גוגל, הפעם באמת הגזמתם

Google Reader היא תוכנת קריאת ה־RSS המקוונת של גוגל. אחת התכונות שעושה אותה שימושית היא לחצן השיתוף שנמצא בתחתית הפוסטים שקוראים באמצעותה. לאנשים עצלנים תכונה זו חשובה במיוחד, כי היא מאפשרת לקרוא פוסטים מעניינים ממקורות שאנחנו לא מנויים עליהם ולא מכירים אותם בכלל, תודות לרוח השיתוף של אנשים אחרים, שאנחנו מחוברים לערוץ השיתוף שלהם.

מזה תקופה שגוגל עושה קולות פייסבוק. גוגל לא רוצה להיות פייסבוק אלא התשתית של כל הרשתות החברתיות שקיימות. פתאום היום הופיע פיצ'ר חדש ב־Google Reader שכבר הספיק להרגיז הרבה אנשים; במקום שהשיתוף שלנו ישאר לנו ולאנשים שמסרנו להם את כתובת ערוץ השיתוף שלנו בתוכנה (או שפרסמנו אותה במקום כלשהו ברשת), כל אדם שהתכתבנו איתו פעם באמצעות המערכת של גוגל מקבל גישה אוטומטית לערוץ השיתופים שלנו.

לכאורה, אם התכתבנו איתו כנראה ויש לנו משהו במשותף, אבל האם זה אומר שהוא צריך להפוך אוטומטית לחבר שלנו? האם כל אדם בחו"ל שהתכתבנו איתו צריך לראות איזה בלוגים רדודים אנחנו קוראים? האם זה שהתכתבתי עם שרון ב־Gtalk/Jabber אומר שאני מוכרח לראות את ערוץ השיתוף שלה מול העיניים? (גילוי נאות – הערוץ של שרון היה אצלי גם קודם)

לסיכום: תכונה נחמדה, אבל ביצוע קלוקל. חבל שגוגל לא מספקים את התכונות החדשות שלהן לקבוצות נסיינים לפני שהם מטמיעים אותם לכל המשתמשים. אני בטוח שאם הם היו עושים כך אז היינו מקבלים פחות פיצ'רים פגומים מגוגל. מעניין כמה זמן יקח עד שהפיצ'ר הזה יקבל את התיקונים הדרושים בשביל שהוא יחזור להיות שמיש.

7 תגובות בנושא “גוגל, הפעם באמת הגזמתם”

  1. באמת חוצפה.
    אני משתמש בגירסה החדשה של Bloglines ואת החשבון של Google Reader שמרתי רק כגיבוי עם הרבה ריסוסים שאת רובם לא מעניין אותי לקרוא באופן יומיומי. אז עכשיו אני מגלה שחברים שלי מקבלים ממני המלצות בהסתך על הזבל שזרקתי החוצה…

  2. חזי: מדובר פה על שתי תכונות שונות שעלו במרווח של שבוע. ההמלצות קריאה שאתה מדבר עליהן הינן אנונימיות ולא נלקחות בהכרח מהקונטקטס בג'אבר, בעוד הפיצ'ר הנוכחי מכניס את החברים לתוך הרידר. אולי באמת צריך לעבור ל־bloglines/netvibes.

  3. תודה. אני באמת מעריכה את זה שהסתרת את השם שלי בצילומסך, אבל הצגת את התמונה ואת שם הבלוג שלי בצילומסך לעיל, כמו גם את השם שלי בגוף הפוסט. בחיים לא יזהו אותי ככה!!!

השאר תגובה