חסימת אינטרנט אקספלורר 6

מסיבה כלשהי, רבים מאלו שפוקדים את האתר משתמשים בדפדפן שהיה רלוונטי בערך בתקופה בה סאדם חוסיין עוד היה בשלטון. אינני יודע מה מחפשים כאן אנשים שמשתמשים באינטרנט אקספלורר, שכן תכני האתר כלל אינם מיועדם עבורם; כמה אנשים משתמשי אינטרנט אקספלורר מתעניינים בנושאים כגון לינוקס, תוכנה חופשית וקוד פתוח ובדפדפן פיירפוקס?

Se termina Internet Explorer 6
Se termina Internet Explorer 6

טל גלילי העלה הצעה, ולי אין ברירה אלא להצטרף. בתאריך 07/08/09 חוסמים את אינטרנט אקספלורר (ומגיעים לאוגוסט פינגווין, כמובן, כדי להביע הזדהות עם תוכנה חופשית). אחרי שתקראו את הפוסט של טל, אתם מוזמנים לקרוא את ההמלצות שלי בנושא. פרסמתי אותן גם אצל טל, אבל בעקבות השימוש בקישורים הם נתקעו בתור ההמתנה.

 • אל תחסמו את המשתמשים בצורה מלאה, ותאפשרו להם גישה מצומצמת לאתר, כדי שהם יוכלו להביע את דעתם לגבי החסימה ולא רק בהודעת דוא"ל פרטית וזועמת למנהל האתר.
 • תנו למשתמשים מידע למה עליהם לשדרג והסברים כיצד הם יכולים לשדרג את אינטרנט אקספלורר או להתקין דפדפנים אחרים.
 • תנו קישורים לדפדפנים אחרים. ייתכן מאד שמי שמשתמש עד היום באינטרנט אקספלורר 6 לא שמע מעולם על דפדפנים אחרים, ואין לו מושג בשביל מה הוא בכלל צריך דפדפן. שלושת הקישורים הבאים רלונטיים לגבי פיירפוקס ויביאו מידע בשפה העברית, למרות שאינני יכול לחייב אתכם להשתמש דווקא בהם או להביא קישורים אחרים לדפדפן פיירפוקס.
 • משתמשי ישראבלוג/תפוז/בלוגלי ואחרים – עבורכם יהיה אמנם קשה יותר לשלב תוסף לחסימת משתמשים, אבל אתם מוזמנים לפרסם פוסט מפורט בנושא שיתוזמן להופעה במועד האמור.

41 תגובות בנושא “חסימת אינטרנט אקספלורר 6”

 1. עצם הרעיון לחסום גישה לאתר רק בגלל שמשתמשים בדפדפן מסוג מסוים הוא שגוי. ולא משנה מה הסיבה שמשתמשים בדפדפן. אתה פותח דלת שאסור להיכנס אליה, והשאלה המתבקשת מה יהיה ההבדל בגישה של האתר שלך לבין האתר של נתב"ג (שחוסם חלקית את firefox) ? שניכם תחסמו חלקית את האתר לדפדפנים מסוימים.

  אם תישאר בגישה של הסברת היתרונות של firefox אז אתה בדרך הנכונה.

 2. אם אבחר לגלוש לבלוג שלך דרך פיירפוקס 1.0.0.5

  תחסום גם אותי?

  אתה מדבר על תמיכה בתכנות חופשית ודרוס את חופש בחירה של הגולשים שלך (דעתי. אני גולש אגב בפיירפוקס 3.0)

  אגב אנשים יכולים להתעניין בלינוקס ולהשאר בIE6 בתחלתי דרכתי היית גולש רק עם IE6 (שהוא עד היה רלוטני) וחפשתי דרכו מידע על לינוקס וקראתי דרכו את המדריך המלאה ללינוקס שנמצא בלנימגזין (פעם הוא באמת היה רלונטי ^^")

  כחכה שהקבע שלך שכל מי שמתמש בIE6 הוא משתמש קצה בור היא לא נכון אני מכיר הרבה מאוד אנשים שפשוט בחרו להישאר עם מה שיש להם בתוך בחירה כי הם לא אוהבים את הטאבים בIE8 והדפדפנים המודרנים מלאים ביותר מדי אפשרות (לדעתם)

 3. אגב נקלעתי באתר אחד נחמד שעסוק באנימצה יפנית. הוא תומך בתקן ולא עובד מי יודע מה בIE6 שם כל מי שנכנס דרך IE6 מקבל הודעה קטנה בראש בעמוד הראשי של האתר שבא כתוב "אתר לא תומך עומד בIE6 יתקן שהיו בעיות בזמן גלישה באתר עם דפדפן זה שדרג ~פה יש קשרים לIE8 לפיירפוקס לאופרה וספארי~. לדעתי זו הדרך הנכון כחכה יש לגלוש בחירה מלאה.

