דואר הוטמייל live.com – ברוכים הבאים לעבר

בהמלצתו של יובל המשקיף על הרשת, נרשמתי לשירות הדואר החדש מבית מייקרוסופט, שממותג מחדש בתור live.com. אני מוכרח לציין שהתאכזבתי ממנו ולא מצאתי בו אפילו חידוש אחד משמעותי.

ההרשמה לקבלת התיבה התאפיינה בקבלה של הודעת שגיאה מספר 32 בכל ניסיון הרשמה. כבר לרגע חשבתי שמדובר בבעיה אצלי, וניסיתי להירשם אפילו דרך אינטרנט אקספלורר. כמובן שגם זה לא עזר, ואם לא הייתי אדם עקשן לא הייתם זוכים בכלל לסקירה משמימה זו. 🙂

לאחר ההרשמה התבשרתי כי אני עובד במצב קלאסי, שתומך באינטרנט אקספלורר, ואפילו באופרה ובפיירפוקס 1.5. נחמד, מייקרוסופט מכירים בדפדפנים האחרים, חשבתי לתומי, וניסיתי לאתר בהגדרות את הכפתור שמעביר למצב המודרני. אמרו שאין גירסה עברית לממשק החדש, אז העברתי את שפת הממשק לאנגלית. ועדיין, אין שום זכר לכפתור. יכול להיות שאני עובד בגרסה חדשה מידי של פיירפוקס?

לאחר זמן רב של חיפושים הבנתי את הצרה – על־פי מייקרוסופט פיירפוקס הנו דפדפן מיושן, שלא זכאי לגישה לאתר המודרני. כבר התחלנו להתרגל לזמירות אחרות מבית מייקרוסופט, שמודים כי פיירפוקס הוא דפדפן שמשתווה טכנולוגית לאינטרנט אקספלורר (ולדעת אנשים רבים אחרים אף עולה עליו במידת התמיכה שלו בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות).

טוב, גם הממשק הקלאסי נראה יותר טוב מהממשק של OWA, אלא שמהר מאד מתברר כי זה בדיוק אותו המוצר, רק ארוז בצורה יפה יותר (לשם השוואה, נענע עובדים עם הממשק של Outlook Web Access שלא עבר עיצוב מחדש). ולמרות זאת, אפילו הממשק הפשוט שלו לא עובד ממש טוב, ולפעמים גודל התפריטים משתנה במעבר בין עמוד לעמוד.

מנהג ישן אצלי אומר שבכל פעם שאני מקבל כתובת דואר אלקטרוני, דבר ראשון עלי להעביר את הודעת הברוכים הבאים לחשבון הדואר הראשי שלי, על־מנת שאיידע את עצמי שיש לי כתובת דואר אלקטרוני חדשה. לחיצה קצרה על לחצן ה־Forward, והנה אנחנו במסך שליחת ההודעה. הצטערתי מאד לראות כי לא ניתן להעביר את ההודעה לכתובת דואר אחרת מבלי לאבד את עיצוב ההודעה. חבר'ה, אנחנו בסוף שנת 2007, כל־כך קשה לכם לדאוג שאפשר יהיה לערוך טקסט עשיר בתוך הדפדפן בלי להשתמש ב־ActiveX?

כדי להצדיק את הטכנולוגיה המתקדמת, נראה שיש שימוש ב־AJAX באתר. ניתן לראות את הטבעות המפורסמות של כל הבאז בזמן טעינת דפים בעזרה. העזרה יותר מתקדמת מהמוצר עצמו. בהחלט.

בשלב זה הבנתי שדואר ב־live.com זה ממש לא בשבילי, ואני אמשיך לרחם על כל אלו שעושים שימוש קבוע בדואר מבוסס hotmail או live.com (מסיבה לא ברורה הישראלים מקבלים את הדואר תחת שם המתחם windowslive.com, כנראה מייקרוסופט רצו להעתיק מגוגל את רעיון השימוש במתחם שונה במדינות מסוימות באירופה).

לפני שקטעתי את הרומן הקצר שלי עם הוטמייל, נכנסתי להגדרות בשביל להגדיר forward מהתיבה לתיבה אחרת בשירות דואר אלקטרוני גדול ומוכר, כדי שאוכל ליהנות מהספאם שמגיע לתיבה בלייב.קום. מה רבה הייתה אכזבתי (לא!) לגלות שלחבר'ה הנחמדים ממייקרוסופט יש הומור משובח – הם מאפשרים העברת דואר לתיבות אחרות, אבל רק אם הן לא של מישהו אחר.

תם ונשלם. עכשיו אני מחפש שימושים לתיבה הזו. אפילו על PocketPC אני לא מצליח להגדיר אותה.

לסיכום – אנשים שמבינים במשהו יידעו לא להתקרב לחשבונות hotmail אפילו אם מייקרוסופט יבקשו יפה. אנשים שלא מבינים מתבקשים להתרחק מהוטמייל ולהשתמש בחשבונות דואר נורמלים – גוגל ויאהו יכולים לתת לכם חשבונות סבירים בהחלט, ואפילו שירות הדואר של וואלה עולה בכמה דרגות על זה המוגבל של מייקרוסופט.

