משדרגים את האתר

לאחרונה הגעתי למסקנה כי הגיע הזמן לשדרג את מראה הבלוג אחרי תקופה ארוכה שלא נגעתי במבנה המערכת. וזה לא שערכת העיצוב הקודמת הייתה מושלמת, כי היא לא, אבל חיפוש במאגר התבניות של WordPress העלה חרס, וכל התבניות שם נראות מרשימות ומסוגננות בעוד אני רציתי משהו פשוט וצנוע.

בהחלטה של רגע לקחתי את תבנית Sandbox והתחלתי לשחק איתה. Sandbox, למי שלא מכיר, היא תבנית וורדפרס סמנטית נטולת עיצוב. מדובר בתבנית שנבנתה כך שתהיה גמישה במיוחד מבחינת העיצוב. באמצעות מחלקות ומזהים התבנית מחצינה בקוד ה־HTML כל מידע אפשרי, כך שניתן להתאים את גליונות העיצוב כמעט לכל גחמותיו של המעצב, וניתן אפילו לבנות עיצוב שמשתנה לפי השעה ביממה.

מבחינת התאימות של התבנית לעברית גם פה נעשתה עבודה לא רעה. בניגוד לפעמים קודמות שהתעסקתי עם התבנית, מתברר שבגרסאותיה האחרונות גם הנושא הזה נפתר, והתבנית מגיעה עם תמיכה מובנית במספר שפות ובניהן גם עברית. כן ידידי, אפס התאמות לעברית, אבל זה לא חוכמה, כי את הזמן תצטרכו להקדיש כנראה לבניית העיצוב כולו.

לשם עיצוב האתר עומדות לרשותכם מספר אפשרויות. הפשוטה היא כמובן לחפש מישהו אחר שכבר עיצב משהו שמוצא חן בעינכם (וזה לא קשה, יש לא מעט כאלה ברשת), או לבנות משהו משלכם שירגיש לטעמכם.

הלכתי על האפשרות השנייה, והרכבתי לעצמי תבנית פשוטה ונקייה, שכוללת מינימום צבעים על המסך ומשאירה מקסימום מקום לתוכן. את מבחן הקהל זה לא עבר, וקיבלתי תגובות שזה רחוק מאד מלהיות מושלם. חצי בצחוק וחצי ברצינות צבעתי את הרקע בשביל לראות עד כמה זה משנה את הדעה, ומתברר שהייתה לזה השפעה חיובית. המשכתי לשחק עם העיצוב עד שבסופו של יום התקבלה התוצאה שלפניכם.

בהרכבת העיצוב הכנסתי לא מעט קוד לא תקני כך שאין טעם לרוץ ולבדוק אותי. מדובר בקוד CSS3 כולל שימוש בהוראות עיצוב "פרטיות" כדי לתמוך בכל הדפדפנים. מאחר ולא הקדשתי אפילו חצי דקה במהלך העבודה לתאימות ב־Internet Explorer 6, לא קיימים בעיצוב כל מיני טריקים של עיצוב סלקטיבי כך שהעיצוב יענה לגחמותיו של הדפדפן הנ"ל. למרות שפיתחתי את העיצוב לעבודה מול Gecko, הוא מצליח להיראות סביר גם על Webkit, ואפילו חושף באג משעשע במנוע הנ"ל. Opera מצליח להציג רק חלק מהעיצוב, אבל הגלילה של הדף הפכה להיות איטית בצורה מדאיגה.

גם Internet Explorer 8 לא מצליח להציג את הדף בשלמותו, אבל לפחות הוא מצליח להציג את הפריטים בו בסדר הנכון. על Internet Explorer 9 preview העיצוב יושב די טוב, רק שהדפדפן לא מצליח להתמודד עם הצלליות ועם דירוגי הצבעים. אם יהיה ביקוש אני אצרף תצלומי מסך.

