האם מנוע החיפוש בינג תומך בעברית?

לאור ההחלטה של Mozilla לשלב את מנוע החיפוש Bing בגרסה האנגלית של Firefox, הועלתה השאלה אם לשלב את מנוע החיפוש הנ"ל גם בגרסה העברית. לכאורה, אנו לא מפסידים פה דבר, וגוגל ישארו מנוע חיפוש ברירת המחדל בעתיד הנראה לעין, אבל למשתמש תהיה אפשרות להחליף את מנוע החיפוש הנבחר ולקבל "אבחון נוסף" למילת החיפוש שהוא הזין ועשוי לקבל תוצאות חיפוש שונות לאותה מחרוזת חיפוש, כך שייתכן מצב שדווקא בינג יתן תוצאות טובות יותר לחיפוש מגוגל.

אחד מהשיקולים המכריעים לטובת הוספה של מנוע החיפוש הנ"ל לגרסה העברית של הדפדפן היא יכולתו של האתר להציג תוצאות חיפוש אפקטיביות בעברית וממשק משתמש בשפה זו. האם בינג תומך בעברית? כן ולא.

לא: בינג לא תומך בעברית. נקודה. ברגע שנכנסים לראשונה לאתר מישראל הוא מציג ממשק באנגלית, כאשר למעלה מופיע International בתור הגדרת המיקום. כאשר מנסים לשנות את המיקום מוצגת רשימה של 39 אזורים בעולם, וישראל לא בניהן. כלומר, עם כל הכסף שחברת Microsoft גובים מהלקוחות שלהם, למרות היותם דפדפן מוביל כיום, ועל אף היותו של Bing דף הבית המוגדר בדפדפן ברירת המחדל של מיקרוסופט, הם לא ראו לנכון להוסיף לאתר אפשרות לתצוגה בעברית, וישראל גם לא מופיעה ברשימת מדינות העולם (לשם השוואה, המדינה השכנה לנו ממזרח מופיעה ברשימה).

דף הבית של בינג
דף הבית של בינג
ישראל לא מופיעה ברשימת האזורים ש־bing פעיל בהם
ישראל לא מופיעה ברשימת האזורים ש־bing פעיל בהם

כן: יש ממשק עברי לבינג, והוא אפילו יופיע אצלכם אם יוגדר שאתם מוכנים לקבל תוכן בעברית באמצעות כותר HTTP בשם accept-language (דפדפנים בעברית מוגדרים כברירת מחדל כאשר עברית היא במקום הראשון בסדר העדיפות).

בינג בדפדפן שתומך בעברית - ניתן להחליף שפה בקישור למעלה
בינג בעברית!
בינג בעברית! אפילו העיצוב עבר התאמה לעברית!

כדי לעבור לממשק העברי, יש צורך ללחוץ על כפתור השפה למעלה, שיהפוך את תצוגת האתר לעברית. נראה שהם תרגמו את האתר לעברית, ואפילו השקיעו זמן בהוספת תמיכה ב־RTL לתבנית, אבל לא ברור למה זה לא עולה כברירת מחדל. כנראה זה גם לא מוגדר בתור "בטא", כי בשום מקום ברחבי האתר לא היה כתוב שמדובר בשירות נסיוני.

אבל, העבודה על הממשק העברי של האתר כנראה מעולם לא הושלמה, ולכן כוללת כל מיני בעיות ותקלות. לאור העובדה שישראל לא מופיעה ברשימת האזורים, מתברר שהאתר כולל בעיות שמישות קשות. אם משתמש יעבור לממשק העברי ואז ינסה לשנות את העדפות האתר, הוא ימצא את עצמו במבוי סתום – שמירה של ההעדפות החדשות תגרום לשינוי שפת הממשק.

מסך ההעדפות של בינג בעברית מחליף את שפת הממשק כי אין עברית ברשימה

מאחר שאין עברית ברשימת השפות, הרשימה הנגללת של אפשרות בחירת שפת התצוגה נעמדת על התוצאה הראשונה, היא "אוקראינית". נסיון שינוי של העדפה אחרת בדף, למשל "חיפוש בטוח" גורמת לשינוי שפת הממשק, בלי שום דרך להתגבר על התקלה הזו.

נסיון לשינוי העדפה בבינג משנה את השפה

האם דובר עברית מן השורה יצליח להתמודד עם הודעה ברוסית/אוקראינית כאשר הוא לכאורה ניסה רק לשנות את העדפות החיפוש בטוח של מנוע החיפוש בינג? חוששני שלו.

