עזרו לנו לעשות וידאו לכבוד השחרור של פיירפוקס 3.5!

אחת מהתכונות החדשות שיופיעו בגירסה הבאה של פיירפוקס היא האפשרות לשלב וידאו באופן מובנה בדף. כדי להדגים שימוש נכון בתכונה, מתוכנן שילוב של וידאו בעמוד הפותח של הדפדפן המופיע מיד לאחר ההתקנה של הגירסה החדשה.

ל־Mozilla חשוב מאד להראות את הקהילה הגדולה שמסביב לדפדפן, ולכן הוצע לנו לקחת חלק בוידאו שיוצג למשתמשים מהארץ (או בכלל). יצירת וידאו ישראלי תאפשר לנו לעשות רושם ראשוני טוב יותר על משתמשים חדשים שהורידו את התוכנה על־מנת להתנסות איתה, ובכך ייתכן ונוכל להרחיב את מעגל המשתמשים בארץ.

מה עלינו לעשות? עד סוף השבוע הבא עלינו לתכנן ולהקליט סרטון וידאו קצר, בו יופיעו דמויות מחייכות המודות למשתמשים והמשתמשות על שבחרו להוריד ולהתקין את הדפדפן, בדומה לוידאו הבא שנעשה במשרדי מוזילה.

מעוניינים להשתתף? אתם מוזמנים! כדי להצליח להעמיד משהו סביר עלינו להתארגן בימים הקרובים על ציוד סביר להקלטה וגם על מקום ומשתתפים.

מה מקבלים בתמורה? בנוסף ל־15 השניות של התהילה שיקבל כל אדם שיופיע בסרטון הסופי במחשבו של כל אדם שיתקין את הדפדפן, כל משתתף יקבל צ'ופר בדמות סיכה של פיירפוקס* אותה יוכל לענוד בגאווה על דש הבגד (או על התיק, או על הקולר של הכלב). כבר ציינתי שתוכלו להשוויץ לחבריכם על הופעתכם בוידאו באתר של מוזילה?

* עד גמר המלאי, כן? כל הקודם זוכה. 🙂

יש לנו שבוע להתארגן על הכל ולהקליט את הסרטון, וצריך לזכור ששבוע הבא הוא שבוע עבודה קצר. אני מאד מקווה שנצליח לעמוד בלוח הזמנים הצפוף ולבצע את המשימה הזו. במידה ואתם מעוניינים לקחת חלק כלשהו במשימה – בבקשה להודיע לי בהקדם האפשרי.

21 תגובות בנושא “עזרו לנו לעשות וידאו לכבוד השחרור של פיירפוקס 3.5!”

 1. אמיר – לפני חצי שנה כתבתי כאן על הנושא. לבסוף הוחלט שהנגן יראה אותו הדבר גם בגירסה העברית של פיירפוקס, אלא שמישהו שכח להתחשב בפרמטר הכיווניות של הדף, ולכן הפקדים מוצגים הפוך כאשר מציגים את הוידאו בדף עם rtl.

  עוד משהו שרכיבי וידאו חיצוניים לא יכולים לעשות. 🙂

 2. "[…] ואם תשתמש בפיירפוקס 3.5 בטא הוידאו יופיע לך בדף במקום קישור להורדה שלו."
  למה במקום? אם אני רוצה להוריד את הסרטון, לא מגיע לי?
  לדעתי, חייב להיות קישור אליו בצד או לפני ואחרי הצפייה, משהו בסגנון הזה (לא להתחיל לחפור במאפייני הוידיאו).

  1. shimi – ניסית את זה? אתה אמנם תראה את הוידאו בדפדפן, אבל בתפריט ההקשר שלו תוכל לראות את הקישור הישיר לוידאו. אין צורך שיופיע קישור בולט במסך שלא לצורך, וכמובן שאין צורך לשלוח את המשתמש לחפש את הקישור בסורס.

 3. הייתי מעדיף מתישהו באמצע השבוע בשעות הערב (אחרי העבודה). אני אשתדל להגיע בשישי אם זה בשעה סבירה, אדע רק באותו יום.

 4. אחת התכונות החזקות של הגרסא הבאה.
  אני מקווה שבקרוב תיתמך ע"י כרום ואופרה.

  אני כבר חודש עם בטא 3, לצערי עדיין פיירפוקס הרבה מאחורי כרום (אני משתמש בגרסא 2) בכל הנושא למהירות וקלילות.

 5. יום שישי הזה – אני לא יכולה. (יום הקומיקס בחינם העולמי. טוב, זה יום שבת, אבל בארץ שישי)

  ימי שישי בכלליות – אני עסוקה עד סביבות 13:00 ואז נמצאת באזור דיזנגוף סנטר (כלומר להגיע לאזורים אחרים יקח זמן)

השאר תגובה