יש IMAP על Gmail

IMAP הוא פרוטוקול לגישה לדואר אלקטרוני, שמשלב את היתרונות של שימוש בתוכנה שולחנית, עם היתרונות של חשבונות דואר־רשת בכל הקשור לגישה לתיבה מכל מקום.

בניגוד לחשבונות מסוג POP, חשבונות IMAP לא מכריחים את המשתמש להוריד את הדוא"ל למחשב שלו, ובכך מאפשרים לו להנות מיכולת גישה לדואר האלקטרוני מכל מקום ובכל עת, ובשילוב של גישה מבוססת דפדפן לחשבון (webmail), המשתמש יכול לגשת לדואר שלו גם ללא הגדרת התיבה בתוכנת דואר אלקטרוני.

באפריל 2004 חוללה גוגל מהפכה בדואר האלקטרוני. במקום תיבות של מגות ספורות הציעה ענקית החיפוש תיבה בגודל אסטרונומי של 1 ג'יגה, ופתחה פתח לתיבות בעלות נפחים גדולים אצל המתחרים. התיבה של גוגל המשיכה לגדול בכוח האינרציה, ולאחרונה חצתה את רף ה־4 ג'יגה.

כיום ניתן לקבל חינם תיבות בנפחים גדולים במקומות רבים ברשת (כולל שירותי הדואר של וואלה! ונענע בארץ), בעוד ספקי הגישה לרשת מסתפקים בתיבות מוגבלות שהיו מתאימות לנפחי התעבורה של לפני עשור ויותר, ומסרבות בתוקף לשדרג את התיבות בחינם לכלל המשתמשים.

נושא נוסף שמתבקש זה יותר מעשור הינו נושא ה־IMAP. בעוד לרשת ניתן לגשת מכל מקום, לתיבות שמקושרות לתוכנות דואר אלקטרוני הקישור המקובל הוא POP, שמיועד להעתקת דואר למחשב המשתמש ללא יכולת גישה אליו ממקומות אחרים. אח חורג של IMAP הוא Microsoft Exchange, שמשתמש באימפלמנטציה דומה עבור גישה באמצעות Microsoft Outlook, למרות שניתן בשרתי Exchange להפעיל תמיכה ב־POP/IMAP בנוסף.

IMAP הוא פרוטוקול דואר אלקטרוני מתקדם שלא זכה עד כה לחשיפה המתאימה. הוא טוב יותר, אבל עשוי לגרום לעומס רב יותר על שטחי אחסון התיבות אצל ספקי התיבות. רק חברה גדולה וחתרנית כמו גוגל יכולה לעשות מהפכה נוספת בתחום הדואר האלקטרוני ולספק גישת IMAP בחינם, ובכך לגרום לשירותים נוספים להתחיל לתמוך בתקן. יצויין כי גוגל לא יהיו הראשונים, וקיימים כיום מספר שרתי IMAP חופשיים, כולל זה של AOL תחת המתחם aim.com, אלא שהם לא זכו מעולם לתפוצה רחבה.

כרגע השירות פעיל רק עבור חלק מהמשתמשים, אבל דפי העזרה כבר קיימים.

נראה שהחבר'ה בגוגל אכן מקשיבים לבקשות הגולשים.

מקור: לוכסן נקודה, david ascher

17 תגובות בנושא “יש IMAP על Gmail”

 1. האופן שבו אאוטלוק (לא אקספרס, המלא) מתחבר לשרת Exchange דומה ל-IMAP רק בכך הוא מאפשר גישה לתיקיות. חוץ מזה – הוא שונה לחלוטין. מדובר בפרוטוקול MAPI הסגור של מיקרוסופט, הפועל ע"ג ה-RPC של ווינדוז, ולמרות שהיו בתחום הזה שינויים גדולים בשנים האחרונות, זה בגדול מה שהולך שם. ממש לא דומה לפרוטוקול הפתוח IMAP.

 2. אגב, מי ששינה את שפת הממשק בGmail למשהו שאינו אנגלית, לא יקבל את האופציה הזו בהגדרות. כדי לקבל את האפשרות "Forwarding and POP/IMAP", צריך לשנות שפת ממשק ל (English (US.