עכשיו אנחנו בדילמה. האם לשלב מנוע חיפוש שמתפקד בקושי בעברית, או שנחכה עד שמיקרוסופט ישראל יסיימו את הפסקת הקפה ויתפנו לעבוד על מנוע החיפוש שלהם? נראה לי שנאלץ לוותר על ההוספה של בינג בשלב זה…

18 תגובות בנושא “האם מנוע החיפוש בינג תומך בעברית?”

 1. האם כאשר אתה מחפש בעברית בינג מציג תוצאות רלוונטיות לחיפוש ? אם כן, אז הוא תומך בעברית מבחנת חיפוש, אם לא, אז הוא לא תומך בעברית.

  עכשיו נשאלת שאלה אחרת. האם אני יכול באיזשהו שלב שאני רוצה להוסיף מנוע חיפוש שמעניין אותי כאשר מדובר בפיירפוקס, ואלא אם שיניתם את זה בגרסה 4, התשובה היא כן, זה אפשרי.

  כך שאני לא מבין בכלל את ההתלבטות כאן.

  1. כל האתרים שתומכים כיום ב־OpenSearch ניתנים להתקנה על פיירפוקס. ההבדל היחידי הוא שבמקרה כזה המשתמש צריך להתקין את הקוד ביוזמתו (עניין של שתי לחיצות עכבר), בעוד באתרים שמגיעים עם הדפדפן עצמו הוא צריך רק לבחור את מנוע החיפוש המבוקש. ישנו כמובן סיכוי קלוש שהמשתמש יחליף למנוע החיפוש Bing ולא ידע איך להחליף חזרה לברירת המחדל של פיירפוקס, שהיא נכון לעכשיו גוגל.

 2. אני חושב שהבעיה הגדולה כאן היא הסכם ההתקשרות של מיקרוסופט עם מוזילה, חידוש החוזה האחרון מותיר טעם של מכירת נשמתם לשטן, מצד שני זה יהיה מצחיק לראות את גוגל ומיקרוסופט תופסות עמדות נגדיות כאשר מיקרוסופט בצד של פיירפוקס במקום איכספלורר…

  אגב החלפה לגוגל והחוזה, למה שמוזילה יסכימו לזה? הם מקבלים כסף והם חתומים על חוזה, אני לא חושב שזה בכלל מהלך קביל כל העסק הזה…

 3. מעצם ההתלבטות האם להוסיף או לא, נשאלת השאלה, האם ישנן תכונות בגרסה האנגלית של השועל שהצוות הישראלי החליט להשאיר בחוץ?

  1. תוסף חיפוש בויקיפדיה העברית במקום ויקיפדיה האנגלית נחשב? באופן עקרוני האתר העברי מתאים יותר לאדם שבחר דפדפן בממשק עברי, אבל באנגלי יכול להיות שתמצא תוכן רב יותר.

   דוגמה נוספת היא בודק האיות – בגרסה האנגלית מגיע המילון האנגלי עם הדפדפן, בגרסה העברית לא מגיע שום מילון עם הדפדפן עקב בעיות רישוי של המילון העברי. המילון כמובן זמין בתור הרחבה, ומומלץ מאד להתקין אותו במקביל למילון האנגלי.

   מבחינת תכונות הבסיס אין שום הבדל בין הגרסה האנגלית לעברית, אבל מסביב אתה עשוי למצוא מספר תוספים שאינם קיימים כברירת מחדל בגרסה האחרת. בכל מקרה לא מדובר בתכונה שנחסמה או נוטרלה, או תוסף שלא תוכל להתקין אותו ידנית במספר לחיצות עכבר.

  1. טועה. התוסף של בינג מטרתו להעשיר את חווית השימוש של המשתמש בדפדפן, ואם הוא לא תומך כמו שצריך בשפה המועדפת על המשתמש – כנראה נצטרך להשאיר אותו בחוץ.

 4. אני חושב שהתשובה היא כן, בדוחק, ולו כדי לתת הזדמנות למתחרה המשמעותי ביותר של מונופול החיפוש של גוגל. תן לגולש להחליט שבינג ממש גרוע, ותן למיקרוסופט להחליט אם היא מתכוונת לנצל את ההזדמנות ולעברת אותו כראוי.

השאר תגובה