לגשת למשרדי הממשלה ללא שגיאות אבטחה

כל מי שנכנס בתקופה האחרונה לאחד מאתרי הממשלה, לרבות my.gov.il, זכה לקבלת פנים צוננת במידה והוא משתמש בפיירפוקס או בכל דפדפן אחר, שמבשרת על אישור אבטחה לא מוכר.

המחדל הזה נבע בעקבות שימוש באישורי אבטחה שהדפדפן שלכם לא מכיר, שהונפקו על־ידי חברת comsign. חברת comsign היא חברה ישראלית המספקת אישורי SSL, ומהווה רשם משנה מטעם verisign וחברות נוספות להנפקת תעודות.

בעוד אישורי האבטחה יכולים להגיע למאות ואלפי דולרים, חברת comsign מספקת גם אישורים מטעם עצמה בעלות נמוכה יותר. הבעיה – בעוד האישורים שהם מנפיקים דרך verisign וחברות אחרות מוכרים בכל דפדפן, האישורים מטעם קומסיין עצמם לא מוכרים בחלק מהדפדפנים.

אישית אני חושב שיש כאן סכנה להטעיית לקוחות, שכן הם רואים כי אותה החברה היא רשם משנה לאישורים מטעם חברות גדולות ומוכרות ומגלים כי הם הוטעו רק במעמד החיוב (בדומה לחברת דומיין דה נט שהינם רשם מוסמך מטעם איגוד האינטרנט לכתובות בישראל וסוגיית המתחמים בעברית שלהם). מאחר ומשרדי הממשלה בחרו להשתמש בשירותים של חברת comsign, היה צורך בגישה אליהם גם דרך פיירפוקס.

בחודש מרץ 2008 התחילו גישושים מצד אנשי comsign לצורך הפיכתם לספק אישורים מוכר בפיירפוקס. נפתח באג בנושא והתחילה עבודת ניירת בינם לבין מוזילה. לאחר שנה של דיונים ובירוקרטיה, לפני חודש וחצי נכנס התיקון, ובמידה ותיכנסו עכשיו לאתר my.gov.il עם פיירפוקס 3.5 לא תופיע בפניכם הודעת השגיאה שהופיעה מעלה.

תתחדשו.

4 תגובות בנושא “לגשת למשרדי הממשלה ללא שגיאות אבטחה”

 1. אני לא בטוח שהבנתי.. למה שמוזילה יוסיפו לרשימה חברה ישראלית לא מוכרת? ואיך באקספלורר לא הייתה בעיה כזו?

 2. או-קיי, זה מסביר משהו ותודה. נתקלתי לאחרונה גם בבעיות עם אישורי אבטחה ב IE, אבל לא של משרדי ממשלה. על כל פנים על comsign שמעתי כאן בפעם הראשונה.

 3. קומסיין מוכרת שיישות אמינה בכל הדפדפנים המוכרים:
  IE, firefox, google chrome
  ובימים אלו קומסיין נמצאת בעיצו של תהליך להיות יישות אמינה ע"י נוקיה (מערכות סימביאן, אדובי ואופרה).

  קומסיין היא החברה היחידה בארץ המוכרת כיישות אמינה ע"י הדפדפנים (בין עשרות החברות הבודדות בעולם בנושא זה).

  למען הגילוי הנאות- אני עובד קומסיין (-:

השאר תגובה