18 תגובות בנושא “דואר הוטמייל live.com – ברוכים הבאים לעבר”

 1. שים לב שהקישור ליאהו מוביל לג'ימייל.
  לא נראה לי שיאהו ישמחו שאתה מוביל את כל קוראיך למתחרים שלהם.

 2. אני חייב לציין שאני דווקא הצלחתי להכנס לממשק המתקדם מפיירפוקס ולא היתה לי שום בעיה
  אמנם לא עבדתי איתו הרבה זמן אבל מספיק כדי לראות שהוא פועל בלי בעיות
  מעבר לזה אני די מסכים עם הביקורת גם אני ניסיתי להעביר הודעות ונתקלתי בהודעה המעצבנת של מיקרוסופט

 3. מצטער שהתאכזבת, ולמען האמת גם אני התאכזבתי שלא ניתן להגדיר העברת מיילים לתיבה זרה שאינה שייכת למיקרוסופט (פעם ראשונה שאני נתקל בזה).

  קצת מפתיע שיש בעיות עם פיירפוקס, ממה שאני יודע עבדו על תאימות מלאה לפיירפוקס כך שלא צריכות להיות בעיות כלשהן. אחרי שקראתי את הסקירה שלך, התחברתי למייל דרך פיירפוקס ודברים כמו שמירת העיצוב של ההודעה כן עבדו (כך שיכול להיות שזו תקלה זמנית או שבאמת אין לי מושג), והצלחתי להחליף בין הגרסאות.

  הייתי ממליץ לך על Live Writer אבל לדעתי הוא לא יעלה על לינוקס 🙁

 4. בהתחשב בכך שעד לפני לא הרבה זמן התיבה של הוטמייל הכילה 5 מגהבייט בלבד, הייתי אומר שמיקרוסופט התקדמו יפה מאד 😆

 5. היי,

  האכזבה הגדולה שלי מ-Windows Live Mail היתה דווקא בכיוון אחר: הוא לא מבצע (או לא מסוגל לבצע) העברת דף URL במצורף ל-e-mail הנשלח. כל מה שיש לו זה "צרף מסמך". וחבל.

  לעומת זאת הוא מאגד תחת קורת גג אחת גם את הדואר, וגם את המסנג'ר, ואם מורידים את החבילה בשלמותה מקבלים גם :
  Windows Live Mail (הכולל בתוכו גם את המסנג'ר)
  Windows Live Write
  Windows Live Photo Gallery
  Windows Desktop Search Your Desktop

  לא כל הצירופים הנ"ל ממש חיוניים, אבל באמת חבל שנמנעו מהאפשרות לצרף ולהעביר גם אתרי URL, כמו ב-Thunderbird.

  לעומת זאת, במסנג'ר חל שיפור מסויים במימשק ובפעילותו: סוף סוף ניתן לראות אותו מתפקד בצורה העברית של RTL, וזה נעים ומקל על העין.

  לסיכום: חבל שעשו כאן רק חצי עבודה לפני שיצאו עם זה החוצה. 🙁

 6. למרות התגובות הלא אוהדות ל-Windows Live Mail יש לי שאלה –

  לפני כמה ימים העלמתי בטעות את הסרגל שנמצא בצד שמאל בתיבת הדואר שלי ב-Windows Live Mail (זה שיש בו קישורים אחד מתחת לשני: inbox, junk, drafts, send, deleted ואחר כך כל הפולדרים שלי ואח"כ today, mail, contacts, calender – אפשר לראות את זה בתמונה הראשונה שצורפה כאן למעלה). אני לא מצליחה להחזיר את זה (ניסיתי למשוך חזרה את העמודה אבל זה לא מצליח). בבקשה אם מישהו יכול לעזור לי אני אשמח 🙂

  תודה

  ענבל

 7. ענבל – אני אישית משתמש בג'ימייל, וסביר להניח שגם מרבית האנשים שמבקרים פה לא השתמשו בהוטמייל מעבר להתנסות הראשונית בלבד. אני מייעץ לך לעבור לג'ימייל מאחר ושם תקבלי תכונות מתקדמות יותר; מעבר לכך לצערי לא אוכל לסייע בנושא (אם לא תמצאי פתרון, שלחי אלי מייל או תגובה לקראת סוף השבוע, אז אני מניח יהיה לי מספיק זמן לחקור את הבעיה שתיארת לעומק).

 8. יש לי בעיה אני לא מצליח לראות את המיילים שלי מהאי מייל הישן בהוט מייל co.ilואני רוצה להעביר ת כל המיילים למייל החדש איך עושים את זה מישהו יודע

 9. שלום שמי:ארבל

  ואני רוצה שאתם תדברן איתי אם אתם מסכימים?
  אז בבקשה בואו תדברו איתי באוטמייל טוב?
  בבקשה בואו אני כבר מחכה!
  אז קדימה אתם באים?

השאר תגובה