פיירפוקס 3.5 – בקרוב גם על מסך המחשב שלכם

מידי פעם קוראים קבועים של הבלוג שלי מציינים בפני את העובדה שאני כותב על כרום ועל אינטרנט אקספלורר, אבל כמעט ולא כותב כלום על פיירפוקס. פוסט זה מיועד עבור אלו שמשתמשים בפיירפוקס; אם אתם משתמשים באינטרנט אקספלורר 6 (22% מהמבקרים כאן בשנה האחרונה השתמשו באינטרנט אקספלורר 6) – לכו תמצאו לעצמכם משהו מעניין יותר לעשות.

פיירפוקס 3.5

בקרוב מאד תשוחרר גירסה חדשה של פיירפוקס. בשלב זה מתוכנן שחרור הגרסה הסופית לסוף החודש הנוכחי או לתחילת החודש הבא. בנתיים, הגירסה האחרונה ששוחררה היא Mozilla Firefox 3.5 Preview (הידועה גם בתור Firefox 3.5 Beta 99). שימו לב שהיא לא מיועדת להתקנה בדרך הרגילה, אלא רק כשדרוג מגירסה beta 4. גירסת RC צפוייה להשתחרר כנראה בשבוע הקרוב או בזה שאחריו.

Fastest Firefox

הגירסה החדשה של פיירפוקס תהיה הגירסה המהירה ביותר של פיירפוקס ששוחררה מאז ומעולם. היא מהירה פי 2 מגירסה 3.0, ועד פי 10 מגירסה 2.0. מוזילה מתגאים בזה, ופתחו בקמפיין Fastest Firefox שבו הקהל הרחב מוזמן להעלות קטעי וידאו קצרים שמראים את ההתמחות המהירה שלהם הקשורה במהירות. בשלב זה מופיעים באתר שני קטעים המציגים שני שיאי מהירות, כאשר קטע נוסף יעלה לאתר בימים הקרובים. במידה ואתם חושבים שאתם מהירים וברצונכם להראות את זה לעולם, אתם מוזמנים לשלוח את סרטוני הוידאו שלכם ל־Mozilla, עד לתאריך 21 ביוני.

http://www.fastestfirefox.com

hacks.mozilla.org

כדי להדגיש את יכולותיו החדשות של הדפדפן, הוקם בלוג חדש בכתובת hacks.mozilla.org שמציג מידי יום חידושים מעניינים ומפתיעים בדפדפן מנקודת מבטם של מפתחים. ניתן למצוא שם מידע בנושאים רבים, החל מוידאו פתוח ועד להדגמת יכולות של מנוע ה־Javascript החדש. אל תשכחו להירשם ל־RSS של האתר.

http://hacks.mozilla.org

אתר התוספות של פיירפוקס

לקראת שחרור הגירסה החדשה גם אתר התוספות של הדפדפן עבר מתיחת פנים ונראה עתה רענן מבעבר. תכונה חדשה שנוספה בגירסה החדשה של האתר היא ה־Addons Collector, המאפשר למשתמשים לרכז את רשימת התוספות שלהם באתר ולשתף אותה עם אחרים. הרשימה הצנועה שלי נמצאת כאן.

http://addons.mozilla.org

מפגש משתמשי פיירפוקס

בשנה שעברה כתבתי כאן על מפגש משתמשים שתכננו והרמנו בגני יהושוע בתל־אביב לציון שחרור גירסה 3.0 של פיירפוקס, כחלק מסדרת אירועים שבוצעה בכל מקום בעולם בו קיימים משתמשי פיירפוקס שמעורבים ב־Mozilla. מאחר וגירסה 3.5 נמצאת ממש מעבר לפינה, זו סיבה מצויינת לשחזר את האירוע ולציין את שחרור הגירסה החדשה. בנתיים אין הרבה היענות מצד אנשים לעזור לארגן כאלה דברים, ואנחנו נשמח אם אנשים יביעו התעניינות בנושא. אתם מוזמנים לקרוא עוד בנושא באתר שלנו.

11 תגובות בנושא “פיירפוקס 3.5 – בקרוב גם על מסך המחשב שלכם”

  1. Ddorda – כמובן שזה ביכולתך. אתה מוזמן להיכנס לפורום שלנו (אני יודע, זה מסובך) ולהציע רעיונות והצעות. אם לא תהיה היענות שלילית גורפת, יש סיכוי סביר שנאמץ את הרעיונות שלך. 🙂

 1. אילן שביט: בדיוק מה שרציתי לשאול.
  דיברו בבלוג של שלומי על זה.
  אני מקווה שפיירפוקס לא יהיה יותר מהיר בwine

 2. באמת יופי של גרסא.
  אני מאוד מקווה שזה יפיח רוח יצירתיות חדשה באינטרנט, הגיע הזמן לקפיצה הבאה.

  אישית, אני מכור למהירות של כרום.
  אבל מצדיע למוזילה על האומץ וקידום תקנים שהיא ביצעה בגרסא זו (בעיקר הוידאו).

השאר תגובה