טוויטר טיפ: הצפנת החיבור ל־Twitter

נניח ואתם מעוניינים לסקר אירוע כלשהו דרך טוויטר, אבל לא חשקה נפשכם לחשוף את שם המשתמש והסיסמה שלכם באוויר לכל העולם. מה תעשו?

ישנם אנשים שמעדיפים לשלוח הודעות דרך טלפון סלולרי כדי להתחמק מחשיפת המידע דרך חיבורי אינטרנט אלחוטי המשותפים לכל באי האירוע, ואחרים משתמשים בכל מיני פתרונות מוזרים בדמות שימוש בשירותי צד שלישי כדי להתגבר על המגבלה. הדרך בה אני נוקט ומתברר שהיא אינה ידועה למרבית המשתמשים היא שימוש ב־SSL מול טוויטר.

מזה תקופה ארוכה שיש אישור אבטחה חוקי לטוויטר. לא ברור לי למה הם לא מפרסמים אותו, ולא משתמשים בו אפילו במסך ההתחברות למערכת כברירת מחדל. למרות זאת, ביומיים האחרונים יש לי את ההרגשה כי החיבור ב־SSL הוא פחות יציב ותמונת הלוויתן המעופף מופיעה אצלי בתדירות גבוהה יותר מאשר בחיבור רגיל. אני משתמש בהצפנה של טוויטר באופן קבוע, גם כאשר אני בחיבור נייח לרשת; עדיף לנקוט באמצעי זהירות מאשר להצטער על כך מאוחר יותר.

בפעם הבאה שאתם רוצים להתחבר לטוויטר מבלי שהשכנים יוכלו לראות את הסיסמה שלכם או להשתלט על החשבון שלכם, היכנסו לטוויטר מכאן – https://twitter.com.

7 תגובות בנושא “טוויטר טיפ: הצפנת החיבור ל־Twitter”

    1. פייסבוק נותנים לך להיכנס לחשבון בצורה מאובטחת, אבל בהמשך "זורקים" אותך לאתר הרגיל. אולי לא חשפת את הסיסמה שלך, אבל ברגע שאתה מועבר לאתר ללא הצפנה אתה חושף מידע רב, לרבות ה־session cookie. ברגע שהסשן שלך נשלח בצורה גלוייה, השכנים שלך ברשת יכולים להשתלט לך על החשבון ללא כל קושי. אולי הם יצטרכו להזדהות מחדש בשביל להחליף את כתובת הדוא"ל שלך או את הסיסמה, אבל בשביל לחבל לך בחשבון ולשלוח הודעות בשמך, הם ממש לא יצטרכו את זה.

  1. אני חושב שאפשר להגדיר בהגדרות של פיירפוקס לאיזה דומיינים אסור לשמור עוגיות (תקן אותי אם אני טועה, אתה הרי מומחה הפיירפוקס כאן), ואז פשוט תוכל לחסום את קבלת העוגיות מהאתר במקרה שהפרוטוקול הוא לא https.

השאר תגובה