 4. אני חייב להסכים אם פלי. מה הבעיה פשוט לא לדאוג לתאימות לIE6 ולכתוב משהו כמו "אתה משתמש בדפדפן ישן יכול להיות שיהיה בעיות, תתקדם".
  למה צריך באופן אקטיבי לחסום?

 5. אמת ויציב, פלי-לחסום בצורה מכוונת אנשים זו פגיעה בחופש הבחירה שלהם. לגלוש ב-IE6 זו לא עבירה, והבלוגרים אינם שוטרים.

  יש 2 אפשרויות לגבי אנשים שמשתמשים ב-IE6 והן:
  1. הם לא יודעים על משהו אחר – לגיטימי, ואפילו מומלץ, ליידע אותם, זאת כדי להגדיל את יכולת הבחירה שלהם.
  2. הם לא רוצים להחליף. אם הם נפגעים מהעניין, זבש"ם.

 6. אולי גם נוריד מהכביש את כל הסובארו שנת 99? כולם יודעים שלנהוג בסובארו זה לא מגניב, ובטח שלא אחת שיוצרה לפני כמעט עשור!
  אחר כך גם לא ניתן למי שלא הצביע לכוכב נולד להיכנס ל"ארומה". נסביר לו מה הוא עשה לא בסדר, ונשלח אותו להתעדכן. טוב, אולי ניתן לו רק להזמין קולה…

  אצלי מותקן פיירפוקס, אבל בבית של ההורים יש גם פיירפוקס וגם אקספלורר. 6. ולפעמים אני אפילו משתמש בו! אולי גם בשביל לקרוא בבלוג שלך. חבל שתחסום אותי, לא?

 7. לכל המתלוננים: לא מדברים על לחסום לציבור משתמשי אקספלורר 6 גישה לחדשות או למידע מקופת החולים, בסה"כ לאתרים קטנים ובעלי חשיבות נמוכה.

  ולכן לשפוט את זה במובן ברמה של חופש ההחלטה זו קצת הגזמה, באותה המידה מותר לחבורה של בלוגרים להחליט שבתאריך מסויים לכל מי שגולש מכתובת IP תל אביבית תחליף את האתר הודעת מחאה "צאו מהבועה שלכם יא אשכנזים". לדעתי זה יותר קרוב למעשה קונדס לגיטימי מאשר מעשה לא אתי.

  וכמובן, המטרה כאן חשובה ואם האמצעי לא גורם לנזק אמיתי, למה לא. מבחינתי אחסום את האתר שלי תמיד בפני משתמשי אקספלורר 6.

  לגבי גולשים מהעבודה: במקרים רבים הם יכולים להתקין במקביל דפדפן נוסף, ו/או ללחוץ על גופי ה- IT לאפשר את זה. במקרים אחרים הם באמת ייתקעו, לא נורא, הם צריכים לעבוד ולא לגלוש בבלוג שלי.

 8. זה בהחלט פיגעה בחופש הבחירה במיוחד שאתה מציג את זה לצד תמיכה בעלום חופשי פותח….

  אין דבר יותר מעצבן שאתה גולש בלינוקס ומגלה שהאתר של ביטוח לאומי פשוט לא עובד לך….

  אין דבר יותר מעצבן לגלוש לאתר חב"ד (בעבר) ולגלות שהוא חסום כל דפדפן שהוא לא IE6 ונסקיפ 4….

  כבעל בלוג זה בחירה שלך אבל כגלוש שמודע לעבודה שאתה מקבל רק חסדים של פיירפוקס אני אדע לא חזור עליך….

  אני מאמין יש לחנך אנשים לשדרג תכנות אבל לא בדרכים כאלו.

