שימוש בקו טלפון נוסף באמצעות CSIPSIMPLE ו־sipme

SIP הוא פרוטוקול טלפוניה דרך הרשת, ובאמצעותו ניתן להפעיל קווי טלפון דיגיטליים במגוון רחב של מכשירים ללא צורך בתשתית פיזית קבועה (למשל בזק, הוט). קיימים מכשירים פיזיים שכוללים מימוש של פרוטוקול זה ופרוטוקולים נלווים, וניתן גם להגדיר קו SIP על גבי מחשבים ביתיים, טלפונים חכמים ועד קונסולות משחק והתקנים דומים.

csipsimple היא תוכנה חופשית למכשירי אנדרואיד שמאפשרת להוסיף קווי SIP למכשיר. גרסאות חדשות של אנדרואיד כוללות תמיכה מובנית ב־SIP, אבל משתמשים רבים מעדיפים להשתמש בכל זאת ביישום נפרד לניהול הקו הוירטואלי שלהם, זאת כדי לשלוט בו בצורה מיטבית וגם לכבות אותו כאשר אין בו צורך. מבין מספר תוכנות למכשירי אנדרואיד csipsimple היא התוכנה המשוכללת ביותר לטעמי אבל גם נוחה מספיק למשתמש מן השורה שיעדיף תוכנה עובדת ללא התעסקות מיותרת. (הורדה מ־Google Play)

sipme.me היא אחת מבין החברות היחידות נכון להיום שנותנות קו טלפון מבוסס SIP שמקושר לקו טלפון ישראלי. החברה מצויה בשלב ניסוי עם רשיון זמני של משרד התקשורת, אבל ניתן להשתמש בשירותים שלהם כבר היום. מבחינת תעריפי השירות, שיחה יוצאת עולה 10 אגורות לדקה כולל מע"מ, ושליחת מסרון תעלה 14 אגורות להודעה. מבחינת שיחות לחו"ל ישנן מדינות אליהן המחיר יעלה שקלים בודדים לדקה, ומדינות אחרות בהן המחיר יהיה דומה מאד לזה בארץ (להלן קישור לתעריפי השירות).

ברשומה זו אנסה להסביר בצורה פשוטה כיצד להגדיר את קו טלפון לשיחות על מכשיר ה־Android שלכם באמצעות csipsimple ו־sipme. בסוף הרשומה ישנם מספר טיפים שיאפשרו לנצל טוב יותר את השירותים.לפני שמתחילים, יש צורך להירשם לקו באתר sipme. במהלך ההרשמה תתבקשו למלא מספר פרטים מזהים וקו סלולר רגיל שישמש בתור הזיהוי שלכם.

בעקרון sipme מספקים תוכנה משלהם שמאפשרת להתחבר לשירות. ניתן להשתמש בה במקום להגדיר את הקו בעצמכם, אבל אני אישית מעדיף תוכנה "משלי" על זו שהם מספקים. מתוך החשבון שלכם ב־sipme לחצו על הכפתור שישלח מסרון למכשיר הסלולר שלכם עם פרטי ההתחברות, והתקינו את התוכנה על המכשיר שלכם.

כדי לקבל את פרטי החשבון שלכם ב־sipme, היכנסו לחשבון שלכם בשירות, ולחצו על הכפתור Send שמופיע בשורה Use Personal Equipment. תוך מספר שניות ישלח למכשיר הסלולר שלכם מסרון הכולל את פרטי ההתחברות ב־SIP. שימו לב שהססמה שלכם אינה זהה לזו שמשמשת אתכם בכניסה לאתר השירות.

עדכון אוגוסט 2012: הוראות ההתקנה מעתה פשוטות יותר תודות לשילוב של אשף הגדרת חשבונות ב־sipme ביישום עצמו. למידע נוסף והוראות הגדרה עדכניות נא לעבור לרשומה החדשה שפרסמתי.

