למה כדאי להצביע עבורי בהצבעה לפרס המקור 2009

במקרה הבחנתי כי מישהו הכניס אותי לרשימת המועמדים לפרסי המקור 2009. זה הגיע אלי בהפתעה, והאמת שזה מאד מחמיא שישנם אנשים שמעריכים אותי על הפעולות שאני עושה. ברוח ספורטיבית זו, אני מעוניין להסביר לכל המתלבטים והקולות הצפים למה כדאי להם להצביע דווקא לי.

כחלק מהחיפוש העצמי שלי לפני שנים רבות למקום בו אוכל לתרום ולהגביר את המודעות בתחום התוכנה החופשית, הגעתי אל פרוייקט מוזילה. באותה התקופה ההפרוייקט רק התחיל להתגבש ולהוציא תוכנות לאינטרנט. עד אז דפדפנים היו תוכנות קטנות ושוליות בהשוואה למבחר שיש בתחום זה כיום. בהתחלה הייתי מתנדב בעיקר ב־MozillaZine וב־Bugzilla והתעסקתי בעיקר באיתור ודיווח באגים. בשלב מסויים התחיל להתגבש פרוייקט לוקליזציה עברי ל־Mozilla Suite, ובאופן הדרגתי עזבתי את MozillaZine לטובת התנדבות בפרוייקט המקומי.

לתרגום של פיירפוקס ות'אנדרבירד לא הגעתי באופן ישיר אלא קיבלתי בירושה ממתנדבים פעילים פחות בתחום כיום או לא פעילים כלל מסיבותיהם שלהם. כיום אני מתעסק בתרגום של Mozilla Firefox,‏ Mozilla Thunderbird, ובגירסאות הפיתוח של Mozilla Sunbird ו־Fennec, ואני עושה זאת במקביל לתרגום האתרים של מוזילה לעברית, ומתנדב לעיסוקים נוספים בזמן הנותר, כולל פרויקטים שאינם קשורים ישירות למוזילה.

כיום אנו מונים קהילה בת עשרות פעילים ומתנדבים, ועוד עשרות חברים מזדמנים, שפוקדים את אתר הקהילה בארץ מידי יום ובמקביל תורמים בעזרה הדדית למשתמשים אחרים, באיתור דיווח ותיקון באגים, כתיבת תוספות ובתרגומים נוספים.

לפני שלושה שבועות שוחררה גירסה 3.5 של דפדפן פיירפוקס. נכון למועד כתיבת שורות אלו הגירסה האחרונה של הדפדפן הורדה מעל 370,000 פעמים בארץ בלבד, לא כולל את המקרים בהם אנשים הפעילו את שדרוג הדפדפן מגירסה קודמת או הורידו ממקור אחר (כגון חבילות מוכנות ממאגרי התוכנה של הפצות לינוקס השונות). אני אישית ביליתי במשך החודשים האחרונים לילות רבים ללא שינה ואת כל השעות החופשיות שלי (וגם קצת יותר…) הקדשתי לטובת שחרור הגירסה, החל מתרגום ותיקוני באגים בגירסה המקומית ועד פעולות לשיווק והפצת הדפדפן שחלקן כבר יצאו לפועל ואת חלקן תוכלו לראות בשבועות הקרובים.

מתוקף היותי האחראי על הגירסה המקומית של הדפדפן והיותי גורם מקשר מול מוזילה בעולם, אני בקשר מתמיד עם מרבית מערכות העיתונות בארץ וכמעט כל מאמר שמתפרסם בנושא מוזילה בעיתונות זוכה ממני לפידבק אל הכותב; בדרך־כלל הפידבק חיובי עם הצעות ורעיונות למאמרים הבאים. כמו־כן, יוצא לי להיפגש עם אנשי טכנולוגיה בארץ ובעלי עניין.

אגב, שיהיה ברור – כל המועמדים ברשימה ראויים. נחמד לראות ברשימה שורה של אנשים מוכרים ומובילים שהולכים בראש מחנה קהילת הקוד הפתוח והתוכנה החופשית בארץ.

7 תגובות בנושא “למה כדאי להצביע עבורי בהצבעה לפרס המקור 2009”

  1. הייתי מאוד רוצה להצביע לך.
    לצערי איני חבר בעמותת המקור.
    מקווה שאנשים באמת יעריכו את מה שאתה עושה, ואני באמת חושב שהפרס מגיע לך לאחר שנים של עשייה.

השאר תגובה