידיעות משם ואז נוצר מצב שאתם קוראים את אותה כתבה אבל באתר (כמעט) תקין]

השאר תגובה