שיווק פיירפוקס למשתמשים בארץ

Firefox הורד עד כה מעל 400 מליון פעמים מהאינטרנט. לפחות רבע מהמורידים ממשיכים להשתמש בדפדפן באופן קבוע. באירופה מדברים על מעל ל־25% מכלל הגולשים, כאשר סלובניה ופינלנד מובילות בראש עם מעל ל־45% לטובת Firefox. בארץ המספרים קצת יותר נמוכים, אבל בידנו הכוח לשנות זאת.

בימים האחרונים הפעלנו במוזילה ישראל אתר חדש שמטרתו להגביר את הפרסום של פיירפוקס כדפדפן מתקדם, מעבר לאוכלוסיית המשתמשים שכבר מכירים והתנסו בדפדפן. נכון לרגע זה האתר מכיל מספר מצומצם של דפי מידע שיווקי שניתן לקשר ולהפנות אליהם משתמשים וחברים, ואנחנו מחפשים דרכים נוספות להגדלת היקף הפעילות של האתר.

אתם מוזמנים להצטרף: www.firefox.co.il

19 תגובות בנושא “שיווק פיירפוקס למשתמשים בארץ”

 1. וואו זאת איזה פעם עשירית ביומיים האחרונים שאני רואה תגובה/כתבה/ווטאבר על זה. אתה בטוח שלא שכחת לפרסם את זה בעוד כמה אתרים? 😆

 2. אם למדתי משהו מבני משפחתי השיטה המיקרוסופיט היא הכי טובה. יום אחד הם גילו שהאקספלוור נעלם ובמקומו נמצא איזה שואל על הדשבורד ומאז כולם משתמשים בפיירפוקס

 3. הבעיה העיקרית היא, לדעתי, שרוב המשתמשים לא מודעים ו/או לא אכפת להם מאיזה דפדפנים יש ומה כל אחד מציע. הם פשוט משתמשים במה שיש להם, ולא מחפשים משהו אחר.

 4. יואב – הבעיה של רוב הגולשים היא שלא אכפת להם איך יש להם אינטרנט כל עוד יש להם אינטרנט – ומיקרוסופט משחקת די טוב על הקלף הזה עם כך שהאקספלורר מובנה בתוך המערכת.
  בואו נסתכל על דברים בצורה אובייקטיבית, הבעיה האמיתית היחידה של אקספלורר היא ההתעלמות הבוטה של התוכנה מתקנים מוגדרים באינטרנט ולרוב המשתמשים זה לא משנה.

 5. תומר אם אני צריך לפרסם למישהו אתר שמסביר למה לעבור לFF אני מפנה אותו אל:
  http://www.signup.co.il/firefox/

  קצת אוף טופיק: חפשתי אבל אני לא מוצא איפה אפשר לקנות בארץ כובעי FF בתור אחד במוזילה ישראל אתה יודע מאיפה אני יכול להשיג כובע?

 6. הי,
  לדעתי זו יוזמה ברוכה, ובאמת, כל הכבוד לאחראים על הפרויקט.
  הייתי רוצה לציין, עם זאת, שחלק מהטקסטים המופיעים באתר הם צורמים, ויש תחושה כי הם מתורגמים בעליל. זהו תרגום שנצמד מידי לתחביר ולניבים האנגליים, וממיר אותם באופן ליטראלי במקום למצוא להם מקבילות עבריות אלגנטיות.
  הנה למשל:

  "Firefox עמוס בדרכים החדשות ביותר לשמירה על הבטיחות שלך ברשת, כגון אזהרות אוטומטיות לפני ביקור באתר הונאה, או חסימה כנגד בחורים רעים שרוצים להוריד למחשב שלך תוכנות רושעה באופן חשאי. ואין יותר חלונות קופצים!"

  בעיניי הפסקה הזו צורמת בהרבה מובנים, ויש בה, לדעתי, משהו לא מקצועי שיכול דווקא להרחיק מבקרים במקום למשוך אותם.
  אבל במקום סתם לדבר, האם יש מקום שאולי אשים ידי בשכלול הטקסטים האלה? ברור, שלא בטוח מראש שאעשה מלאכה טובה יותר, אבל אני יכול לנסות, וההשכלה האקדמית שלי אמורה להיות בתחום המתאים לעיסוק זה. לא כל-כך ידעתי היכן ליצור קשר עם מפעילי האתר, אז האימייל שלי נמצא בשדה המתאים של תגובה זו…

 7. יואב: לרוב המשתמשים לא באמת איכפת במה הם משתמשים, אבל אם נראה להם ביחד שישנן אלטרנטיבות ראויות, נראה את כמות המשתמשים במוזילה בארץ גדלה.

  בוריס: אקספלורר 7 דווקא התחיל להתקדם לכיוון של התיקניות, ולכן ישנם אתרים שעבדו באקספלורר 6 והפסיקו לתפקד בגירסה 7. הדבר הזה יצר פרדוקס ברגע שאנשים ביטלו שידרוגים ל־7 בשביל שהאתרים שלהם ימשיכו לתפקד.

  נחום: האתר signup.co.il/firefox הוא אתר אישי של עידן שולמן. אין לי שום דבר נגד עידן, אבל דרך הפעולה של עידן (ואחרים) לדעתי פוגעת בסופו של דבר בכלל המשתמשים.