 1. … נפעיל את csipsimple ונגדיר את אופן העבודה של התוכנה. אני אישית מעדיף שלא לשלב את התוכנה עם החייגן המובנה כדי למנוע בילבול מיותר, וגם מגדיר את התוכנה לעבוד אך־ורק ב־wifi כדי למנוע צריכת דטא במכשיר (אני לא מנוי לתכנית נתונים במכשיר כרגע).
 2. נוסיף חשבון חדש.
 3. נבחר באשף הבסיסי ביותר (בעתיד אולי יהיה אשף ייעודי עבור sipme.me?)
 4. בפרטי החשבון נזין את הפרטים הבאים:
  • שם חשבון: כיצד יזוהה קו הטלפון בתוכנה – לצורך העניין נכתוב שם sipme.
  • שם משתמש: קו הטלפון שלכם בשירות בתבנית של 078555xxxx כאשר מחליפים את תווי ה־'x' עם מספר הקו שהונפק עבורכם.
  • שרת: sipme.me
  • ססמה: הססמה להתחברות ב־SIP שקיבלנו במסרון קודם.
 5. אם הגדרנו הכל נכון, לאחר אישור פרטי ההתחברות יוצג חיווי על זמינות החיבור ל־sipme. כמעט סיימנו!
 6. כדי שנוכל להוציא שיחות דרך sipme עלינו להפעיל codec בשם g729 בתוכנה. נעשה זאת באמצעות כניסה למסך ההגדרות, ונלחץ על Media/מדיה.
 7. … נלחץ על Codecs/מקודדים.
 8. נבחר ב־G729 8 kHz עבור "פס רחב" ועבור "פס צר".
 9. כעת נוכל להוציא ולקבל שיחות. שימו לב שהחייגן של csipsimple יכול לאפשר לכם לבחור מאיזה קו תוציאו את השיחות, וכדאי לוודא תמיד שהוא לא נמצא על מצב סלולר כאשר תרצו להוציא שיחות מקו ה־sipme שלכם. בהגדרות התוכנה ניתן לקבוע כי שיחות למספרים מסויימים יצאו תמיד דרך הקו הסלולרי הרגיל או מחשבון מסויים; אפשרות זו שימושית כאשר לקבוצת מספרים יש תעריף מופחת בקו הרגיל, כמו למשל "תכנית משפחה" או תכנית של מספרים מוזלים.

כפי שהבטחתי בתחילת הרשומה להלן מספר טיפים וטריקים כללים שיעשו את השימוש ב־sipme נוח יותר:

 • קו הטלפון שיצרתם אינו זהה לקו הרגיל שלכם, אבל ניתן מהגדרות התוכנה להגדיר כי בשיחות יוצאות יוצג מספר הסלולר הרגיל שלכם במקום פרטי הקו שלכם ב־sipme. באופן זה מקבל השיחה אינו יודע שאתם מתקשרים אליו דרך האינטרנט (למעט, אולי, בעיות שמע קלות מידי פעם), ואם אתם כבר מצויים אצלו בזכרונות המכשיר יוצגו פרטיכם על המכשיר שלו במקום מספר שאינו מוכר לו.
 • ניתן להגדיר כי שיחות שלא נענו יגרמו ל־sipme לשלוח אליכם מסרון סלולרי למכשיר הרגיל שלכם עם הודעת "חיפש אותך". בצורה זו ניתן להשתמש בשירות בתור מעין שירות "ביפר" גם כשלא נמצאים בטווח קליטה של רשת אינטרנט או שבחרנו שלא להפעיל את התוכנה, ונוכל באופן די פשוט להפעיל את התוכנה ולהתקשר או לחילופין להתקשר ממכשיר הסלולר שלנו ישירות.
 • המשיבון מופרד מזה של ספק הסלולר שלכם, ותוכלו להשתמש במשיבון לצרכים אחרים, למשל כדי לאסוף פרטים ממתקשרים כדי למכור להם טובין כלשהם.
 • הקו האישי שלכם נודד איתכם, ואם אתם נמצאים בחו"ל תוכלו למעשה להוציא ולקבל שיחות לארץ ממש כאילו הייתם ברחוב ליד, כאשר תעריפי השיחה של sipme נשארים זהים (שימו לב שבמקרים רבים יש צורך לרכוש חבילת נתונים נפרדת מספק הסלולר שלכם בעת טיול בחו"ל אחרת תסיימו את הטיול עם חיובים מופרזים בגין גלישה באינטרנט ב־Roaming).
 • קו שני מאפשר לכם לנהל את השיחות שלכם בפרטיות, ולבחור למי תתנו את מספר הסלולר הרגיל שלכם וממי תבקשו להתקשר רק למספר ה־sipme.
 • ניתן להגדיר שירות "עקוב אחרי" מ־sipme, ולהפנות שיחות למכשיר הרגיל שלכם בהתאם לתעריפים הרגילים. בצורה כזו תוכלו להמשיך לקבל שיחות גם כאשר קו ה־sip שלכם אינו פעיל.

16 תגובות בנושא “שימוש בקו טלפון נוסף באמצעות CSIPSIMPLE ו־sipme”

 1. רק לגבי השירות עליו אתה ממליץ בתחילת הפוסט – אני (ואני מניח שאני לא היחידי), לא חובר לשום עסק שלא מציג עצמו ביותר פרטים.
  עמוד "אודות" באתר ההוא נראה בדיוק כמו שהיה נראה אילו היה אתר פישינג…

  ואולי זה רק אני?