 3. הכל הופך מושלם שם. מלבד 2 דברים:

  1. או שגוגל משתפת פעולה עם פייזר או אני לא מבין למה יש לי כ"כ הרבה ספאם על ויאגרה. כתובת הג'ימייל שלי מעולם לא הופיעה על איזשהו דף אינטרנט, איך זה יכול להיות?

  2. RTL – יאללה אני כותב בעברית לפעמים :-).

  מישהו ניסה את ה- IMAP דווקא בלהעלות קבצים?
  האם גם אז Conversatrion עובד? כלומר מייל ותגובה ומייל יחוברו להם יחדיו?

 4. לא רוצה לקלקל, אבל ממה ששמעתי וראיתי, השירות לא עובד כראוי עבור דוא"ל בעברית ובשפות אחרות. אני מאמין שברגעים אלו ממש יושבים הסיירת של גוגל במציאת פתרון לבעיה, או שיהיה גל פיטורים ראשון בחברה. 8)

 5. העברית במכתבים ב-imap (להבדיל משמות התיקיות, שם יש יותר מעורבות של השרת) תלויה בעיקר בלקוח הדואר המשמש לשליחה ולקבלה של הדואר.
  אשמח אם תעביר לי פירוט לגבי בעיות העברית ב-imap בהן נתקלת, בהן מדובר בבעייה של gmail ולא בזו של לקוח הדואר (החשבון האישי שלי עדיין לא קיבל את הפיצ'ר, אבל אם יהיה לי דיווח קונקרטי אוכל להתעלק על אחד מחשבונות הבדיקה).

 6. אם אהיה כל הזמן בכנסים, מתי אספיק לעבוד?
  🙂

  אילו כנס וורדפרס לא היה שבוע אחרי כנס יוניקוד, אולי הייתי מגיעה. אבל בתזמון הזה פשוט לא היה לו סיכוי.

 7. לגבי בעיות עברית ב Gmail מבוסס IMAP. גם ב Outlook 2007 וגם ב Thunderbird, ניתן לצפות בעברית בהודעות המגיעות ל Inbox. הודעות אשר נישלחות על ידי מתוך חשבון זה ומופיעות בתקיית הדואר שנשלח אינן מציגות עברית אלא סימני שאלה ??? ?????. שינוי קידוד במקרה זה לא עובד. עוד אציין כי שורת הכותרת כן מציגה תוים בעברית והבעיה רק בתוכן ההודעה עצמה. אגב, כאשר נכנסים לחשבון הדואר באופן רגיל דרך הדפדפן ההודעות מוצגות בסדר גמור.
  אשמח ליעוץ.

 8. האיטיות נגרמת בהורדה הראשונה של הכותרים (אני מאד מקווה שלא סימנת לתוכנה להוריד גם את ההודעות עצמן). אם יש לך שם כמה אלפי הודעות – תן לה להצליח להוריד את ההודעות פעם אחת כמו שצריך, ואחרי שהאינדקסים יווצרו זמני התגובה יהיו סבירים בהחלט.

 9. אור: שמתי לב שהבעיה הסתדרה. האם אתה עדיין רואה ג'יבריש אצלך?

  ובקשר לאאוטלוק אקספרס – בדקתי, והתחושה היא ש־IMAP עובד על התוכנה הזו פחות טוב מאשר על ת'אנדרבירד.

 10. כאשר עברית מופיע כסימני שאלה ???? ?? ????? יש להחליף את הקידוד למשהו שאיננו UTF8 (עדיין ג'יבריש) ואז להחליף שוב, הפעם ל UTF8. לא יודע למה צריך לבצע את ההחלפה פעמיים, אבל אצלי זה עובד.

  טיפ לגבי IMAP Gmail, כשמסמנים בתגיות הודעות בתוך ה Inbox הן יופיעו בתיקיה המתאימה בתכנת האימייל, אבל עותק שלהן ישאר ב Inbox. על מנת שההודעה תעלם מה Inbox יש לסמן אותה גם כ Archived.

השאר תגובה