יותר גרוע מאתרים לא תואמים

מה יותר גרוע מאתרים שלא תואמים לכלל הדפדפנים? אתרים שלכאורה מתפקדים בצורה סבירה על כל הדפדפנים, אבל באגים קטנים הורסים את השימוש בהם.

קחו לדוגמה את ynet – האתר עובד טוב חוץ מהוידיאו, ועוד כמה באגים שוליים (המערכת שלהם מתחרפנת אם הם ישימו קישורים בעברית בכתבות; יש להם בעיה טכנית לקשר לוויקיפדיה), אבל בזכות חוסר מודעות הם נופלים על דברים קטנים.

לאחרונה קופץ חלון שגיאה בכל כניסה לדפים במדור התיירות שלהם. לכאורה אין פה שום באג מצד Ynet, אלא ששותף עיסקי שלהם מתעקש לעשות שטויות ומקפיץ הודעות שגיאה למסך כאשר הקוד שלו לא עובד כשורה.

he page at http://www.travelist.co.il says:

travelist.co.il - broken websiteהאתר travelist.co.il לא עבר שום בדיקה על דפדפן פיירפוקס ולכן השגיאה הזו לא התגלתה מבעוד מועד. Ynet חתמו איתם על הסכם כלשהו, ולכן הם משלבים קוד שנשאב מהאתר הנ"ל בתוך דפי מדור התיירות ב־Ynet. כל משתמש פיירפוקס שיכנס למדור הנ"ל ב־Ynet יזכה לקבל את הודעת השגיאה הזו, למרות שהתוכן בדף יעלה כראוי (ועם כל הכבוד, התוכן קצת יותר חשוב ממידע לא שימושי מאת אתר לא מוכר).

בזכות תיכנון קלוקל מצד טמקא, הדפים שלהם נטענים מחדש כל פרק זמן מוגדר מראש. אך אבוי, זה מקפיץ שוב את הודעת השגיאה.

מה למדנו בנושא?

 • מעוניינים לשלב תוכן צד ג' בדפים שלכם? עשו עליו בבקשה בדיקות מינימליות בשביל לוודא שהוא עומד בסטנדרטים שלכם.
 • מעוניינים להוציא פלט טכני מהדפים? אל תשחררו את הקוד החוצה עם פקודות alert()‎, משתמש הקצה גם ככה לא יבין את הפלט. או שתסירו את הקוד הנ"ל, או שתכתבו אותו בתור dump()‎, כך שהוא יופיע רק (!) ב־Javascript Console.
 • כותבים אתר חדש בשנת 2008? תבדקו שהוא נראה טוב בכל הדפדפנים, ארבע שנים אחורה לפחות. זה לא הגיוני לחשוב שיש בשוק רק דפדפן אחד, אפילו אם לעיתים נראה לכם שאין משתמשים עם דפדפנים אחרים.

12 תגובות בנושא “יותר גרוע מאתרים לא תואמים”

 1. כמשתמש פיירפוקס אתה כנראה לא מרגיש זאת אבל יש דברים מעצבנים אף יותר –
  עם עליית הפופולריות של פיירפוקס (ותפוצת האמירה "תבדקו שהאתר עובד עם פיירפוקס") החלו אתרים שונים להתאים עצמם לעבודה עימו ועכשיו בגולשי עם הסימונקי אני כבר לא מקבל הודעות בסגנון "האתר מוצג בצורה מייטבית באקספלורר. שדרג עכשיו לגרסה 5.5" אלא "האתר מוצג היטב באקספלורר ובפיירפוקס. שדרג עכשיו לגרסה 5.5 או 2".
  מיותר לציין (אבל אעשה זאת כי הרי כולם אומרים "מיותר לציין" ובכל זאת מציינים) אבל האתרים מוצגים היטב בסימונקי*

  *לעיתים יש צורך בספופינג לפיירפוקס (מטופש ממש כמו שזה נשמע)

 2. בסימנקי אכן משתמשים 0.0% מהמשתמשים, אבל ההתאמה אליהם תהיה פשוטה אם כבר האתר הותאם לפיירפוקס. אני מניח שבקשת תיקון רישמית אליהם תפתור את הבעיה.

 3. אני מניח שיש לך מקורות מידע מהימנים לפילוח השימוש שציינת אבל מקרב חברי הקרובים משתמשים בסימונקי בערך 20% ובמחשבים במקום עבודתי תפוצת מוזילה/סימונקי גבוהה בערך פי עשר מתפוצת פיירפוקס (חלק מהעבודה דורשת עריכה של אתרי אינטרנט שמבוצעת בעזרת העורך של מוזילה/סימונקי).
  באופן מאוד בסיסי התיחסות לכמות המשתמשים בדפדפן כפרמטר בעל ערך בהחלטה אם לגרום לאתר לעבוד עם קוד תקני נשמעת מאוד מוזרה במסגרת זו.

