מצביעים פיירפוקס

פעם אחרונה שהיו בחירות כלליות בארץ היה בשנת 2006. נכון שזה נראה כאילו זה היה ממש מזמן?

הבחירות האחרונות התאפיינו בהקמתה של מפלגה חדשה, שהצליחה להשיג גם את ראשות הממשלה, מפלגה אחרת המורכבת מאנשים מבוגרים שהפכו לחביבי הקהל בקרב הרחוב התל אביבי, ומפלגות ותיקות שספגו מכה חזקה, בניהן מפלגות שהתפלגה לשתי מפלגות שאף־אחת משתיהן לא הצליחה לחצות אפילו את אחוז החסימה.

מפלגה פיקטיבית שהתמודדה בבחירות הייתה מפלגת משתמשי פיירפוקס. טוב, לא הייתה מפלגה כזו, אבל אם כבר היו מי שהכינו גרפיקה בסגנון הבחירות (למי שלא מזהה – הרעיון הוא הסלוגן של מפלגת ישראל ביתנו, "דא ליברמן"), מי אנחנו שנתכחש?

ככל שידוע לנו, אף־אחד לא באמת שם "פיירפוקס" בקלפי, ואני מקווה שגם בבחירות הקרובות אף־אחד לא יכניס נייר פסול למעטפה. יש לכם זכות בחירה, תשתמשו בה בחוכמה.

דא פיירפוקס!
דא פיירפוקס! - רעיון וביצוע - gyuval

זו ההזדמנות שלכם. רוצים לקדם את פיירפוקס? שלחו אלינו סלוגנים, באנרים וגרפיקה. ביחד ננצח את מפלגת האקספלוררים ונראה לכולם מי פה המנצחים. אתם מוזמנים להעלות את יצירותכם בבלוגים ובאתרים שלכם, בפורומים בהם אתם משתתפים, וגם אצלנו במוזילה ישראל. רק מה, בבקשה שמרו על רוח טובה ואל תציפו ותזהמו את הרשת, כי מישהו יצטרך לנקות אחריכם.

את הפריטים הטובים נעלה אצלנו עם קרדיט.

7 תגובות בנושא “מצביעים פיירפוקס”

 1. כן, אבל עדיין אני לא בטוח שיש תשובה חד משמעית לשאלה: האם פיירפוקס בטוח יותר מאופרה?

  כך שאולי הכרזה מתפרסמת יפה, אבל לא כל כך נכונה, אבל שוב אני לא יודע מה היה המצב ב2006, כך שאין לי זכות דיבור.

  נקווה שבאמת תהיה לנו השנה כרזה טובה (ולא משהוא כמו: "לא מתחבר… מחובר."), וסיוע לכל תוכנה חופשית שהיא.

  1. אני לא בטוח אם הכותב חשב בכובד ראש לגבי אופרה, ומצד שני לנוכח העובדה כי מדובר בפרוייקט סגור ומוגן, לכולנו צריכות להיות ספקות בקשר לכמות בעיות האבטחה שקיימות בדפדפן הנ"ל ולאלו שתוקנו במרוצת השנים.

 2. ואם כבר עסקינן בבחירות – מצאתי רק שתי מפלגות שתכנה חופשית מוזכרת במצען: הירוקים והתנועה הירוקה.

  המצע של הירוקים קצרצר ויש בעיות רעיוניות קשות אחרות עם המפלגה הזאת. התנועה הירוקה, לעומת זאת, ניסחה בעזרת יהונתן קלינגר מצע טכנולוגי יסודי מאד, שבמרכזו תכנה חופשית ותקנים פתוחים.

  אוהבי השועל והלינוקס – תחשבו על זה.

השאר תגובה