מנוע חיפוש מונחה מקלדת

אחרי שבערך כולם דיברו על הנפלאות של Ubiquity, היה סביר שזה יגיע – מתקפת אתרים מונחי מקלדת. הם כאן כבר זמן מה, אבל מחכים בשקט לשעתם היפה – היום שבו ההמון יבין שהעכבר מהווה משלים למקלדת ולא נועד להתחרות בה.

קחו למשל את goosh – שילוב קליל של שירותי רשת (חיפוש בגוגל, ג'ימייל וכו') עם ממשק דמוי shell יוניקסי. אנשים שיודעים לעבוד עם שורת הפקודה ירגישו בבית מיד אחרי שיקלידו "ls", בשביל אחרים – ניתן לבקש עזרה באמצעות הפקודה "help".

קישור: http://www.goosh.org

(דרך הטוויטר של פורבס)

כן, חסכתי לכם פה פוסט ארוך מתחנף ומשבח על ההרחבה הזו. אני יודע שהיא תוכל להיות שימושית עבורי, אבל לא מצאתי עד כה זמן לשחק איתה על המחשב שלי בצורה רצינית. נכחתי בהרצאה עליה לפני חודש ב־Mozilla Summit, והתלהבתי ממנה כבר אז. הרחבה כלבבי. 🙂

6 תגובות בנושא “מנוע חיפוש מונחה מקלדת”

  1. אין לUbiquity הרבה סוכי לדעתי… אולי אם פונים למשתמשי לינוקס ומק… אבל מה למשתמשי חלונות ולשרות פקודת… אם מגובלים מדי כדי לעבוד אם שרות פקודת כול שהוא (מדבר על עצמי ^^" עד היום אני לא מתרגל לVI הזה ואני כבר שנה באובונטו ^^") הרעיון נחמד אבל העלום מתקדם לעברו של עלום גראפי לא טקסטואלי…

  2. פלי – גם בעולם הכי גראפי עדיין תצטרך להשתמש במקלדת בשביל להשאיר תגובות בבלוגים של אחרים. טכנית ניתן לוותר עליה ולהשתמש בתוכנות שממקמות מקלדת וירטואלית על המסך – האם אתה רואה את זה כתחליף למקלדת אמיתית?

    בוא נעשה תרגיל קטן – אני רוצה שתפעיל עבורי מחשבון – כמו זמן יקח לך לעשות זאת באמצעות הצבעות ולחיצות עם העכבר? כמה זמן יקח לך לבצע פעולה זהה באמצעות שימוש במקלדת?

    טל – הרי זה ממש הגיוני שסטטיסטיקאי יקבל את המילה "בערך", לא? 😉

השאר תגובה