החברים של הארץ

בזמן שמרבית האתרים שוקדים על תאימות לתקנים, האנשים בהארץ רוצים להדגים לנו מאיפה גולש הדג, ודואגים שהאתר שלהם יהיה כתוב ‭הפוך‬. אבל מתברר שהם לא לבד; אתרים נוספים נכנסים לתחרות של "אנחנו לא תומכים בכם ואנחנו מודים בזה" מטעם קרן רשת שוקן לאינטרנט לא נגיש בישראל.

וואלה! העלו היום כתבה תחת הכותרת "וואלה! פיירפוקס" שמסבירה בעברית פשוטה איך אפשר לעקוף את הבעיתיות של האתר שלהם בגלישה עם פיירפוקס.

ואז מגיעות התגובות: איך אתם כותבים על פיירפוקס כשהאתר שלכם לא תומך בו כמו שצריך? איך? ובכן, זה די פשוט: וואלה!, כמו כל אתר תוכן באינטרנט, היא לא גוף מונוליתי. היא מורכבת מאנשים שונים במחלקות שונות. אנחנו כותבים. אנשים אחרים מתכנתים.

אוי, כמה ישראלי מצידכם. לצעוק "זה לא אנחנו" תוך כדי הצבעה על האנשים שיושבים בחדר הסמוך. לדעתי זה זילזול באינטיליגנציה שלנו. וואלה הוא אתר תוכן, ותוכן נכתב על־ידי כותבים. בלי הכותבים לא תהיה שום הצדקה לאתר וואלה. במקום לתת מעקפים (ואולי גם לשים קישור בולט בכל הדפים) אולי פשוט תדברו עם האנשים בחדר הסמוך שפשוט יכניסו את הקוד הדרוש למערכת? זה יקח את אותו הזמן שלקח לכם לכתוב את המאמר הזה.

אנשי וואלה! היקרים, אתם יכולים לפתור את הבעיות שלכם בקלות אם רק תנסו. הקוד שאתם צריכים להוסיף לאתר איננו מסובך ולמעשה גם לא דורש ידע תכנותי רב. פשוט תוסיפו את הקוד הבא ל־CSS והעמודים יוצגו כראוי.
.wp-0-b {width: auto !important;}
.wp-1-b {width: auto !important;}

גולשים יקרים, אתם יכולים לעזור לאנשי וואלה לעשות את ההחלטה הנכונה. ספרו להם על הבעיות (אפשר גם בדוא"ל support@walla.co.il) שיש באתר שלהם ובקשו מהם לפתור אותן. במקרה של "הארץ" זה עדיין לא נפתר, אבל וואלה! עלולים להתגלות כעירניים יותר. את התשובות שלהם ניתן לשלוח אלי או לפרסם במוזילה ישראל למעקב והתייחסות.

11 תגובות בנושא “החברים של הארץ”

 1. את מי מענין אתר וואלה ? מה בדיוק יש לחפש שם ? כל מה שמפורסם שם מפורסם בלפחות עוד מקום אחד. לא רוצים גולשי פירפוקס לא צריך ישנם מספיק אתרים המכלים תוכן זהה שתומכים טוב יותר בפירפוקס.

 2. גם לדעתי כמעט ואין בוואלה תוכן בלעדי, וגם איכות שאר התוכן שם נמוכה, אבל אנחנו במיעוט בעוד וואלה עדיין נחשבים כאתר המוביל בישראל (ואם לא – לפחות באחד מהמקומות הראשונים).

  אני לא קורא את וואלה מסיבות טכניות – אין להם RSS. אבל ל.ק. העביר אלי קישור לכתבה הזו והייתי חייב לשתף את שאר העולם בתירוצים הילדותיים של אנשי וואלה כנגד השידרוג הנדרש לאתרם.

 3. אני גם כתבתי על זה היום בבלוג שלי (אם היה לך כתובת לטראקבאק.. )
  בכל אופן אני חושב שזה קטע חוצפתי מאוד!
  אתר וואלה איננו זוכר כבר שהגולשים זה מה שבונה את האתר
  ובקצב שהם מתייחסים לגולשים (או יותר נכון לדפדפנים של הגולשים) זה מראה באמת עד כמה מקום יש לגולשים באתר …

  מדהים .

 4. אני דווקא אוהב את וואלה זה לא נכון להגיד שזה אתר גרוע.
  כן הוא לא בלעדי אבל הוא מרכז הרבה במקום אחד.

 5. דולב, למה אתה חושב שאין לי כתובת טראקבק? יכולת לשלוח לי טראקבק בלי שום בעיה. זה וורדפרס פה , תמיד יש כתובות פינג וטראק.

  ד"א, מאחר ואתה כתבת את הפוסט כמה שעות טובות אחרי, אתה אמור לשים לטראקבק רק אם אתה מעוניין להתייחס לנאמר אצלי, לא בשביל לכאורה לגנוב ממני תעבורה. 😉

 6. אני מסכים עם דב, וואלה זה חרא של אתר. הם אפילו לא שווים התייחסות.
  הדבר שעובדה שהכי עיצבנה אותי היא שהם מקשרים לכלים שעשו אנשים אחרים, אם הם היו עושים בעצמם תסריט greasemonkey אחד שמכיל את כל התיקונים אז הייתי מכבד אותם הרבה יותר.

 7. lokki – תקרא את הכתבה שלהם. הם לא יודעים לתכנת, גם הכתבות שלהם לא משהו.

  אבנר – מכיר את דאפר. אולי מישהו ישב ויבנה כלי שמייצר ערוצי RSS מהאתרים של וואלה? זה לא אמור להיות מאד מסובך, ואם היה לי מספיק זמן הייתי עושה את זה בעצמי. יש להם פידים ב־HTML כך כל מה שצריך זה לשנות בהם כמה דברים פשוטים.

 8. עושה רושם שמישהו כבר בנה להם RSS בדאפר
  http://www.dapper.net/dapp-search.php?keyword=walla&transformer=RSS&x=0&y=0

  וואלה! RSS
  http://www.dapper.net/RunDapp?dappName=wallacoil&v=1&applyToUrl=http%3A%2F%2Fwalla.co.il%2F

  וואלה! מחשבים RSS
  http://www.dapper.net/RunDapp?dappName=wallacomputers&v=1&applyToUrl=http%3A%2F%2Fcomputers.walla.co.il%2F

  התגובות של חלק מהאנשים(משתמשי הIE) על FF הורגות אותי מפנים הם צריכים הארה(או שאלא פשוט עובדי MS)

השאר תגובה