  לדוגמה פיירפוקס 3.5 יצא. אני אישית עובד 3.0.0.12 ולא רק כי אובונטו לא מעלה למאגר את 3.5 (גם כחכה אני עוקף את המאגר הרשמי של אובנוטו כמעת בכל תוכנה שאני עושה בה שימוש ^^") אלה בעיקר כי אני לא רוצה לשדרג! מהרבה סיבות והן לא חשבות לצורך הדיון.

  אפשר גם לחסום משתמשי XP הם צרכים לשדרג לויסטה או ל7…

  אפשר לחסום שגולשים דרך קלנר של לינוקס לא מעדכון

  הרי כחכה נחנך את הגולשים לעבוד נכון….

 9. אני נגד חסימה. אפילו אם מדובר באתרים קטנים ולכאורה "לא משמעותיים".

  לדעתי פעולה יותר מתאימה תהיה הוספת הודעה, כאשר המשתמש נכנס עם דפדפן מיושן שאינו נתמך.

  אפילו להפסיק לבדוק את האתר על דפדפן ישן זו דרך פעולה לגיטימית.

  פשוט, חסימה זה כל כך 2004 (רק נגד כל מי שאינו משתמש ב־IE). 🙂

 10. חד משמעית – לא חסימה!
  איפה נשמע שהלוחם הגדול לחופש תוכנה יגביל בחירת תוכנה של מישהו אחר?
  קח דוגמא מפלי – הודעה ראויה, אינפורמטיבית ונותנת בחירה – כפי שאתה היית מצפה מאחרים לעשות עבור הפיירפוקס.
  רד מרעיון העיוועים הזה – הוא רע!

 11. האם האתרים שלכם תומכים כיום בנטסקייפ 4? כנראה שלא, ואתם אפילו לא טורחים לבדוק אותם על דפדפן זה. אינטרנט אקספלורר 6 "צעיר" מנטסקייפ 4 רק במספר שנים, ומיקרוסופט הוציאה מאז את אינטרנט אקספלורר 7 וגם את אינטרנט אקספלורר 8.

  כשם שאתם לא מכוונים את האתרים שלכם כיום לתאימות בפיירפוקס 1.0 (שיצא ב־2004), למה אתם תומכים בדפדפן שיצא בשנת 2001 ולא מנסים בכלל לגרום להיעלמותו לטובת דפדפנים חדישים יותר?

 12. אף אחד לא תומך בIE6. אבל זה בחירה של המשתמש ולא שלך!

  הדפדפן גם כך יעלם אין שום דרך להשיג אותו בגרסאות מקדמות של חלונות ויסטה ומעלה ויצאו עוד גרסאות אחרי 7 בסוף של דבר חלונות XP יעלם ויחד אייתו גם IE6.

  ועדין זו בחירה של המשתמש ולא שלך! הוא יעלם במידה והמשתמש יבחר להפסיק להשתמש בו במידה והמשתמש יבחר לשדרג אותו! לא יעלה על דעת שאנשים יכרו אותי לשדרג!

  הכי פשוט זה לא לתומך בדפדפן נכון זה מאוד דומה אבל כאן למשתמש יש בחירה ובסוף של דבר גם שאתה לא תומך בIE6 כן אפשר לגלוש באתר שלך דרכו לקורא מידע!

  קיצור כולנו דוגלים בקוד פתוח בגמישות וחופש בחירה. ואחד המשפטים שאני הכי אוהב לומר לחולי לינוקס "פייר מניאק זה לא פייר בכלל!"

 13. אני כותב את זה אחרי ש30 שעות לא הייתי מחובר לאינטרנט – וההתרשמות שלי מהעניין נותרה בעינה.

  זו פשוט צורת חשיבה מתועבת לחסום את מי שלא גולש נכון.

  אכן זכותך המלאה להחליט מי יכנס לאתר שלך ומי לא, על כללי ההתנהגות, פרטיות ועוד.

  ועדיין המחשבה הזו לחסום את מי שגולש בדפדפן מיושן היא הפוכה מכל האידיאלים שאתה מטיף להם. יש לאדם את הזכות לגלוש בכל דפדפן שהוא ואין זה משנה מי גרמו לו להשתמש בדפדפן הזה…

  יש כאלה שאינם מבינים במחשב דבר ומזלם הטוב גרם שמישהו, אולי נכד או נין, הסביר להם איך משתמשים בוורד ודפדפן. הצפיה שהם ישדרגו או יעיזו לשדרג מופרזת כי הם מפחדים ובצדק לבצע שינויים במחשב. – זכותם המלאה.

