ברכות לחברת מיקרוסופט על שחרור גירסה יציבה של ווינדוס 7

ברצוני לברך את חברת מיקרוסופט על הוצאת הגירסה החדשה של ווינדוס לפני שבוע. הגירסה החדשה של ווינדוס אכן עובדת טוב יותר מהגירסה הקודמת, והיא פחות מעמיסה על המחשב כאשר היא רצה בסביבה וירטואלית. האם היא תחליף את הגירסה הפופולרית ביותר של ווינדוס כיום, זו ששוחררה חודש וחצי אחרי קריסת מגדלי התאומים, ו־5 שנים לפני צאת הגירסה המתקדמת יותר של Windows, שלמרות המשאבים הרבים שהושקעו בה לא זכתה להצלחה רבה.

אגב מיקרוסופט, בשבוע שעבר נערכה מסיבת שחרור של ווינדוס. אותנו כמובן הם לא הזמינו לחגיגה, כי הם מעדיפים לחגוג עם הבכירים מבין כתבי המחשבים ואנשים אחרים שלא יתנו משוב שלילי על צורת עבודתם. מיקרוסופט דואגים לפנק את אותם האנשים בעותקים מלאים של מוצריהם ומתנות אחרות ורק כדי שהם יכתבו עליהם דברים טובים ועל לינוקס דברים שליליים, וזו הסיבה העיקרית לכמות העצומה של כתבות בעד מיקרוסופט באמצעי התקשורת, בעוד שחרור הגירסה החדשה של אובונטו הוזכר בעיתונות בידיעה קטנה, ובמקרים מסויימים נראה כי כותב המאמר החליט מראש שתוכנו יהיה שלילי עוד לפני שהוא בכלל בדק את המערכת.

אנשים נוטים להשוות את מערכת ההפעלה הקיימת שלהם לכל מערכת הפעלה אחרת שהם רואים, ובמידה ומדובר במערכת הפעלה שונה (ולא שדרוג קטן של אותה המערכת), הם נוטים לזהות אותה כמערכת נחותה על זו שהם משתמשים בה, ולו מהסיבה שהם טרם התרגלו לצורת העבודה והשימוש בה. כאשר אני נדרש להשתמש במחשב מקינטוש, אני מודיע מראש שאינני מכיר את המערכת, ולא מנסה לתרץ את חוסר ההבנה שלי כנחיתות של המערכת, ולכן לא אצא בהצהרות של "מק זו מערכת הפעלה גרועה", למרות שאני לא מת עליה. ווינדוס ולינוקס אני מכיר טוב יותר, ולכן אני מרשה לעצמי לעשות את ההשוואות.

ביום שלישי מתקיים כנס של מיקרוסופט תחת הכותרת Let's Talk Business Tech. נרשמתי לאותו האירוע בזמן, ואף קיבלתי אישור רישום במייל. חברת מיקרוסופט מוכיחה שוב שהיא אינה חברה רצינית, ושבוע בלבד לפני קיום האירוע הם שלחו הודעה בדואר האלקטרוני המברכת אותנו על הרישום, ומודיעה לנו כי הם ביטלו את הרישום שלנו לאירוע כתוצאה מדרישות שירותי הכבאות וההצלה. חברת מיקרוסופט הגדולה לא הצליחה לארגן אפילו אירוע קטן בארץ. וזה לא שהיה overbooking לא מתוכנן, כי הם ידעו מראש כמה אנשים נרשמו באתר, והמערכת שלהם גם סגרה את הרישום בשלב כלשהו.

נציגה נחמדה מטעם מיקרוסופט יצרה איתי קשר מספר ימים לאחר קבלת הביטול בשביל להודיע לי רישמית שהם דוחים אותנו, ואף לציין כי הם מתכננים "אירוע מיוחד לטובת מי שהפסידו את האירוע הנוכחי במהלך חודש ינואר". אני חושב שביטול ההשתתפות בזמן כה קצר לפני האירוע גובל בחוצפה, במיוחד כאשר לחברה גדולה ורווחית כמו מיקרוסופט אין בעיה לדאוג שלא יהיו להם בעיות ברישום לאירועים, ואת האירוע הם ממירים לנו באירוע אחר, בשטח יזכה במילה "בלוגרים" בשמו על־מנת להזכיר לנו שאנחנו פחות חשובים מבחינתם, והם מסתכלים עלינו בתור אנשי העם שהם אינם רוצים בטובתם. בלינוקס זה לא היה קורה.

מאחר והיגיון ומיקרוסופט אלו שני קווים מקבילים שלעולם לא יפגשו (אם טרם הפנתם את מבטכם לתמונה המצורפת לפוסט הזה, עכשיו זה הזמן!),למרות שהם הודיעו פעמיים על ביטול ההשתתפות, זה לא מונע מהמערכות המשוכללות שלהם להמשיך ולשלוח תזכורות על האירוע במייל לאנשים שהם ניפנפו מספר שעות קודם לכן.

13 תגובות בנושא “ברכות לחברת מיקרוסופט על שחרור גירסה יציבה של ווינדוס 7”

 1. אני תוהה אם כדאי לי לצחוק או לבכות בסוף הפוסט הזה.
  מיקרוסופט כבר לא יפתיעו אותי לעולם, לא משנה מה יעשו. המשתמשים שלהם, שמוכנים לוותר על איכות לטובת מה שהם כבר מכירים גם כבר לא יפתיעו אותי, וגם הכתבים המכורים שלא מבינים שום מערכת הפעלה אחרת.

