קבלת תוצאות משורת הכתובת של פיירפוקס (חלק ב')

בעקבות פוסט של חנן כהן, נזכרתי בחוב קטן שטרם פרעתי – לכתוב מאמר קצר על השיפורים בשורת הכתובת שנכנסו בגרסאות האחרונות של פיירפוקס ויהווה המשך של הפוסט הקודם בנושא.

שורת הכתובת של הדפדפן שופרה מאד בגרסה 3.0, והציגה תכונה חדשנית בזמנה שהועתקה מהר מאד אל הדפדפנים האחרים – כאשר מקלידים טקסט בשורת הכתובת הוא לא משמש רק להשלמת כתובות כמקובל, אלא גם לאיתור של האתר המבוקש מתוך הסימניות וההסטוריה, וסדר הופעת הפריטים נקבע לפי דירוג כל פריט.

התוכנה הוצגה בגרסה 3.0 ושופרה בגרסאות 3.5 ו־3.6 בהתאם לתלונות המשתמשים. כמו־כן התווספה אפשרות לשלוט בצורה טובה יותר על הפריטים שיוצגו בשורת הכתובת על־מנת לענות על דרישות משתמשים. איך עושים את זה? הישארו עמנו!

כברירת מחדל אותה ניתן לשנות בהגדרות הדפדפן, הקלדת טקסט בשורת הכתובת תבצע חיפוש ברשימת האתרים שהמשתמש שמר בסימניות שלו ואתרים שנשמרו בהיסטוריה. לעיתים קרובות אנו מוסיפים לסימניות אתרים בהם נרצה לבקר שוב בעתיד, וחלקנו עושים זאת באמצעות לחיצה על הכוכב שבשורת הכתובת ללא הזנה של נתונים נוספים. כדי לבצע חיפוש בשורת הכתובת של סימניות בלבד נכניס את התו "*" בשורת הכתובת, ורק אלו יוצגו.

באותה צורה, נניח והכנסנו לסימניות אליהן נרצה לחזור בהמשך מילת מפתח כלשהי. ניתן אמנם לכתוב את אותה מילת מפתח בשורת הכתובת, אבל אז עלולים להופיע פריטים נוספים שמציינים את המילה המבוקשת בכותרת הדף או בכתובתו. כדי לסנן את תוצאות החיפוש למילות המפתח בלבד ניתן להשתמש בתו "+".

התו "^" מאפשר להגביל את סינון התוצאות להסטוריה בלבד כך שהסימניות לא יפריעו לחיפוש. למעשה זו הדרך הפשוטה ביותר לדמות משהו שדומה לתוצאות שהיו לפני ההכנסה של ה־awesomebar לדפדפן בגרסה 3.0.

התו "#" יצמצם את התוצאות לשורת הכתובת בלבד, כך שחיפוש של "# html" למשל יביא תוצאות שמתייחסות ל־HTML ללא התחשבות בדפים שנשמרו בשרת עם סיומת html.

(פוסט זה מבוסס בחלקו על Firefox 3.5 Restricts, Matches, Keywords)

תגובה אחת בנושא “קבלת תוצאות משורת הכתובת של פיירפוקס (חלק ב')”

  1. להההההההההההההההההההההההההההה איזה ביאוס אתך… אם ניסית לחקות את מנחם הורוביץ אז זה: הישארו איתי! (לא עמנו)
    לא נורא העיקר שהבנתי את הכוונה

    אגב בלי שום קשר, שימי שם לב שיש טוויטר חדש למוזילה ישראל, זרוק איזה כמה שורות כדי לסבר את האוזן…

השאר תגובה