  אחרים אינם רוצים להשקיע את הזמן ולטרוח ללמוד להשתמש בדפדפן חדש. גם אתה, קרוב לודאי, לא תמיד מוכן לצאת מההרגלים שלך (רקדת פעם באמצע הרחוב בסתם יום? אם יבטיחו לך שאחר כך תהיה זריז ומהיר תעשה את זה?). – זכותם המלאה.

  מה הם עושים אצלך? תשאל את עצמך ותבדוק לאן הם נכנסים.

  לסיכום לדעתי אתה לא חייב להשקיע מאמץ להתאמה לאקספלורר 6 (ואתה רשאי לגרום כמובן שהבלוג הזה יפעל רק על דפדפן Avant או משהו אחר) אבל לחסום זה לפעול נגד המטרות של הקוד הפתוח והנגישות.

  אני אישית משתמש בכל הדפדפנים הנפוצים (פיירפוקס 3.5.1, אקספלורר 8, סאפרי, כרום, אופרה ומקניסטון)

 14. כן תומר, אני נכנס לבלוג שלך עם IE6. אמנם לא פתחתי אקספלורר מאז שכוחות הברית פרצו לעיראק, אבל עדיין, אתה רואה את המקסטון המתקדם שלי כאקספלורר.

  קצת מוזר שאתה כאדם הדוגל בחופש תוכנה, רואה את החופש רק מצד אחד. תן לי את החופש שלי להשתמש במה שבא לי. ותאמין לי, אני יודע שפיירפוקס דפדפן טוב. בדקתי. ממש טוב. לא רוצה להשתמש בו. אני אוהב את המקסטון שלי, שהתכונות שבו טרם הגיעו עדי שועל.

  תחסום אותי? אז יש לך פחות קורא. בדיוק כמו שכבודך לא טורח להכנס לאתרים שלא מקבלים את שועלו, כך גם אני לא אטרח להכנס לאתרים שדוחים אותי, ועוד בכוונה תחילה.

  איכשהו יש לי תחושה שניסית לרכוב על גל הטוקבקים שקיבלת בפוסט הקודם בנושא. הצלחת. הצלחת גם הפעם לעורר את זעם ציבור גולשי הIE6, שכמו שאתה שם לב, הוא די גדול.

  1. ZiggyMan –

   במקומות כמו הטוקבקים של ווינט מסתובבים אנשים שטוענים לעליונות של מקסטון, ואנשים אחרים שמקפידים להזכיר להם כי מדובר באינטרנט אקספלורר עם עטיפה נוצצת. לא חשבתי שגם לאתר הנידח שלי יגיעו כל מיני מקסטונים. 🙂

   לענייננו. זה שאתה משתמש במקסטון זה טוב ויפה, אבל לא פותר אותך מהחובה לשדרג את המנוע בו משתמש הדפדפן. כל עוד אתה משתמש באינטרנט אקספלורר 6 (ועטיפה נוצצת) אתה חשוף למפגעי האבטחה של הדפדפן הזה ובמקביל גם לא יכול להנות מתכונות הזמינות בדפדפנים מודרניים יותר.

   לשם השוואה – גם אם תיכנס לאתר עם פיירפוקס הכי חדש, ותפעיל את ietab שיגרום לך לגשת לאתר שלי עם המנוע של אינטרנט אקספלורר 6 – אתה תגיע להודעת החסימה. אי־אפשר טכנית לזהות אותך כמשתמש ietab, וגם אם היה אפשר אני לא רואה שום טעם לעשות את הבידול הזה. רוצה להיכנס? תתלבש יפה.

 15. פינגבאק: Internet Zone
 16. חסימה נראה לי מופרח.

  תראה מה twitter עשו. כנס ל-twitter עם user-agent-switcher כאשר אתה על פיירפוקס 2, ואקספלורר 6.

  נכנסתי לשם בטעות ככה לפני כמה ימים. זה היה מאוד מבלבל.