מה דעתכם? אתם מוזמנים להציע ולהעיר, אני כרגע בשוונג. 🙂

13 תגובות בנושא “משדרגים את האתר”

 1. אז ככה, העיצוב צועק מידי וגונב את הפוקוס מהטקס ומקשה עלי לקרוא מה הולך כאן, ואתה חייב לעשות משהו יותר רגוע לעיניים לדעתי.

  בהצלחה

 2. תומר, מכיוון שאני באמת אוהב אותך, אני ממליץ לך בחום לחזור לעיצוב הקודם ולא להישאר עם העיצוב הזה. הוא נורא כל כך שנות השמונים… כאילו כתבת אותו לבד ב-HTML בסיסי… בחייאת! ממליץ לך מאוד, חוץ מזה, לשמור על רוחב קבוע. ומעבר לכך, אכן התגובה הקודמת צודקת: קשה לקרוא!

 3. בעיקרון אני מסכים עם עידו.

  הטקסט יושב על רקע עמוס מדי ולא אחיד. זה מקשה על הקריאה וגונב את הפוקוס מהטקסט.

 4. נגיד את זה ככה – מעצב אתה לא 🙂
  ממליץ להמשיך לשחק עם זה, או להמשיך ולחפש עיצוב מוכן שמתאים לך.

  אגב, גם בפיירפוקס 3.6 על XP הגלילה איטית לעומת אתרים אחרים.

 5. גם אני אוהב עיצוב פשוט – אבל הכחול הזה כרקע הוא מזעזע בצורה מחרידה,
  קשה מאוד לקרא את הטקסטים ואת הקישורים עוד יותר.

  אפילו שאני כותב את התגובה הקצרה הזאת – הכחול הזה גורם לי להרגיש לא טוב ואני מת כבר לברוח מהאתר שלך.

  תשנה את זה אחי..

 6. הגלילה אכן איטית מדי (ff3.6/Win xp), ואכן צריך לשמור על גודל קבוע, או לפחות גודל מקסימלי של בערך 20 מילים, לטור האמצעי. עם המסכים הרחבים של היום, מי שמגדיל את הדפדפן לכל הרוחב יתקשה לעקוב אחרי השורות כמו שזה עכשיו.

  לגבי IE, אני לא יודע מה אחוזי השימוש אצלך, אבל אני משער שהם לא זניחים. כדאי לך מאוד לתמוך ב-IE7+, אם אתה לא רוצה לעצבן את הגולשים שלך. הם מקבלים רקע כחול כהה, שממש מקשה על הקריאה, בתור התחלה.

 7. עיצוב סבבאי לגמרי :-).
  שני דברים שעשו לי אישית ממש טוב:
  1. הפונט גדל ולא מאלץ אותי כל פעם לעשות ctrl++.
  2. הfavicon שונה , ואוי ואבוי לך אם אתה מחזיר אותו :-).
  מבחינת תוכן זה אחד הבלוגים היותר טובים… תמשיך ככה.
  שיהיה שבוע מצויין!!!

 8. כתבתי לך בזמנו שצריך להגדיל את הפונט – זה גדל מלבד זאת בכרום זה היה לי כל כך מזעזע שעברתי לFF (מבחינה זו הצלחת (: ).

  כיון שבFF העיצוב היה גם לא טוב ולא קריא השתמשתי ב תצוגה -> סגנון דף -> ללא סגנון

  ללא הCSS האתר נראה נפלא!!

  תרחם על עצמך ולפחות תשנה את רקע הטקסט.

 9. כל הכבוד על שינוי העיצוב, אבל אני נאלץ להצטרף למקטרגים – התוצאה לא נראית טובה. העיצוב הקודם שלך היה נראה הרבה יותר מודרני – זה נראה כמו פליט משנות התשעים.

  בנוסף, כרגע בכרום הטקסט ענק, הרווחים בין פסקאות ושאר בלוקים הם ענקיים ונראה שלא לצורך. העמוד הנוכחי כרגע לוקח 8 מסכים בהפרדה 1024×768 (בכרום שבו כמעט כל גובה המסך מוקדש לאתר) וזה בפירוש מוגזם.

השאר תגובה