אתר “חבר” כבר לא חוסם

אתמול כתבתי על השידרוג של דואר וואלה, שמאפשר לראשונה עבודה חלקה גם דרך פיירפוקס. אתמול גם הופיעה כתבה ב־Ynet על פיירפוקס (עוד לא קראתם? רוצו לקרוא!), ובכלל היה יום טוב לפיירפוקס.

חבר

היום אני אספר סיפור על אתר אחר, שהתעקש במשך שנים לגרש אנשים שמשתמשים בדפדפנים שהוא לא אוהב. אותו אתר היווה אגוז קשה והיה מפיץ שקרים על משתמשי הדפדפנים האחרים.

חבר צרכנות פיירפוקס

קראתם נכון. אתר חבר איננו יודע שקיימים דפדפנים שהם לא "אינטרנט אקספלורר" או "נטסקייפ".

חבר צרכנות

לאותו אתר היה אח תאום, שנושא שם ממש דומה, ואף אחד לא ממש יודע להבדיל בין השניים.

אינטרנט אקספלורר בלבד. תודה

באותו אתר שידרגו בשלב מסויים את הנוסח הרגיל של הודעת השגיאה, והוסיפו את הטקסט הבא –

מועדון חבר צרכנות - פיירפוקס
כן, קראתם נכון. הם מודים שהאתר עובד, ושצריך לשנות את זיהוי הדפדפן בשביל שנצליח להיכנס פנימה. הניסוח העילג הזה ושגיאות הכתיב ישבו שם במשך שנים. במקום להסיר את החסימה מהאתר הם מסבירים למשתמש איך לעקוף את ההגנה שלהם. מזכיר מקרה עם אתר אחר?

ובכן, רבותי וגבירותי, מהפך. האתרים של מועדון חבר הסירו את החסימה, ובפעם הראשונה בהיסטוריה הם נגישים דרך כלל הדפדפנים! היידה חבר!

8 תגובות בנושא “אתר “חבר” כבר לא חוסם”

 1. תומר, הפרסומת בצד ימין דורסת את 2 התמונות הראשונות אז קצת קשה לקרוא את האותיות הראשונות. (התגברתי על הבעיה ע"י גרירת התמונות ללשונית חדשה….)

  תשמע, יש לי שאלה על פיירפוקס שקצת לא קשורה… קיימים אתרים (אני נתקל בהם לעיתים נדירות) שחלק מהתוכן בהם מתחיל להבהב ( Blink)
  חיפשתי בקוד HTML ואין זכר לתג הבהוב… אני לא מבין מאיפה ההבהוב מופיע וזה בלתי אפשרי לקרוא ככה טקסט ארוך. לשם דוגמא אני נותן את האתר ה"נדיר" הזה http://vlib.eitan.ac.il/music2/

 2. בזמנו, התעצבנתי על זה (הנה, כאן: http://n2b.org/?p=171), לקחתי את הדף של האינדקס שלהם, העפתי את הסקריפט שבודק גירסת דפדפן ושמרתי על השרת שלי. הקטע המצחיק הוא, שגם באותה התקופה שהאתר היה חסום, הוא היה בנוי טוב ועבד מצויין בשוא"ש. האמת, שעד כמה שבדקתי, הוא הפגין התנהגות טובה עד מאוד בשוא"ש והלוואי שרוב האתרים בישראל היו בנויים כמותו.

 3. ניצן: מעולם לא היו בעיות אמיתיות עם האתר שלהם. הם הכניסו את ההנחיות למעקף אחרי שהוכחנו להם שאפשר להיכנס לאתר כראוי עם גקו.

 4. אם הם בעצם רמזו שהדפדפן שאתה גולש ממנו, פיירפוקס (לא נטסקייפ אבל מספיק קרוב לענייננו) גרוע בתמיכה בעברית בעוד שהוא לא –
  זה לא איזה שהוא סוג של הוצאת דיבה?

  הלא הם מפרסמים שקרים לגבי המוצר שיכולים להשפיע על דעת הקהל..

  זה כבר לא רלוונטי, אבל למקרים אחרים נניח.

השאר תגובה