  לינק

 17. תומר
  אני מודע לזלזול שרוחשים אנשי הFF לדפדפני הסקין שמתלבשים על הIE. וכן, אני אפילו מבין אותו.
  עדיין, מכיוון שאני לא אחד שמתרשם מיחסי ציבור, ובודק תוכנות לעומק לפני שאני משתמש בהן בצורה קבועה – דווקא בגלל זה – בחרתי במקסטון. הוא נותן לי תחושה של גלישה, תחושה של שליטה, תחושה של מהירות. שום דבר שהשועל לא נתן לי. אופרה אולי מתקרב אליו, אבל עדיין לא.
  לא מעניין אותי המנוע, לא מעניין אותי קוד פתוח, לא מעניין אותי תאימות אתרים, ולא מעניינת אותי אבטחה. אני מוגן תחת תוכנות הגנה, וזה מספיק בהחלט.
  בנוסף, לא נכון שאמרת שאני חשוף למפגעי האבטחה של IE. ממש לא. מקסטון נותן שכבת הגנה נוספת בדמות שליטה על פופאפים, חסימת תוכן בדף, חסימת ACTIVEX, ויש חורי אבטחה של איכספלורר שתוקנו במקסטון. אחפש לך לינקים אם תרצה.

  למה אני לא משדרג? זהו, שניסתי לשדרג ל7, השתמשתי בו כחודש, וממש ממש לא מצא חן בעיני. קודם כל, איטיות. הוא איטי הרבה יותר מIE6 ברוב המקרים. בנוסף, קליר-טייפ מעצבן שלא הצלחתי להפטר ממנו למרות הורדת כל הסימונים, ושלישית, לא הרגשתי בשום יתרון על פני IE6. אחרי הפרמוט (יותר נכון, שחזור כונן) לא טרחתי להתקינו שוב. לכן קצת לא ברורה לי השורה שלך: "ובמקביל גם לא יכול להנות מתכונות הזמינות בדפדפנים מודרניים יותר"

  נכון להיום, אין אף אתר שמעמיד אותי במגבלה מסויימת בגלל שאני מזוהה כגולש בIE6. אני מבין את הנטייה של אנשים כן לעשות את זה (כמו הסרגל החמוד ביוטיוב. לא תודה) אבל צר לי. אם אהייה מוכרח, אני פשוט אשנה את זיהוי הדפדפן שלי למשהו אחר. כן, מקסטון גם מאפשר את זה בכמה קליקים.

 18. מיאו תומר גולשי IE6 מקבלים הודעה שחורה ומגעילה שמודיעה עליהם שעליהם לעבור לשואל האש בכדי לגולש כאן….

  לא אמרת שתאפשר להם זכות להגיב על החסימה?

  ועם כבר פחות שחור ^^" זה מפחיד בעיין ^^"

 19. פלי – במקור תוכננה תמיכה בעקיפת החסימה (אתה מוזמן להביט בקוד המקור של הדף), אלא שאילוצי זמן דרשו ממני לבטל את האפשרות הזאת. בעתיד אני מקווה לפתור זאת.

 20. אוקיי תומר. אם תתהה עכשיו מי זה שגולש אצלך בBlackBerry7100i, תדע שזה אני. תדע גם שמאחורי הבלאקברי שוכן אותו דפדפן שאתה מבכר לשנוא.
  חבל, אתה רק מוריד לעצמך את כמות הקוראים.

 21. מיקרוסופט: לא נפסיק לתמוך באינטרנט אקספלורר 6
  מהחברה נמסר, כי היא לא תפסיק את התמיכה בדפדפן המיושן שלה מאחר שהיא תומכת בחלונות XP – מערכת הפעלה שאקספלורר 6 סופק יחד עמה ● מהנדס אקספלורר במיקרוסופט: "אנחנו רוצים שגולשים ישדרגו לאקספלורר 8, אבל ההחלטה היא בידיהם בלבד"

  מאת צבי קצבורג, ‏13 באוגוסט 2009, 13:12

  מיקרוסופט (Microsoft) לא תפסיק לתמוך בקרוב באקספלורר 6, למרות הלחץ הגדול שמפעילים עליה לאחרונה גולשים לעשות כן. דין הצ'מוביץ', אחד המהנדסים הראשיים של אינטרנט אקספלורר, כתב בבלוג הרשמי של הדפדפן, כי צעד זה נעשה על אף שמיקרוסופט דוחפת כמיטב יכולתה את הגולשים לעבור לאקספלורר 8.

