אזהרה לגבי שדרוג אוטומטי לוורדפרס 2.8

כפי שמספר אנשים חוו זאת על בשרם, לאחר שדרוג אוטומטי של וורדפרס לגירסה החדשה הבלוג מפסיק לתפקד. באג בנושא נפתח ומאשר את קיום התופעה.

מה קרה ומה התרחיש?

תהליך שדרוג הגרסאות של וורדפרס מוריד את הקבצים ופורס אותם. במידה ומשהו בתהליך נפגם (הרשאות שגויות לקבצים וכו'), תהליך השדרוג מבצע שחזור לגירסה הקודמת ובדרך־כלל גם מנקה את הקבצים שהורדו ללא בעיות כלשהן.

זוהי התיאוריה. מה שקרה הוא שבתרחיש הזה בדיוק קיים באג שגורם למחיקה של הקבצים הישנים, כך ששום דבר לא יעבוד יותר!

מה לעשות אם כבר נפגעתי?

הדבר הטוב ביותר שבאפשרותך לעשות הוא להחזיר לשרת את הגירסה הישנה באמצעות FTP. במידה והקבצים הללו אינם זמינים יותר, נסה להוריד מחדש את הגירסה הקודמת דרך wordpress.org במידה ויש לכם גירסה באנגלית, או דרך he.wordpress.org במידה ויש לכם גירסה עברית.

כדאי לוודא כי לא נדרש לבצע מספר שינויים בקובץ wp-config.php, מאחר וייתכן וגם הוא נמחק.

מה השיעור שלמדנו?

במיוחד לפני שדרוג, נא להקפיד לבצע גיבויים –

א. צרו גיבוי עדכני לבסיסי הנתונים.
ב. צרו גיבוי עדכני לכל הקבצים שבשרת.

עד כמה שעדכון אוטומטי יכול להיות דבר נוח, ישנם תמיד גם סיכונים. אם השרת שלך מוגדר כראוי ומתוחזק כהלכה, לא אמורות להיות בעיות. אבל מרבית המשתמשים לא יודעים או לא רוצים לדעת אם זה אכן המצב. לכן, הדרך הבטוחה ביותר היא להמשיך להעלות גירסאות חדשות דרך FTP.

מה הלאה?

בעיה זו תתוקן, לפי הרשומה במערכת ניהול הבאגים של WordPress, בגירסה 2.8.1 והשדרוג האוטומטי יעבוד שוב ללא בעיות כלשהן. אנחנו חושבים שחשוב מאד שהצוות של WordPress יודיע על בעיות כאלה ולא רק יתקן אותן בגירסה 2.8.1 וישאר שקט בנושא. דבר זה ימנע תסכול רב!

אל תשכחו את הגיבויים שלכם שוב, כאשר אתם משתמשים בגירסה 2.8.1 או כל גירסה עתידית. עדיף "יש לי" מאשר "אם אצטרך".


דרך wpengineer.com. תרגמתי את תוכן המאמר ובצעתי בו מספר התאמות על־מנת שהוא יהיה נגיש וזמין גם למשתמשים בארץ שלא עוקבים אחרי פוסטים של אתרים בחו"ל.

4 תגובות בנושא “אזהרה לגבי שדרוג אוטומטי לוורדפרס 2.8”

    1. פינטו – הקשר היחידי בין הפוסט הזה לטל זה הציוץ שלו. 🙂

      כפי שנכתב מעלה, הבעיה הזו לא התרחשה לכולם, אבל הרבה אנשים נתקלו בה, כולל מספר אנשים בארץ, ולכן היה חשוב להעביר את המסר גם בעברית.

השאר תגובה