ראיון בתוכנית ג'יגה בית ברשת ב'

לפני 40 דקות העלו אותי לאוויר בתוכנית הרדיו של רשת ב', בתור "נציג חברת הדפדפן פיירפוקס" כהגדרתם. בהמשך אני אעלה בפוסט זה את הרשמים שלי מהראיון.

הראיון עימי נערך באולפני קול ישראל בתל אביב. מדובר באזור שאיכלס עד לפני מספר שנים בסיסים צבאיים רבים ובשנים האחרונות התפנה לטובת מדשאה וחניונים. הייתה לי היכרות מעמיקה עם האזור הזה לפני שהוא נהפך למגרש חנייה, והסיור הלילי במתחם בדרכי לאולפנים הזכיר לי נשכחות (וגם איפה היו מתחבאים שוטרים צבאיים מאחורי המבנים, ורס"ר קשוח שהיה מטפח כל היום את אחד הבסיסים ואת החניון שבאחריותו. 🙂

בשעה 22:00 נכנסנו לאולפן. כל מחשבותי לגבי אופן התנהלות אולפן רדיו מכובד התבדו, והתברר שהגעתי למקום שהוא לא מעבר למספר חדרים עם מכשירים שנראה שלא הוחלפו בעשרים השנה האחרונות. למרות שחשבתי שאני אכנס לאולפן רדיו ואיש סאונד יכוון את המיקרופון לאחר שיבצע בדיקות מקיפות, מתברר שאין נהלים כאלה בקול ישראל (מעניין איך זה עובד בתחנות רדיו אחרות…).

אני מודה – התרגשתי מאד במהלך השיחה. טרם שמעתי את ההקלטה כך שאינני יודע עד כמה הדבר נשמע במקלטי הרדיו, ולכן תצטרכו להאמין לי. בנוסף, צוות התוכנית ישב באולפנים בירושלים, ולא ידעתי עד לרגע פתיחת המיקרופון מול מי אני מתראיין, וגם תוכן השיחה הועבר אלי לפני מספר ימים בצורה מעורפלת ולא ברורה.

לפני שעליתי לשידור התרחש אירוע קצת מביך. מנחה התוכנית התבלבל בסדר המראויינים והציג אותי לפני הזמן, וכעבור מספר שניות חזר בו. למרות שחשבתי שאת התקלה של התוכנית כבר עברנו, התברר שהראיון עצמו היה מגוחך עוד יותר.

במהלך הראיון נשאלתי שאלה אחת שאינני בטוח עד כמה היא הייתה במקום – Open Office. נכון, אני משתמש בתוכנה הזו לפחות פעם בשבוע, אבל עדיין – הקשר בין דפדפנים ומעבדי תמלילים אינו קשר ישיר, מה גם שלא נערכתי לשאלה זו מראש. להערכתי הם התכוונו ל־Open Source ולא ל־Open Office, אבל העדפתי לענות על השאלה המכשילה ולא להחזיר את המיקרופון למנחה.

התוכנית המוקלטת זמינה להאזנה. אין לי מושג מהו פרק הזמן שהם שומרים את ההקלטות, כך שבמידה וברצונכם להאזין מהרו לעשות זאת.

עדכון – יהודה האזין לשידור ובמקביל גם הקליט אותו לדיסק, ובכך חסך לי לבצע את ההמרה בעצמי. תודה יהודה!

הדפדפן שברשותך לא תומך ב־OpenVideo או שתוכנה כלשהי הסירה את תגיות הוידאו. ניתן להוריד את דפדפן פיירפוקס, או להוריד את הקובץ להאזנה באמצעות תוכנה חלופית.

17 תגובות בנושא “ראיון בתוכנית ג'יגה בית ברשת ב'”

 1. אין על ה'מקצועיות' של קול ישראל בנושא מחשבים, שאלות כל כך הזויות שבא לצחוק או לבכות. 'חברת Firefox' (כנראה חברה בע"מ…) OpenOffice שנדחף משום מקום (דרך אגב, זה מראה שיש לו פופלריות לא קטנה אם הכירו אותו), וכמובן – Plugin לתמיכה בעברית, כאילו השפה העברית היא מינימום Java 🙂

 2. כמאזין מהצד, שלא הכיר את קולך עד היום, היית נשמע בטוח בעצמך, ענית ברור ומיידי, בלי כל ה"אאאא…" ו"אאאמממ…" שקורים לרוב האנשים כשהם מתרגשים, וזה יפה מאוד.

 3. זה קול ישראל. למה ציפית? לדעתי לא החליפו קונסולות לפחות 20 שנה. אבל לפי מה שתיארת, זה עוד טוב. ראיתי דברים הרבה יותר גרועים…
  לגבי כיוונון המיקרופוון-לא צריך. הטכנאי עושה את התיאום בקונסולה. במקרה שלך, הטכנאי יושב בירושלים והאות מת"א נכנס אליו לקונסולה.