  הצ'מוביץ' כתב, כי הסיבה העיקרית להחלטה זו היא שהחברה סיפקה את אקספלורר 6 כחלק ממערכת ההפעלה חלונות XP, ומכיוון שהיא עדיין מספקת תמיכה למערכת הפעלה זו, אין ביכולתה להפסיק לתמוך בדפדפן. בנוסף, הוא ציין שאקספלורר 6 נמצא עדיין בשימוש בארגונים רבים.

  "אנשים רבים מצפים שהדפדפן שקיבלו עם מערכת ההפעלה שלהם ימשיך לעבוד, ולא משנה מהו קצב העדכון של מערכות המשנה המסוימות שלו", כתב הצ'מוביץ'. "אנחנו, כמהנדסים, רוצים שאנשים ישדרגו לגרסה האחרונה, ועושים הכול כדי לאפשר להם לעשות זאת בדרך הקלה ביותר. עם זאת, ההחלטה לשדרג שייכת לאדם שאחראי למחשב".

  סקר שפורסם לאחרונה בבלוג של האתר digg, ושאליו מפנה הצ'מוביץ', גילה, כי 10% מהגולשים באתר עדיין עושים זאת באמצעות אקספלורר 6, בעיקר כשזה נעשה ממקום העבודה שלהם. נקודה נוספת היא שביותר מ-70% ממקומות העבודה לא ניתן לעדכן את הדפדפן בגלל מגבלות של המנהלנים.

 22. חביב מאוד שכל אבירי הצדק של "הקוד הפתוח"
  לא משתמשים בשירותי סטסטיקה עבור האתר\בלוג שלהם במוצר קוד פתוח.
  אלא ב google analyst

  יש מוצר קוד פתוח הנקרא Piwik
  http://piwik.org/
  Piwik is a downloadable, open source (GPL licensed) web analytics software program. It provides you with detailed reports on your website visitors: the search engines and keywords they used, the language they speak, your popular pages… and so much more.

  Piwik aims to be an open source alternative to Google Analytics.

  Piwik is a PHP MySQL software program that you download and install on your own webserver. At the end of the five minute installation process you will be given a JavaScript tag. Simply copy and paste this tag on websites you wish to track (or use an existing plugin to do it automatically for you).

  1. eli – שמעתי על piwik בעבר ואף ניסיתי ללא הצלחה יתרה להתקין ולהשתמש בתוכנה. אשמח לדעת על יתרונותיה על Google Analytics (למשל במידה והיא עושה שימוש ב־Canvas במקום בפלאש), ואשקול שוב החלפת המערכת.

 23. סלח לי אבל אתה פשוט משקר.
  נכנסתי לאתר עם IE6 ורשום שמיקרוסופט הפסיקה את התמיכה בו.
  מתי בדיוק זה קרה?
  להיפך, מיקרוסופט אמרה לא מזמן שהפסקת התמיכה בIE6 לא באה בחשבון.

 24. מיקרוסופט אמנם לא הפסיקה את התמיכה בו, אבל מצד שני להזכירך הם גם לא מוציאים עדכוני אבטחה עבורו. התמיכה שלהם בדפדפן מתבטאת בתמיכה במשתמשים, כנראה.

 25. באיחור של חודש…

  רעיון כל כך טפשי לחסום גולשים בדפדפן מתחרה או מיושן, שאני הופך בדעתי איך הגעת אליו – ולא מצליח.

  לקחת על עצמך לדחוף לשוק דפדפן שהתחיל כאנדרדוג, והולך וצובר עוצמה לאט לאט. המטרה, גם אם אף אחד לא מצהיר עליה כמטרה (כי לא נעים) – לנשל את האקספלורר ולתפוס את מקומו.

  ומה הצעד השיווקי הגאוני שבחרת בו? לחסום גישה לאתר שלך מחלק מהלקוחות הפוטנציאליים שלך, ולאפשר גישה קודם כל לכאלו שכבר "רכשו" את הדפדפן שלך. ואיך תספר להם שלא כדאי להם להשתמש בדפדן ישן ולא טוב, וכדאי להם להחליף לשלך? כנראה בעזרת גלי מוח.