 4. DoK: אין לי מושג איפה אתה עובד, אבל סימנקי ממש לא פופולרי, במיוחד שלא בקרב אלו שלא זקוקים לכלי לבניית אתרים. בכלל, למה להשתמש בקומפוזר ולא בעורך טקסט, או לפחות ב־Nvu, שכולל כמה וכמה שיפורים על־פני מוזילה קומפוזר?

  yehuda: אל תתקרצץ. הודעות דיבאג לא אמורות להיות שם כאשר האתר נגיש למשתמשים.

 5. פופולריות כלל לא קשורה לעניין ואני ממש לא מבין למה היא התשרבבה לכאן.
  אם מוזילה רוצים אתרים ש"עובדים עם פיירפוקס" אז המטרה הושגה אבל אם המטרה היא אתרים תקניים שעובדים עם מגוון דפדפנים ולכן מתאפשרת תחרות וניתנת לצרכן בחירה אז מדובר בכשלון ובמקרה של סימונקי הכשלון בולט עוד יותר (היות והמנוע הוא אותו מנוע).

  אני עובד במקום בו לאנשים אין מושג בתכנות והם לא מתפרנסים מעיצוב אתרי אינטרנט (למרות שנדרש מהם לבנות דפי אינטרנט מעת לעת).
  מהעובדה הראשונה נגזר שעבודה עם עורך טקסט היא באופן הפשוט ביותר "מחוץ לתחום" ומהעובדה השניה נגזר שהם לא מחזיקים כלי יעודי לעיצוב.
  סימונקי/מוזילה נותנים להם כלי ליצירת דפים (חס וחלילה לדבר על "קוד") שמוצגים היטב במגוון דפדפנים רחב למדי בתוך חבילה שמספקת להם את כל שאר הכלים לעבודה ברשת.

 6. תומר שוב שלום,.

  התקלה מוכרת למערכת האתר ונמצאת בטיפול הצוות הטכני בה.

  לאחר שתטופל נשמח לעדכנך לגבי הנושא.

  אנו תמיד עומדים לשירותך לכל שאלה, בעיה או הערה.

  בברכה,

  אבישי ב.
  מחלקת שרות לקוחות
  http://www.ynet.co.il

  אנו מזמינים אתכם לעיין בניוזלטר מבית היוצר של אנציקלופדיה ynet
  ההרשמה לניוזלטר אינה כרוכה בתשלום
  גלישה מהנה!

  From: Tomer Cohen [mailto:tomerc@gmail.com]
  Sent: Tuesday, July 01, 2008 6:57 PM
  To: שרות לקוחות YNET
  Subject: Re: FW: בעיות בגישה לאתר עם פיירפוקס

  – Hide quoted text –

  שלום רב,

  קודם כל, תודה על תשובתכם המהירה.

  בקישור שהבאתי קיימים הסברים מלאים על התופעה והשלכותיה, אותם אני אכתוב כאן בקצרה –

  א. כאשר נכנסים לדפים במדור התיירות שלכם (למשל זה – http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3558523,00.html) עם דפדפן פיירפוקס קופצת הודעת שגיאה (http://www.flickr.com/photos/23016708@N00/2625996946/)

  ב. בדיקה קלה העלתה שמדובר בבעיה שנגרמת בעקבות קוד בעייתי באחד מהאתרים שאתם מנהלים קשרים עימם (travelist.co.il) ומידע מטעמם מופיע בדפים שלכם.

  ג. כתוצאה מכך האתר שלכם נפגע ומתקבל הרושם שהאתר שלכם אינו תקין, וחבל.

  תומר.

  שרות לקוחות YNET wrote:
  > שלום רב,
  >
  > תודה על פנייתך.
  >
  > בקישור אותו צירפת מצויינים דברים שונים ורבים, ולכן איננו יכולים להשיב באופן יעיל.
  >
  > אנא השב לנו ותאר את הבעיה בה אתה נתקל, על מנת שנוכל לסייע.
  >
  >
  >
  > אנו תמיד עומדים לשירותך לכל שאלה, בעיה או הערה.
  >
  >
  >
  > עידית ג.
  >
  > מחלקת שרות לקוחות
  >
  > http://www.ynet.co.il
  >
  > אנציקלופדיה ynet משיקה את אתר "ההיסטוריה של מדינת ישראל"
  >
  > באתר תמצאו סקירה של כ-800 מהאירועים המשמעותיים והמשפיעים ביותר בהיסטוריה הישראלית
  >
  > גלישה מהנה!

השאר תגובה