באגזילה בעברית – קריאה לעזרה

לאחרונה אנו עדים לביקוש הולך וגובר לעזרה לתוכנת Bugzilla. למי שלא מכיר, מדובר בתוכנה ותיקה המאפשרת ניהול ומעקב אחר באגים בממשק מבוסס דפדפן. התקנות של באגזילה פופולריות מאד בהרבה פרוייקטים חופשיים – החל מ־Mozilla (היא פותחה במקור עבור מוזילה), פרויקט הליבה של Linux,‏ Gnome,‏ KDE,‏ OpenOffice,‏ Apache ו־Eclipse, הפצות לינוקס כמו Red Hat ו־Gentoo, עד חברות מסחריות דוגמת פייסבוק, נוקיה ואחרות, ועוד הרבה התקנות נוספות שקצרה היריעה מלציין את כולן. בארץ ידוע על מספר חברות שעושות במערכת שימוש פנימי, אבל לא קיימת קבוצת משתמשים ישראלית מסביב למערכת.

Bugzilla logo by Dave Shea
Bugzilla logo by Dave Shea

כחלק מהעבודה על פרוייקט OpenOffice.org.il, חברת TK מערכות פתוחות הוציאה תרגום עברי למערכת. שיקולים של הפסקת תמיכה בפרוייקט מנעו מהם להמשיך ולתחזק את התרגום העברי של באגזילה, מה שגרם לכך שקיים תרגום ישן, ובמספר מקרים בהם אנשים התעניינו בהתקנת תרגום עברי של התוכנה הם נענו בשלילה מאחר והתרגום הקיים מיועד לגרסה די ישנה שתכונות חדשות אינן קיימות בה.

בפרוייקט מוזילה ישראל אנחנו מעוניינים מאד לקחת לידנו את המשך התחזוקה של המערכת בגרסתה העברית, אבל עקב מחסור בכוח אדם טרם אותרו האנשים המתאימים לקחת לידיהם את מלאכת התרגום ולא התגבש צוות שיתחזק ויעדכן את התרגום הקיים. זמינותה של גרסה עדכנית בעברית תאפשר לפרויקטים ישראלים לעשות שימוש נוח יותר במערכת, ואולי אפילו תעזור לשכנע את "עמותת המקור" להרים שרת באגזילה ציבורי לטובת פרוייקטים קטנים שאינם מעוניינים לתחזק מערכת מעקב פרטית משלהם. אם מישהו חושב שהוא המתאים למשימה, נא להגיב כאן בתגובות או דרך אתר מוזילה ישראל, אם אתם מכירים מישהו שיכול לסייע בנושא – נא להפנות אותו אלינו.

8 תגובות בנושא “באגזילה בעברית – קריאה לעזרה”

  1. "תעזור לשכנע את "עמותת המקור" להרים שרת באגזילה ציבורי לטובת פרוייקטים קטנים שאינם מעוניינים לתחזק מערכת מעקב פרטית משלהם."

    לא צריך לשכנע את העמותה, רק לבקש ולהסביר את הצורך.

השאר תגובה