  לידיעתך, אני משתמש באקספלורר ואוהד מאוד את קהילת הקוד הפתוח ופיירפוקס – למרות – שים לב – למרות שאני לא משתמש בו! יום אחד, אולי, מי יודע, אני אחליט כן להשתמש בו. אבל זה יקרה רק אם אני אוכל לקרוא כאן כמה שהדפדפן שאתה מקדם הוא טוב. ואם לא אוכל לקרוא, לא אוכל לדעת.

  אתה חושב שסוני מפרסמים עבור לקוחות סוני? גם, אבל בעיקר מעניין אותם לפרסם בקרב לקוחות מנסוניק, טושיבה ואחרים. וטויוטה? מאוד חשוב להם להגיע ללקוחות מזדה ולשכנע אותם. אבל אתה לא רוצה לקחת כלום מהמתחרים. אמא תרזה.

  מצחיק אותי שצריך לכתוב דברים כל כך בסיסיים וטרוויאליים, אבל כנראה שצריך.

 26. שמעון (מצחיק אני חושב שבפעם האחרונה שכתבתי לך משהו זה היה ברשת מבוססת פידונט): חלק מדבריך נכונים, אבל תגובתך מתעלמת *לחלוטין* מהמספר 6.

  תומר וטל לא הציעו לחסום את דפדפני המתחרים כדי להגדיל את נתח השוק של פיירפוקס, אלא רק את דפדפני המתחרים *הישנים והגרועים*, שמעצם תפוצתם הרחבה גורמים נזק לאינטרנט. ההצעה של תומר אינה אינטרס פיירפוקסי בלבד, אלא גם אינטרס של מיקרוסופט עצמה, שהייתה שמחה מאוד שכולם ישדרגו לאקספלורר 8. אני מאמין שזה גם האינטרס של ארגון W3 ושל מפתחי הווב.

  אני לא מנסה לפתוח שוב לדיון מחדש, כתבו פה כבר מספיק נגד, רק רוצה למחות על ההתעלמות הנוחה שעשית כאן.

 27. תומר, בבקשה ראה תמונה המציגה התראה למשתמש בפייסבוק: תמונה.
  http://i475.photobucket.com/albums/rr115/shimi810/facebook-com_old-dafdefan_ie6.jpg

  ואם כבר מדברים על זה, ראה איך נראה אתר פיירפוקס את IE6: תמונה.
  http://i475.photobucket.com/albums/rr115/shimi810/mozilla-site_teken_ie6.jpg
  (תכניס את הקישורים לתוך המילה תמונה, גם ככה ההודעה הזאת מספיק ארוכה… אוי, יצא חרוז(-; )

  לגבי ההודעה של פייסבוק, אני מעדיף את העיקרון הזה ושלא ייחסמו אותי בגלל שאני לא רוצה/יכול להתקין דפדפן אחר תקני ומודרני. פשוט האתר כנראה לא יעבוד במיטבו, זה הכל ואתה לא מתחייב לתקן כלום.
  (עד היום אני לא משדרג את אקספלורר כי הוא צורך המון מקום ומשאבים. קורה שאני פותח את IE6 כי אני לא רוצה להיתקע עם פיירפוקס שתוקע לי את המחשב אחרי כמה דקות… אגב, עכשיו אני כותב דרך הכרום של גוגל, נראה איך יהיה איתו – אולי אכתוב על זה בבלוג.

 28. קצת מצחיק שאני נכנס לאתר שלך בIE 6 דרך XP אני מקבל הודעה שחורה ומפחידה קצת שמסבירה לי שאני לא בחרתי את הדפדפן שלי כרואי אבל אני גולש דרך IE5 דרך חלונות 2000 שום דבר לא עוצר בעדי מלכותב תגובה ^^.

 29. לכל מי שטוען שלחסום זה שגוי, רק תנסו לקבל אלפי קריאות באגים ע"י אלפי משתמשים שמשתמשים בדפדפן אינטרנט אקספלורר 6 ובוכים לך שהעמוד נראה זבל.

  אתה גם מסכן את התדמית של האתר שכן הוא נראה ממש רע בדפדפן הזה, ולכן, עדיף להציג משהו חלופי במקום להחזיק אצבעות.

  חוצמזה זה בערך כמו הרעיון של לחסום משתמש מהאינטרנט אם אין לו אנטי וירוס (ולתת פתרונות חינמיים מן הסתם), זה נשמע סביר…
  לא מדובר בצעד שאי אפשר להתגבר עליו, סך הכל זה לטובה בלבד.

השאר תגובה