  1. אתה צודק. האתר שלהם נראה כאילו הוא נבנה רק בתור מחזיק מקום, והאנימציה של איש הולך שבנויה מתווי טקסט בעמוד התעריפים אפילו מחזקת את הטענה שמדובר באתר דיוג. גם אני חשדתי בו בהתחלה, אבל מידע עליו שהתפרסם במקורות מוסמכים (עיתונות כתובה ומקוונת, וויקיפדיה וכו') מסייע להבין שמדובר בשירות אמיתי שפשוט לא טרח להשקיע בעיצוב מכובד. שים לב שבמהלך הרישום אתה לא צריך לתת פרטי אשראי, ואת אלו תצטרך להזין רק אם תרצה להוציא שיחות.

   זה לא אומר שלמתחרים שלהם יש אתר שנראה טוב יותר, ואולי באמת הגיע הזמן לעשות מתיחת פנים לאתר. ☺

 2. היי תומר, ניסית להוציא שיחות? אני נרשמתי ופתחתי חשבון אבל כשניסיתי לשלם (10 ש"ח) הם החזירו שגיאה/ביקשו שאצור קשר עם תמיכה טכנית. גם האפליקציה שלהם לאייפון נראית מחוספסת משהו.
  אני מקווה שאלו חבלי לידה ולא תהליכי גסיסה…

  אחלה בלוג ד"א, זו כבר הפעם השניה שאני מגיע לכאן מחיפוש בגוגל (הפעם על SIPME).

 3. בזק תומכים ב־SIP והמחיר הוא התעריפים הרגילים שלהם שזולים יותר מהמחיר של sip.me. אבל כדי להשתמש בבזק אתה צריך קו בזק באזור עם NGN (לא ברור לי למה).
  הם גם לא נותנים את פרטי החיבור וחייבים להשתמש באפליקציה שלהם שלא הכי נוחה. בעבר הצליחו להשיג את פרטי החיבור אבל הם שינו את האפליקציה כדי שתסתיר אותם.

 4. תודה על הרשומה, כבר היה לי מזמן שם משתמש אצלם ושכחתי מזה, לאחרונה נרשמתי בסלקום לחבילת נתונים בלתי־מוגבלת (מה זה אומר בדיוק בלתי־מוגבלת? אני לא בטוח) ועכשיו הזכרתי לי ונראה שאחזור להשתמש בשרות שלהם. התעריף אגב הוא 10 אג' לטלפון נייח בישראל ו-15 אג' לטלפון נייד. עדיין הרבה יותר זול מכל המתחרים, כולל סקייפ ואפילו יותר זול מרמי לוי (!). מעניין כמה תעבורה (בערך) צורכת שיחה של דקה.

 5. היי תומר, תודה רבה על הכתבה , כמה שאלות אם אפשר. אני בונה תוכנה לאנדרויד מבוססת SIP/VOIP. ברצוני לייצור או להשתמש ב client קיים שהוא open source ולהכניס בו שיפור של אלגוריתם לשיפור קול במהלך שיחה. 1. אני מנסה כרגע לעבוד עם SIPdroid ועם pbxes.org . האם השירות הזה עובד בארץ? האם אני יכול להתקשר ממספר טלפון אחד לשני על גבי רשת אינטרנט בלבד בצורה חינמית? 2. האם אתה מכיר שירות שבו ניתן לחייג ממספר למספר בצורה חינמית על גבי רשת האינטרנט בלבד שהוא open source ? כלומר skype open source לאנדרויד?
  תודה רבה

   1. יש לך כנראה אפליקציה ישנה. באפליקציה החדשה אין. התכתבתי איתם והם אמרו שהקודק הזה מוגן בפטנט וצריך לרכוש אותו בנפרד.

 6. היי,
  האם אתה עדיין משתמש בהם? נראה לי שהחברה לאט לאט נעלמת: הם לא ממש עונים על מיילים, אין יותר טלפנים בטלפון שרות שלהם (0785551000) – מענה הקולי ממליץ לכתוב מייל.יש לי כמה מספרים ישראליים שלהם, יהיה חבל לאבד אותם.

  1. לא משתמש בשירותים שלהם באופן שוטף, אבל יהיה חבל מאד אם הם יפשטו את הרגל או יפסיקו להיות אטרקטיביים לנו. לא יודע לגבי המצב שלהם, אבל ייתכן שאפשר יהיה לנייד את המספר שלך בשירות שלהם אל מפעיל אחר; שווה לבדוק.

 7. היי,
  לאחר סגירת שירות SIPME בינואר האחרון, האם שמעת על מפעיל אחר שנותן שירות זהה (ללא דמי הקמה של 15$ או מנוי חודשי של 5$ שהופכים את העניין ללא אטרקטיבי) ?

  1. השירות שלהם לא נסגר וממשיך לתפקד, אם כי כרגע נראה שהם מחייבים שימוש בתוכנה שלהם שזמינה למכשירי אנדרואיד ו־iOS בלבד. אני מחכה לתשובה מהם לפיה אדע אם יש לפעול להסרת התמיכה בשירות שלהם מ־csipsimple.

השאר תגובה