הספאמרים מנסים לעקוף את החוק

בתחילת דצמבר יכנס לתוקף חוק המלחמה בספאם. מה עושים המפרסמים? מנסים לשכנע אותנו להפקיד בידיהם את הכתובת שלנו בשביל שהם יוכלו לטעון שהם קיבלו אישור לגיטימי לשלוח לנו את הפרסומים שלהם בעתיד, ובכך למעשה לעקוף את הגזרה שנפלה עליהם.

המלצה שלי – אל תתפתו. תתאפקו עוד קצת, ואז גם אפשר יהיה להפעיל את התותחים הכבדים כנגדם.

איסתא מעניקה לך מתנה - כרטיס טיסה לניו יורק למימוש מיידי
כן, גם איסתה ספאמרים. פעם הבאה תשתדלו לא לרכוש דרכם חבילות טיסה לחו"ל. הם גם לא ממש זולים.

14 תגובות בנושא “הספאמרים מנסים לעקוף את החוק”

 1. אתה שוכח שאיסתא זו חברה מוכרת ולא מנסה למכור לך ויאגרה או כל מיני תרופות אחרות, זו חברה שיש לך כתובת ואם אתה כל כך לא רוצה לקבל מהם מיילים אתה יכול פשוט לא לענות לפנייה שלהם, יש הרבה מפרסמים עלומים ששולחים לך ספאם ולא איכפת להם מאף חוק, אז תכוון את המלחמה שלך לכיוון הפושעים באמת ולא לחברה שמנסה למכור מוצר לגיטימי.

  ואין לי שום קשר לאיסתא.

  גיל

 2. מה אכפת מהוגנת או לא?
  למעשה, אם שלחו לי דבר דואר ללא רשותי, זה אוטומטית הופך אותם ללא מהוגנים.

  ההבדל היחידי שלאיסתא יש לוגו יפה :-).

 3. אתה מבין שאתה יכול לבקש מהם להסיר אותך מרשימת התפוצה שניה אחרי שאתה זוכה, או לא זוכה בטיסה – והם יהיו חייבים להוריד אותך?

 4. פה אני לא מסכים איתך. החברות הרציניות יותר (איסתא [שמעולם לא קניתי שם], מיקרוסופט ישראל [כן, אני יודע מה אתה חושב], איקאה) שלחו הודעות כאלה שמבקשות אישור לשלוח לנו פרסומים ופרסומות (אם אני מסכים, זה לא ספאם, נכון?).
  אני בספק אם ספאמרים אמיתיים ישלחו דברים כאלה, או יפסיקו להספים אותנו.

  אפי פוקס כתב על זה: http://effifuks.blogli.co.il/archives/712 

 5. זו תמיד הייתה הבעיה איתך. אתה תמים מדי… 😉

  אתה תמשיך לקבל את הספאם הזה כמו שפירסמת כאן, וזו תהיה פרסומת לכל דבר, אבל בצמוד יהיה כתוב עליה שכדי שנוכל "להמשיך" לשלוח לך, אתה צריך להירשם.

  וכשתתבע אותם, הם יגידו – אבל שלחנו לו, הוא לא אמר כלום, נתנו לו את האופציה להירשם. בסדר, עכשיו אנחנו מבינים שהוא לא רוצה אז נפסיק לשלוח לו.

  כמה תובעים כאלו יהיו? ואיך יוכיחו את הקשר בין המפרסם לשולח הספאם? הרי אם אני רוצה לעשות לך נזק, הכי קל זה לשלוח ספאם שמפרסם את העסק שלך, לא? עכשיו לך תוכיח שזה לא אתה. לך תוכיח שיש לך שונא שרוצה להזיק לך.

  לו אני ספאמר, הייתי מקדיש לעניין חודש שלם, מפרסם גופים שונים שאפילו לא ביקשו את זה, וממוטט את כל אכיפת החוק. אח"כ לכל המפרסמים יהיה אליבי.

 6. יש לי שאלה לתומר …

  חוק הספאם החדש מאפשר לי לשלוח מייל ל 500 אנשים ולידע אותם ששמתי אותם האינדקס שלי ל 3 חודשים חינם ?? או שצריך רק להגיד להם ששמתי אותם באינדקס שלי? וכמובן אם אופציה שהם יוכלו לשלוח לי מייל ואני אסיר אותם במידי . מותר לי לשלוח מייל שהוא לא מכירתי בצורה ישירה ???

 7. בעיית הספאם היא אחת הבעיות הקשות ביותר שיש היום באינטרנט , אני גם מקבל מכל מיני חברות תעופה וסוכניות נסיעות עשרות אי מילים מידי שנה להגיד לכם שהסכמתי לכך אני לא בטוח.

  1. דרור היקר, אני מתקשה להבין את התגובה שלך. מצד אחד אתה מתלונן על חברות ספאם, ומצד שני הקישור שצירפת להודעתך מרמז על כך שאתה עצמך עוסק בתחום השיווק בדואר אלקטרוני (קרי – הפצת דואר זבל). אני מקווה שאתה לא מתרגש יותר מידי מכך שהסרתי את הקישור שלך, שהרי אנחנו לא אוהבים כאן דואר זבל, נכון? ☺

 8. ואותי מרגיז שאני נרשמת לאיזה וובינר מרצוני ואחרי יומיים אני מתחילה לקבל מיילים עם הזמנות "מפתות"
  בכל מיני תחומים,מאנשים שאני בכלל לא מכירה.
  מסתבר שיש כאלה שמעבירים את הכתובות של מי שנרשמו לוובינרים לקולגות שלהם.
  אלק -שמור לי ואשמור לך.
  אני מיד מסירה אותם דרך הרב מסר.
  אבל זה ניג'וזים.ואגב, עד לפני שנה ומשהו,לא היתה אופציה מתחת למייל להסיר את השם מרשימת התפוצה.
  יום אחד צלצלתי לרב מסר וביקשתי שיורידו ממני את X כי אני יוצאת מדעתי עם המיילים ובכלל מאיפה יש לו הכתובת שלי?
  אז הנציגה אמרה לי בטלפון שאצטרך לתת לה רשימה של כל מי שאני רוצה להסיר.
  זה ממש מרגיז , כי לא רק שחודרים לפרטיות שלך, גם דורשים ממך להתקשר ולבזבז זמן.

  נקווה שיירדו מאיתנו קצת (לפחות…)

  1. חסרה לי האפשרות לחסום את כל הדיוורים שמגיעים ממערכת "רב מסר". לדעתי בסוף אני כל־כך אתעצבן שאבנה משהו בעצמי שמיועד לחסום את כל ההודעות היוצאות מהם ואולי אפילו לעשות להם bounce. במקרים רבים הפרסומות מהם מגיעות לתיבת המשתמש הרגילה ובזכות האפשרות להסרה ישנה אפשרות לצאת מהרשימה, אלא שזה לא מוציא מכל הרשימות שלהם וישנו סיכוי לא קטן שהתנתקות מרשימת דיוור אחת מהווה חיווי במערת שלהם להיותה של הכתובת פעילה ובכך ערכה יהיה רב יותר למפרסמים אחרים שישתמשו בשירותיהם.

השאר תגובה