הורדת אינטרנט אקספלורר 8 ונגישות

לפני כמה חודשים טובים כתבתי כאן על אינטרנט אקספלורר, וביומיים האחרונים חלה עליה עצומה בכמות הכניסות לפוסט ההוא כתוצאה מאנשים שמחפשים בגוגל חוות דעת על הדפדפן החדש מבית מיקרוסופט. החלטתי לנסות גם, ונחשו מה – גם ההורדה עצמה לא משהו.

אצתי רצתי להוריד. טוב, לא בדיוק מהרתי כי אני כבר יודע שהדפדפן לא משהו מניסויים ומשחקים בגירסאות מוקדמות. כפתור הורדה בדף הראשי בירך אותי ואיפשר לי להוריד בלחיצה אחת.

download ie8

לחצתי עליו. חיכיתי גם מספר דקות עד שההורדה תושלם. נראה כי הורדה משרתי מיקרוסופט מהירה יותר משרתים אחרים. עוד פעם הספקיות משחקות עם החיבורים שלנו לרשת?!

ההורדה הושלמה. הפעלתי את ההתקנה.

ie8 wrong locale

אופס. בעיה. מיקרוסופט לא מרשים לי להתקין את התוכנה כי המערכת שלי בשפה אחרת. סליחה? אתם תחליטו לי באיזו שפה יוצג הדפדפן שלי? בסך הכל רציתי להתקין את הגירסה העברית בשביל לראות אם תיקנתם את השגיאות שהיו לכם בגירסה 7 ("גלישה מבוססת כרטיסיות" במקום לשוניות).

חזרתי למסך ההורדה והפעם בחרתי בשפות נוספות. בעודי בוחר שפה צדה את עייני שפה שלא ידעתי על קיומה – מתברר שבמזרח התיכון מדברים אנגלית. ואני שואל – אתם יכולים להצביע על מדינה אחת במזרח התיכון שמדברים בה אנגלית?

middle east english

ידוע שיש הבדלים בין אנגלית בריטית לאמריקאית, ובין האוסטרלית וזו של דרום אפריקה. מה השוני בין אנגלית "רגילה" לבין זו של המזרח התיכון? שמחליפים את האות p באות b?

לחיצה על הקישור לאתר המדינה מעלה את אתר המזרח התיכון של מיקרוסופט, מתברר שיש כזה דבר אצלם. נחשו מה? לא שמעו שם על הדבר שנקרא אינטרנט אקספלורר 8. למעשה, לא רק שהם עדיין תקועים בגירסה 7, בסרגל בצד שמאל עדיין יש קישור לדפים של אינטרנט אקספלורר 6…

ie8 me website

לפחות להם יש אתר. לגירסה העברית, לעומת זאת, יש אתר עם 404.

לסיכום – גם בהורדה מיקרוסופט לא משהו. אתם עושים בשכל כשאתם משתמשים בפיירפוקס.

23 תגובות בנושא “הורדת אינטרנט אקספלורר 8 ונגישות”

 1. תומר, בכנות .. חבל על הסיקור הזה
  השועל יותר טוב ואין פה אפילו על מה לשוחח
  אקספלורר זה דפדפן דבילי שמיקרוסופט רוצה לדחוף לנו אותו למערכת ההפעלה בצורה דיפולטית וכך היא חושבת שנוכל להתרגל למוצרים שלה.

  אני עם אקספלורר נתקעתי בגירסא 6 . אחרי גירסא שש לא יצא לי לדעת או להתעדכן על הדפדפן הזה
  וזאת כי השועל הרבה יותר טוב

 2. גם לי יש את אותה הבעיה… וככה הם רוצים להוות תחרות לפיירפוקס?

  אולי אצליח להוריד את האקספלורר 9

  אגב, יש למישהו פיתרון לשטות הזו חוץ מלהוריד את הדפדפן באנגלית???

  1. עידן, מיקרוסופט כבר מזמן לא מתחרים בפיירפוקס. מיקרוסופט מפגרים מאחור ומנסים להשלים פערים ללא הצלחה יתרה בשלב זה.

 3. שאף אחד לא יתקין אקספלורר 8, אפילו לא סתם בשביל הצחוקים. עשיתי את הטעות והתקנתי אותו לצורך הכנת כתבה. עכשין אי אפשר להסיר, בכלל, ומערכת ניהול התוכן שלנו לא תומכת בזה טוב.

  IE8 בכלל לא מופיע בהוספה והסרה של תוכנית. יש קובץ הסרה שמיקרוסופט שיחררה בשביל זה, אבל הוא פשוט לא עובד. אני מרסטרטת את המחשב בתום ההסרה כמובקש ושום דבר לא זז, הוא שוב עולה עם IE8. יש גם איזה מסמך תקלה שהם שיחררו, ביקשו ממני להקליד כל מיני דברים ב-command prompt. זה גם לא עזר.