 4. אז מה, בסוף רק תקנים ותקנים ואף מילה על משרד החינוך… נו טוב. לפחות אנחנו יודעים עכשיו ש"תומר כהן לא היה אזעקת שוא. תומר כהן אכן נמצא."
  שלחתי לך את ההקלטה באוג, אם תרצה לשים אותה פה.

 5. בקשר לאזעקות שווא, למקרה ולא היה ברור, אכן ישבתי באולפן באותו הזמן, אלא שמראש הוגדר לי שאני שני, ולכן לא הייתי עם האוזניות באותו הרגע. קצת מוזר לי שהם עובדים בצורה בצורה כזו חובבנית.

  בקשר להקלטה, תודה, אני אוסיף אותה לפוסט.

 6. אני האמת ציפיתי לתוכנית בקוצר רוח, ישבתי יחד עם אחי מול המחשב, ואני חייב לציין שמרגע תחילת התוכנית לא הפסקנו להתאכזב.
  קודם כל, בהתחלה אמרו שאתה מתחיל, אחרי זה היית שני, ולכן נאלצתי לשבת עשר דקות ולשמוע איזה איש ממש ממש משעמם שמדבר על משהו של משרד החינוך, כאשר המנחה בכלל כל הזמן עונה לו דברים שקשורים ל־gov.il. מהמנחה אגב ממש התאכזבתי, שהפריד בין laptop ל־pc (וממתי מחשב נייד הוא אינו pc?!).
  כשהגיע תורך מיד התלהבנו, נשמעת מאוד ענייני, מאוד מוכן.
  שוב המנחה ממש עצבן אותי, שקרא לך הנציג של חברת פיירפוקס, שאל אותך שאלות על אופן אופיס, פלאגינים לעברית (?!) ועוד כל מני שטויות.
  המנחה נשמע לי כאילו הוא בחיים לא שמע על פיירפוקס, והוא פשוט קורא מדף שאלות.
  יותר עצבן אותי שאחרי שנאלצתי כמעט להרדם מהשיחה הארוכה שהייתה לפני זה, ראיינו אותך שתי דקות, וגם זה לע נושאים לא קשורים בעליל.

  בקיצור, מאכזב מאוד, ולא בגלל נציג חברת פיירפוקס – אם יורשה לי לציין.

 7. nicely done. עצוב שרשת ב' חובבנים, אבל זה רק ממחיש את סוגיית המודעות — בין אם ללינוקס, קוד פתוח, פירפוקס ותקנים..

 8. תומר שלום
  קבל ח.ח.
  לדעתי היית בסדר גמור. לא מבחינים בהתרגשות, העברת את המסר בצורה ברורה, שקולה ועיניינית ויצאת בצורה אלגנטית גם מהשאלות המוזרות ששאלו אותך…

 9. נא להודיע לשני החברה שראיינו אותך שהתקשרו ממוזיאון האצ"ל לשאול אם מצאו שני פריטים מתערוכת "ישראל בימי המנדט הבריטי" שנעלמו מהתצוגה ונראו לאחרונה במשרדי רשת בית..

 10. לא ייאמן עד כמה הם לא מקצועים בקול ישראל..
  עד עכשיו צחקתי מהפוסט והתגובות, אבל כל הצחוק זה בעצם עצב; שככה מתנהלת לה רשת תחנות רדיו (וטלויזיה) ממשלית.

  המגישים, אגב, זה לא שהם לא מבינים פיירפוקס או שאר תוכנות, הם בקושי יודעים מה זה מחשב!
  איך יידעו אם יש להם באולפן איזה מחשב מיימי הביניים עם צג ירוק? כך אני מנחש, אבל לדעתי אפילו זה לא נמצא שם.

  הצעה: נסה אולי להתקבל לשידור ברדיו חיפה (לא, אין להם תוכנית מחשבים [וחבל], אבל אפשרי אולי בתוכנית המומחים), אם יעניין אותם, יכולים לתת לך תוכנית של שעה (ויש הרבה על מה לדבר), שעה זה לא כל כך הרבה כי יש להם הרבה פרסומות גם (האמת שאף פעם לא בדקתי עד כמה תוכנית כזה מצטמצמת ביחס לפרסומות ואין לי מושג לכמה זמן היא מצטמצמת… אבל הם בטח יודעים).
  כפי שראיתי בפוסט הקודם, קיבלת המון הצעות לשידור (ואני מאמין גם שחלק או כלום מהם נכנס לראיון הקצר בתוכנית, אותם תוכל להכניסס לתוכנית ארוכה יותר).

  אגב, ברדיו חיפה כבר התקדמו ממזמן, מגיש השידור גם על הקונסולה. רק שכאן זה הפוך, ברדיו חיפה משתלטים יופי על התקלות ללא צורך בעובד עובדים, בעוד שבקול ישראל מעססיקים עובדים במיוחד לנושא ובנוסף לזה לא רק שלא משתלטים על תקלות אלא מגבירים אותם… אוי אוי, קול ישראל…

השאר תגובה