  נראה שכל מה שנשאר זה לצחוק שוב ושוב מהאיור הגאוני 🙂

 2. אני רואה כאן שני דברים: מיקרוסופט מפנקים עיתונאי מחשבים (וגם קצת בלוגרים) כדי לקבל סיקור חיובי ואוהד. זה לא שונה מכל חברה אחרת. היום איכות המוצר משנית לאיכות השיווק.
  הדבר השני הוא הרשלנות וההתנשאות של אנשי היח"צ. האמת, אני מבין אותם. עותקים של ווינדוס יימכרו בין כך ובין כך עם מאות אלפי מחשבים חדשים, ויועתקו בין כך ובין כך למאות אלפי מחשבים ישנים. למה להתאמץ?
  אני, כרגיל, מודאג יותר מחברה אחרת. כזו שמאמצי השיווק שלה יעילים בהרבה, יחסי הציבור מושלמים, המוצרים מלוטשים ומעוצבים, ואחיזת החנק שלה בשוק חזקה הרבה יותר. אתה יודע למי אני מתכוון.

 3. אכן הכתבה ב-ynet (כצפוי) היתה כתבה שבה חיפשו מה לא טוב באובונטו.
  מה שמעצבן הוא שכל דבר באובונטו/לינוקס שלא עבד מהקופסא ומצריך הורדת עדכון – מציגים אותו כסיבה למה אובונטו "קשה" יותר מווינדוס.
  גם בוינדוס לא הכל עובד מהקופסא, וצריך לעדכן או לשחק עם ההגדרות, אבל מה שמותר בוינדוס אסור בלינוקס.
  חבל שלא מציגים סקירה בוידאו לאובונטו כמו שעושים עם ווינדוס. אנשים עוד חושבים שלינוקס זה רק להקליד פקודות במסך שחור. אבל הכל כנראה מכור מראש.

 4. אני הזמנתי אותך אישית למסיבה, אבל התעלמת מההזמנה (כנראה כדי לכתוב את המשפט הזה בפוסט).

  לעומת זאת לכאן:
  http://twitter.com/tomer/status/5199798862
  אף אחד לא "שכנע" אותך לבוא (ולמה בכלל תרצה לבוא לאירוע של חבורת עילגים..)

  לא הייתה רשום לאירוע כ"בלוגר" כך שגם ביטלו את ההרשמה שלך לא כי אתה בלוגר (ומזה בכלל בלוגר, כיום כל אחד הוא בלוגר, או כזה שחושב את עצמו…)

  כך שאל תהיה צבוע מיסטר..

  1. Hagai –

   א. לא קיבלתי ממך שום הזמנה לשום אירוע או "מסיבה", ותאמין לי שסרקתי את המייל שלי לפני שהתחלתי לכתוב את המשפט הזה. גם אם נניח ושלחת, לא טרחת לוודא אם הצד השני הצליח לקבל את הודעתך.
   ב. את ההודעה ההיא בטוויטר פירסמתי כאשר זה היה טרי; המערכת שלכם יודעת לחסום את ההרשמה ברגע שמספר המוזמנים עובר מספר מסויים, ואני יודע זאת כי מספר אנשים שהצעתי להם להגיע לאירוע זכו בהודעה על סיום ההרשמה, כך שכל טענה על overbooking מגוחכת.
   ג. אני די בטוח שלא תבוטל הרשמה לאדם שיציג את עצמו בשם "יובל דרור" או "שוקי גלילי" בטופס הרישום ואפילו "דני רופ" יקבל יחס מועדף על אדם אחר עם שם אקראי. ככה זה, כשאתה קרוב לצלחת יש מי שידאג לך וכאשר אתה סתם אזרח יתיחסו אליך אחרת.
   ד. טענתך כי אני מסנן תגובות מגוכחת. כנראה אתה לא מבין איך העסק הזה באמת עובד אם אתה לא יודע להבדיל בין מחיקת תגובות לתור המתנה. זה שאתה לא כותב קבוע כאן גורם למערכת לסמן אותך אוטומטית כחשוד. כשחושבים על זה, יכול להיות שימושי לעצור אנשים שהמחרוזת microsoft מופיעה בכתובות הדוא"ל שלהם. 😀

 5. האם אני מבין נכון שאתה מצפה לכיסוי תקשורתי זהה למערכת הפעלה שבשימוש של פחות מ- 2% מהאוכלוסיה?

  אולי הכיסוי היה בסדר גודל זהה לנתח השוק?

 6. למיקרוספט יש מוצרי איכות ןגם כנסי איכות ואירועי איכות חיות זאת על בשרך ^^.

  יש להודות לחלונות 7 הוא פשוט שיפור מול XP מול ויסטה השיפור היחדי הוא עיצוב נחמד יותר XDDDD.

  אני כמבון עדין נשאר באובונטו ^___^

  וסיקרים שילים היו נעמים אם קוניקל היו חוסכים מאיתנו את המדינות המוזרה שלהם לתקן באגים ולשמור את מועד השחורר שלהן לגרסאה היצבה….

  אבל מילא אין דבר כזה פרסום שלילי כל עוד מאיטים את השם שלך נכון ^^

 7. לצערי אתה צודק. בימי הויסטה אובונטו וכל הפצות הלינוקס ביחד לא הצליחו להתרומם למרות התעוררות מאוד חיובית מבחינת מערכת ההפעלה 'הנכונה' (לפי השקפתכם) אצל הרבה מאוד עיתונאים. אז הבנתי שאין לאובונטו סיכוי למעשה להפוך למיינסטרים לעולם… וכמה שזה חבל… זו עובדה.

השאר תגובה