  בקיצור, לא לגעת, אלא אם כן אתם ממילא מפרמטים את הדיסק עם ה-Windows בקרוב, או שיש לכם רד שריף או משהו, ואין לכם מה להפסיד. אחרת פשוט אי אפשר לחזור אחורה.

 4. אדר – צחוק הגורל. מערכת ניהול התוכן של "האלה שלא תומכים בפיירפוקס"* לא תומכת באינטרנט אקספלורר 8.

  * לא משנה כמה תספרו שהאתר שלכם תומך, ציבור הגולשים עדיין ממשיך להתלונן ספציפית על האתר הספציפי שלכם.

 5. וכולם חושבים משום מה שאני והכתבים האחרים אחראים על הקוד של האתר. אתה באמת חושב שאנחנו יכולים להזיז משהו שקשור לפיתוח או לעיצוב של ynet? אף אחד מאיתנו לא יודע לכתוב קוד ואנחנו אפילו לא מכירים את העובדים במחלקה שאחראית על זה. קטונתי מלעזור.

 6. אדר – לא ביקשתי שתתקני את הקוד, רק ציינתי עובדה שהאתר שלכם נחשב בעייתי בהרבה דפדפנים. מבחינת הגולשים את מייצגת את האתר, ולא קשור עם את מנהל האתר, איש הפיתוח, הכתב, או השומר בכניסה.

  "מצב התאימות" של אינטרנט אקספלורר 8 לא מסייע בגישה לאותה מערכת ניהול תוכן מתפוררת?

 7. ממש לא. הכל מאוד מאוד מאוד איטי ואי אפשר לזוז.

  אתה חייב לעשות את ההפרדה. לספר לי על בעיות תאימות בקוד של וואיינט בהקשר של התלונות שלי על IE8 זה כמו לספר לי על בעיות התאימות של קופסאות שימורים למדפים בסופר. שניהם קשורים אליי ולטענות שלי באותה המידה בדיוק.

 8. ופשלות כאלה אסור שיקרו בחברה שיש לה עשרות אלפי עובדים בשכר מלא (ולא מתנדבים). זה קצת מוזר איך זה שמיקרוסופט חופרים להם בורות…

  לגבי Yent: אני לא מסכים איתך. נראה שהם כן פועלים בכיוון והעובדה היא שכבר אין בעיות צפייה בוידאו (משתמשים עכשיו בפלאש). לי האתר שמיש לחלוטין. איפה הוא לא שמיש עבורך?

 9. אילן – האתר של טמקא אמנם מתקדם לכיוון הנכון, אבל עדיין יש בו בעיות פה ושם. למשל מערכת התגובות החדשה, שאמנם מתפקדת בפיירפוקס, אבל באינטרנט אקספלורר היא מאפשרת למשתמשים לעשות פעולות נוספות כגון עיצוב התגובה והוספת קישורים.

 10. תומר – אחלה בלוג, ואני מאד אוהב לקרוא אותו.

  אדר – אני חושב שאת טיפה מקצינה. IE7 סבל מבעיות ביצועים ו- IE8 מתקן אותן בגדול. אני מסכים שחווית ההתקנה יכולה להיות טובה יותר, אך חשוב לזכור כי היא חד פעמית , ואפילו לא חובה אם משתמשים ב- windows update.
  לאחר ההתקנה, IE8 בהחלט מספק את הסחורה – הוא מהיר יותר, לא קורס, ועם המאיצים החדשים, נותן כמה יכולות מאד יפות למשתמשים. הדבר היחיד שעדיין אין בו זו התמיכה בכל הפלגאינס של השועל אבל כמות האתרים שלא תואמים ל- FF גורמת לי לוותר על הפלאגינים ולגלוש עם IE.

  1. שועל מאוכזב – הייתי מגיב להודעה שלך ברצינות, אלא שההתעקשות שלך לא להכניס כתובת דוא"ל תקנית קצת מסגירה שאתה "מושתל". 🙂

 11. שועל מאוכזב: אני לא מדברת על ההתקנה, אלא על ההסרה. אי אפשר היה להסיר את זה. זכותי להסיר תוכנה שהתקנתי.

 12. google chrome
  הכי טוב והכי מהיר אין על מה לדבר
  חובה להוריד אבל,אחרי חודשים התחיל
  לעשות קצת בעיות אבל מסתדרים איתם
  חחחחחח

  1. מיטב – לתשומת לבך, אתה מגיב פה על פוסט ישן מאד. מה שכנראה קרה זה שהרצת חיפוש באינטרנט למונח "אינטרנט אקספלורר", והחלטת לכתוב בכל מקום כי אתה מעדיף את גוגל כרום.

   נכון, אם אתה משווה את גוגל כרום לאינטרנט אקספלורר, בהחלט עדיף לבחור בכרום, אבל אם אתה משווה אותו לפיירפוקס, כנראה שכרום יצטרך להמשיך ללמוד קצת על יצירת קהילה סביב התוכנה ושהחברה שמאחוריו תפסיק לעקוב אחר המשתמשים בתוכנות ובשירותים שלה.

השאר תגובה