  עידן לא מפרסם את פיירפוקס מטעמי רצון להגדלת כמות המשתמשים בדפדפן, אלא רצון לגזור מכך קופון של כמה שקלים. עידן משתתף בתוכנית של גוגל שנותנת תשלום על מי שמתקין פיירפוקס עם סרגל הכלים של גוגל, אבל בכך המשתמש מפספס חלק מהדברים שאנחנו יכולים להציע לו, ובמקרים רבים הוא מוותר על הדפדפן באופן מהיר יותר כי הוא איננו יודע כיצד להתמודד עם ההתאמה שלו לצרכיו.

  בקשר לאביזרי אופנה – ניתן להזמין מהחנות של מוזילה, אבל לשלם סכומים גבוהים על המשלוח לארץ. במידה ומספיק אנשים מעוניינים להזמין מוצרים במרוכז יש סיכוי שנצליח להשיג הוזלה במחיר המשלוח לארץ.

  ליאור: אם יש לך הצעות על תרגומים טובים יותר או רעיונות לסלוגנים חדשים, נשמח אם תשלח לנו את רעיונותיך בפורום שלנו.

  lokki: הכוונה היא להעביר משתמשים חדשים לפיירפוקס, לא משתמשים קיימים כמוני וכמוך. ככל הנראה משתמשי אינטרנט אקספלורר הם קהל היעד המוצהר שלנו. (אני מבין שחזרת. ברוך החוזר!)

 8. תומר – אני מכיר את כל הSPREADFIREFOX והתוכניות למיניהן פשוט נוסח ה"סיבות לעבור" מתאים לדור הצעיר יותר…

  אפשר גם לפתוח איזה מיני פרוייקט FIREFOX FLICKS משלנו לך תדע לאן זה יגיע אנשים יבואו לראות סרטוני FF נחמדים/מצחיקים ובפליקים יוחדרו מסרים(לא סמויים) ללמה FF יותר טוב.. יש משהו יותר מגניב מ-ערכת נאסא, גריס מונקי והמאוס ג'סטורס(הערכה האהובה עלי ו-2 ההרחבות האהובות עלי)

  אתה מכיר עוד מישהו שמעוניין לקנות דברים מהחנות פשוט אני חייב לסמן לעצמי V על זה שיש לי כובע FF…

 9. דווקא פיירפוקס פליקס, וכל ההיסטריה סביב הסרטונים נתפסת בציבור כמשהו ילדותי יותר מאשר אתר עם המידע החשוב.

  בקשר לכובע – אתה מוזמן לנסות לארגן בפורום קבוצה של משתמשים שמעוניינים בפריטים כאלה. אני יודע על כמה אנשים שלא מזמינים דברים משם עקב עלות המשלוח בלבד.

 10. בטלוויזיה יש מגוון פרסומות ילדותיות ודווקא אלה נחשבות הצלחה…

  באופן אישי אני אוהב אתרים שרשום עליהם שחור על גבי לבן זאת אומרת בלי הרבה תמונות בלי CSS זוועתי ובייחוד בלי FLASH זה מוצץ לדפדפן את החיים..

  אני עדיין זוכר את הפליק על האקסימוסים(או שאומרים אסקימואים) זה היה יפה כמה זמן לקח לגולש ההוא ליצור אותו? ואז אני נזכר בפליק עם הסימנים של הדפדפנים ששמו להם פה אנושי והIE עושה כזה "ווו"

  כמה מוזילה לוקחת על משלוח לארץ?

 11. מרבית הסרטונים הללו נעשו בידי קבוצות של אנשים מקצועיים יותר מהגולש הממוצע, ולכן מדובר בנושא קצת בעייתי אם אין לך את המשאב האנושי בשפע.

 12. צריך להלהיב את המשתמשים…
  להראות להם הרחבות שעוזרות ומקלות על הגלישה… להיות הכי אותנטי.. להראות להם מה קורה בפועל לפני שהם מתקינים…

  לדור הצעיר איזו הרחבה להורדת סרטונים מYOUTUBE ו FLIX וכל מיני שטויות כאלה… זה בטוח יעלה את מספר המשתמשים..

 13. הכי פשוט ומתבקש
  למה לא מצרפים חלק עיקרי מהתוספים לחבילת הבסיס של השועל?
  או לתת אפשרויות מתקדמות למי שמעוניין? למשל לתת בעמוד ההורדה את חבילת הבסיס ואת הפרימיום ואת הדלוקס באותו מחיר (-;
  יותר קל להתקין ולמחוק מאשר לשחזר למי שלא גיבה.
  אני הייתי מוריד את גרסת הדלוקס ואז מוחק את התוספים המיותרים
  נראה לי שזה יגדיל את התפוצה בצורה דרמטית. יקל על כל האנשים שלא מתעסקים עם תוספות.

 14. ועוד משהו
  לגבי הכובע חולצה ועוד, יש בהרבה קניונים חנויות שמדפיסות כמעט על כל דבר, אני קיבלתי מתנה גם ספל וגם מכנסי בוקסר עם הדפס, ולא צריך משלוח

 15. אני חושב שהמינימום שאפשר לעשות, זה לוודא שהאתר יעבוד טוב אצל משתמשי Internet Explorer 7 (מי שעוד לא עבד לפיירפוקס) ולא שכל פעם כשעוברים על הכפתור "תוספות" בשדה העליון יברח לך התפריט.

  שחר.

 16. שחר: זה קצת בעייתי לבדוק כל פרט על אינטרנט אקספלורר 7 כאשר לרוב האנשים שאתה מכיר יש אינטרנט אקספלורר 6, אבל אתה צודק. אם קיימת בעיה כזו היא צריכה לקבל טיפול בהקדם.

  רק פריט התוספות עושה בעיות?

השאר תגובה