sipme בקלות עם csipsimple

לפני קרוב לשלושה חודשים פרסמתי כאן הנחיות פשוטות להגדרת חשבון ב־sipme עם היישום החופשי csipsimple במערכת אנדרואיד. במקביל לפרסום הרשומה פניתי לאנשי sipme ועדכנתי אותם על כוונתי להעלות את הרשומה ההיא ורצוני לשפר את דרך ההגדרה של החשבון ביישום, ולאחר מכן גם פניתי למפתח ובעזרתו האדיבה שיפרנו את הליך ההגדרה. ובכן, לאחר תקופה בה השיפורים היו זמינים למשתמשי הגרסה הלילית בלבד, העדכון האחרון של csipsimple שהתפרסם בימים האחרונים כולל תמיכה ב־sipme עבור כלל המשתמשים. במילים אחרות, מעתה יהיה פשוט מאד להגדיר את sipme על היישום הזה, וככל הנראה זוהי דרך ההגדרה הפשוטה ביותר של sipme באופן עצמאי כיום.

למידע כללי על פרוטוקול הטלפוניה SIP, היישום csipsimple, על שירות sipme וטיפים כלליים, אני ממליץ לקרוא את הרשומה הקודמת. ברשומה זו יופיעו הוראות ההתקנה העדכניות.

כדי לקבל את פרטי החשבון שלכם ב־sipme, היכנסו לחשבון שלכם בשירות, ולחצו על הכפתור Send שמופיע בשורה Use Personal Equipment. תוך מספר שניות ישלח למכשיר הסלולר שלכם מסרון הכולל את פרטי ההתחברות ב־SIP.

 1. … נפעיל את csipsimple ונגדיר את אופן העבודה של התוכנה. אני אישית מעדיף שלא לשלב את התוכנה עם החייגן המובנה כדי למנוע בלבול מיותר, וגם מגדיר את התוכנה לעבוד אך־ורק ב־wifi כדי למנוע צריכת נתונים במכשיר.
 2. נוסיף חשבון חדש.
 3. נבחר ב־sipme באשף הגדרת החשבונות. אם החשבון לא מופיע מיידית על המסך, יש לדפדף ברשימה ולפתוח את הקטגוריה של ישראל. כרגע מופיע שם רק אשף הגדרה עבור sipme; כולי תקווה שספקי שירות SIP אחרים יפעלו כדי להתווסף לרשימה.
 4. נגדיר את החשבון.
  • בשדה Phone Number נזין את מספר הקו שהוקצה לנו בשירות. ערך ברירת המחדל הוא 078555. יש להשלים את הערך למספר הקו המלא.
  • בשדה Password נזין את הססמה שקיבלנו במסרון. שימו לב שהססמה שלכם אינה זהה לזו שמשמשת אתכם בכניסה לאתר השירות.
 5. לאחר אישור פרטי ההתחברות יוצג חיווי על זמינות החיבור ל־sipme.סיימנו את כל הגדרות הנדרשות! ברשומה הקודמת כאן היה צורך להגדיר את הקידודים בהם משתמש השירות, אבל זה אינו נחוץ כיום כי האשף ביצע זאת עבורכם.
 6. כעת נוכל להוציא ולקבל שיחות. שימו לב שהחייגן של csipsimple יכול לאפשר לכם לבחור מאיזה קו תוציאו את השיחות, וכדאי לוודא תמיד שהוא לא נמצא על מצב סלולר כאשר תרצו להוציא שיחות מקו ה־sipme שלכם. בהגדרות התוכנה ניתן לקבוע כי שיחות למספרים מסוימים יצאו תמיד דרך הקו הסלולרי הרגיל או מחשבון ה־sip.ניתן לבחון שההגדרה תקינה באמצעות התקשרות למשיבון שלכם (לחיצה קבועה על הספרה 1) או להתקשר למספר של אדם אחר ב־sipme.

האפשרות להשפיע על אופן הפיתוח של יישומים היא אחת מהמעלות הגדולות ביותר בתוכנה חופשית. למרות האמונה הרווחת שכדי לשפר יישומי קוד פתוח צריך לדעת לתכנת, כדי להוסיף את התמיכה ב־sipme לקוד היישום לא נדרשתי כלל להתעסק בקוד. מספיק היה לפתוח בקשה מסודרת להוספת התכונה הזו ליישום, ולספק את המידע הדרוש למפתח. הוא מכיר את הקוד טוב יותר ממישהו מבחוץ, וככל הנראה לא לקח לו זמן רב לבצע את השינוי הזה בקוד. כמובן שבמקרים מסוימים הצעות לשיפורים שאנחנו נציע כמשתמשים לא יתקבלו אוטומטית מפאת חוסר זמן של המפתחים או גודל השינוי הדרוש, אבל בהנחה שהבקשה הגיונית תמיד נוכל לנסות להכניס את השינוי בעצמנו או אף לשלם כסף למפתח שיעשה את זה עבורנו. בכל מקרה, עצם היותו של המיזם פתוח וחשוף מאפשרת לנו להשפיע על המיזם כולו באופן רב יותר מאשר נוכל לבצע כאשר מדובר ביישום שאינו מפותח כמיזם תוכנה חופשית.

המשימה הבאה: לגרום להוספת מקלדת si1452 ב־Hackers Keyboard. ☺

11 תגובות בנושא “sipme בקלות עם csipsimple”

 1. למה להשתמש בכלל ב-SIP? עם המחירים בחברות הטלפונים החדשות זה יהיה יותר יקר ופחות נוח.

  וטופס התגובה משום מה מיושר לשמאל, עבודת יל"ש נדרשת.

  1. התעריף שלהם עדיין נחשב זול, ושימושי ביותר אם אתה רוצה להחזיק קו נוסף (למשל לעסק, או "לאנשים המוזרים מהאינטרנט") או מעוניין לבצע שיחות בזול לארץ במהלך שהותך בחו"ל.

 2. מה שחבל הוא שהם משתמשים במקודד שמלא בצרות פטנטים
  (g729)
  ושכתוצאה מכך כנראה בלתי אפשרי להשתמש בשיחות שלהם בלינוקס.

  אם מישהו מכיר דרך להשתמש בשירות שלהם בלינוקס (למשל באקיגה), אני אודה לו אם יחלוק.

  בכל אופן, יש כל כך הרבה אפשרויות נגישות יותר.. למה ללכת דווקא על מקודד חסום בפטנטים?

  1. למרות שאני מחזיק דעה דומה לשלך, והייתי שמח אם הם היו תומכים בקידודים נוספים, אני לא הכתובת לכך. בבקשה פנה אליהם ישירות בכתובת support@sipme.me. אני פניתי אליהם בעבר לגבי הקידודים וזכיתי לתשובה מתחמקת. אני אשמח אם תוכל לעדכן אותי בתשובתם אליך.

   1. ברור לי שאתה אינך הכתובת,
    ואני מצטער אם השתמע כך מתגובתי.

    בכל אופן, שלחתי אליהם דוא"ל, ואדווח אם אקבל מענה.

 3. גם אני לא מצליח לקבל שיחות. אני מתקשר למספר ה-078 מטלפון אחר והשיחה מתנתקת מיד וכלל לא מגיעה לאפליקציה בטלפון שלי. אתם יודעים למה?

 4. אני לא מצליח להתחבר, ומקבל הודעת Forbidden. בתהליך הרישום קיבלתי מסיפמי שני מסרונים, ובשניהם משהו שניתן לזהותו כסיסמה. הראשון מורכב מספרות, והוא גם הסיסמה לאתר. השני מספרות וסימנים, וכתוב שהוא ה User ID שלי. באיזה מהם (או במה באופן כללי) עלי להשתמש בתור הסיסמה ב CSipSimple?

  כמו כן, האם אני צריך להתקין מ Google Play מקודדים נוספים עבור השימוש בסיפמי? יצוין שאני מצליח לערוך שיחות באמצעות ספק SIP אחר.

  תודה על העבודה שאתה משקיע בהפצת הידע הזה לכולם!

השאר תגובה